Boys 09/14 Yrs 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Louis LANE9Romford Town 3:30.96  187 47.591:41.652:37.35
2.Donatas DRAGASIUS9Bo Newham 3:35.95  174 50.011:45.972:42.08
3.Brandon BRYAN-WAUGH9BorRedbridge 3:36.89  172 48.241:43.632:40.17
4.Jude HILLS9Bo Southend 3:43.38  157 51.161:50.072:48.32
5.Harry MARSHALL-CHILDS9Romford Town 3:44.62  155 54.511:51.782:48.88
6.Harry BENEY9Braintree 3:45.21  153 49.321:47.232:48.08
7.Thomas SAMUELS9Chelmsford 3:46.06  152 51.711:49.322:49.06
8.James TAYLOR9Thurrock 3:51.28  142 54.501:54.692:52.14
9.Luke JUGGINS9Romford Town 3:54.43  136 53.221:54.722:55.51
10.Kaya AHMET9Bo Waltham F 3:56.18  133 54.071:54.222:56.77
11.Thomas DUDMAN9Killerwhales 3:58.60  129 55.781:57.032:59.36
12.Keelan GOSNEY9Basildon Ph 3:59.04  128 53.962:01.563:02.81
13.Angus ROBERTSON9Killerwhales 3:59.75  127 56.841:58.873:00.65
14.Harry SALMON9Halstead 3:59.77  127 56.511:56.872:59.00
15.Jake HARE9BorRedbridge 3:59.81  127 53.561:56.963:01.20
16.Lance METER9Chelmsford 4:05.85  118 56.491:59.283:04.43
17.Thomas PULLEN9Braintree 4:06.83  116 55.651:59.023:04.54
18.Matthew NOLAN-DAY9Killerwhales 4:08.01  115 56.882:01.943:04.68
19.Jamie HALL9Halstead 4:11.27  110 58.702:02.013:06.68
20.Aidan HILL9Bark & Dagen 4:12.13  109 57.522:02.573:07.49
21.Arthur MCCANN9Witham Dolph 4:15.74  105 56.332:04.943:11.48
 Mide OLAJIDE9Thurrock DQ SL       

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Daniel GENCAS10Bark & Dagen 3:12.04  248 43.901:33.012:23.40
2.Finn JEFFERY10Colchester 3:16.91  230 46.411:37.492:28.63
3.Khaleeq KHAN10Bo Waltham F 3:16.94  230 45.861:36.652:26.66
4.James SPEERS10Thurrock 3:18.41  224 44.871:37.382:29.58
5.Owen VAUGHAN10Chelmsford 3:18.73  223 45.711:36.982:28.79
6.Ryan MCCOY10Bo Waltham F 3:23.73  207 45.871:37.832:31.05
7.Max MCAULIFFE10Harlow Pen 3:29.25  191 49.821:43.182:36.87
8.Naythan AUNG10Colchester 3:30.50  188 49.651:42.852:37.83
9.Harry MENDEL10BorRedbridge 3:30.88  187 48.811:43.372:38.27
10.Harrison JARVIS10Thurrock 3:33.17  181 49.111:43.832:40.06
11.Matthew DENNY10Colchester 3:34.03  179 48.921:44.752:40.13
12.Allister CUMMINS10Killerwhales 3:34.15  178 47.631:42.542:39.08
13.Jack CONROY10Thurrock 3:36.39  173 50.541:47.732:42.59
14.Jack WOOD-MURPHY10Romford Town 3:38.75  167 51.291:47.262:43.69
15.Samuel RENNIE10Braintree 3:39.93  165 52.431:50.942:46.45
16.Oliver PILLING10Chelmsford 3:42.75  158 50.951:48.212:45.93
17.William DENNY10Colchester 3:46.24  151 52.031:51.682:50.86
18.Ben PRICE10Chelmsford 3:49.06  146 52.831:50.922:50.27
19.Jack GOODWIN10Basildon Ph 3:54.88  135 53.241:56.582:57.83
20.Freddie TREVANION10Halstead 3:54.92  135 56.02-2:57.51
21.Oliver WILSHER10Maldon Shark 3:56.14  133 53.551:54.622:54.66
22.Aaron LAMBIE10Thurrock 3:59.14  128 57.651:58.823:00.32
23.Kieran WAKEFIELD10Epping For't 4:01.05  125 55.751:57.983:01.44
24.Joshua FRAMPTON10Killerwhales 4:02.34  123 53.101:55.893:00.56
25.James EDGINGS10Thurrock 4:02.58  123 56.86-3:01.55
26.Morgan FOSTER10Braintree 4:02.74  122 54.801:59.203:00.83
 Theo GRIFFITHS10Chelmsford DQ ST       
 Cooper BAKER10Halstead DQ T       

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Lewis BINNING11Romford Town 3:02.54  288 42.321:29.222:16.50
2.Liam BRENNAN11Romford Town 3:02.56  288 41.041:27.702:15.22
3.Alfie BROWN11Chelmsford 3:08.49  262 42.621:32.042:20.25
4.Samuel DACK11DunmowAtlant 3:10.27  255 44.321:33.002:22.57
5.Noah TOWNLEY11Bo Southend 3:10.50  254 42.971:31.992:22.00
6.Silvester HAVRILLAY11Harlow Pen 3:13.18  243 46.151:35.362:25.29
7.Samuel PERKS11Chelmsford 3:14.02  240 44.301:34.782:25.74
8.Benjamin THIRLWELL11Bo Southend 3:16.58  231 42.341:32.952:24.85
9.Mason HUNNISETT11Basildon Ph 3:23.23  209 47.101:38.182:30.64
10.Callum WRIGHT11Harlow Pen 3:23.46  208 46.741:39.732:33.07
11.Oliver BARNETSON11Chelmsford 3:26.95  198 43.631:34.752:30.70
12.Nathan BANGA11Romford Town 3:27.39  196 47.891:41.872:35.79
13.Tomas ZIROMSKAS11Romford Town 3:29.24  191 46.431:40.512:37.00
14.Myles ENGLISH11Colchester 3:29.36  191 48.791:41.382:34.72
15.Cameron NEWTON11Colchester 3:30.65  187 49.071:44.542:37.59
16.William BANKS11Chelmsford 3:40.64  163 47.041:44.002:42.82

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Bradley SULEYMAN12BorRedbridge 2:46.34  381 36.681:18.952:04.25
2.Joseph GROVES12Romford Town 3:01.72  292 40.981:27.832:15.09
3.Billy LO12Bo Southend 3:03.72  283 39.761:27.872:16.73
4.Jamie COLES12Colchester 3:03.77  283 41.551:28.662:16.15
5.Lewis CUTTING12Thurrock 3:08.37  262 44.041:33.422:21.43
6.Charles RENNIE12Braintree 3:09.83  256 42.341:30.742:20.54
7.Joseph LOMAS12Romford Town 3:17.64  227 44.921:35.212:26.52
8.Owen STRINGER12Harlow Pen 3:17.83  226 45.291:36.072:27.50
 Pratham SHETTY12Runnymede DQ T       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Harry NICHOLLS13Basildon Ph 2:41.92  413 36.921:17.772:00.44
2.Charlie BODEN13Chelmsford 2:47.69  372 37.041:19.812:03.78
3.Billy HARRISON13Romford Town 2:49.61  360 38.591:21.742:05.70
4.Jack RICE13Bark & Dagen 2:53.78  334 39.911:24.962:09.36
5.Harry WALKER13Chelmsford 2:58.61  308 40.691:26.902:13.39
6.Luke CROFTS13Thurrock 3:00.17  300 39.881:26.492:14.07
7.Matt JUGGINS13Romford Town 3:02.93  287 40.341:26.432:15.14
8.Jacob SMITH13Romford Town 3:03.65  283 40.641:28.482:16.67
9.Samuel JONES13Halstead 3:04.30  280 41.261:27.812:16.23
10.Manuel NACHEV13BorRedbridge 3:05.21  276 42.121:29.402:17.85

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Esteban MARMOLEJO14Bo Newham 2:44.38  395 37.531:19.882:03.25
2.Reece NICHOLLS14BorRedbridge 2:45.09  390 36.411:18.702:02.54
3.Louis SPONG14DunmowAtlant 2:45.41  388 36.061:18.422:01.80
4.Liam NICHOLSON14Chelmsford 2:45.79  385 35.481:18.112:02.84
5.Aaron CLARKE14Basildon Ph 2:45.81  385 37.931:19.392:02.56
6.Samuel ELLIS14Harlow Pen 2:46.53  380 36.071:17.612:00.83
7.Spencer PRIOR14Colchester 2:46.86  378 38.111:20.812:04.27
8.Jordan RUDGE14Braintree 2:50.67  353 36.211:18.272:04.35
9.Alexander DRURY14Romford Town 2:51.16  350 37.351:21.702:06.95
10.Kieran HOLDBROOK14BorRedbridge 2:52.29  343 37.921:21.092:06.28
11.Max DAWSON14Basildon Ph 2:55.20  326 38.751:22.802:55.28
12.Andrew MARTINDALE14Thurrock 2:56.11  321 39.361:25.342:12.14
13.James WAKEFIELD14Epping For't 2:56.77  318 38.621:23.322:10.47
14.Louie RIDGWAY14Thurrock 2:57.07  316 39.851:25.532:12.17
15.Ben DAVIS14Romford Town 2:57.37  314 39.041:24.742:11.80
16.Aidan WOOD14Witham Dolph 2:57.75  312 39.061:24.422:11.23
17.Billy PARKER14BorRedbridge 3:07.28  267 41.061:30.022:19.47
 Alexander THOMPSON14Chelmsford DQ T       

Disqualification Codes

UP