Boys 10/14 Yrs 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Daniel GENCAS10Bark & Dagen 4:53.98  376 
 50m 32.91100m 1:10.04150m 1:46.85200m 2:24.50250m 3:02.23300m 3:40.17350m 4:17.46400m 4:53.98
2.James SPEERS10Thurrock 5:01.59  348 
 50m 33.27100m 1:11.77150m 1:50.55200m 2:29.67250m 3:08.27300m 3:46.88350m 4:24.16400m 5:01.59
3.Harry MENDEL10BorRedbridge 5:18.06  297 
 50m 35.96100m 1:17.64150m 1:58.82200m 2:39.13250m 3:19.21300m 4:00.63350m 4:38.91400m 5:18.06
4.Owen VAUGHAN10Chelmsford 5:20.68  289 
 50m 36.47100m 1:15.96150m 1:57.99200m 2:39.93250m 3:20.09300m 4:01.17350m 4:42.48400m 5:20.68
5.Naythan AUNG10Colchester 5:22.81  284 
 50m 34.50100m 1:14.68150m 1:55.90200m 2:37.26250m 3:19.64300m 4:00.40350m 4:42.65400m 5:22.81
6.Ryan MCCOY10Bo Waltham F 5:22.85  284 
 50m 36.19100m 1:17.68150m 1:59.23200m 2:40.22250m 3:20.94300m 4:02.08350m 4:43.27400m 5:22.85
7.Finn JEFFERY10Colchester 5:30.68  264 
 50m 38.03100m 1:21.32150m 2:05.74200m 2:49.38250m 3:32.31300m 4:14.32350m 4:53.64400m 5:30.68
8.Cooper BAKER10Halstead 5:30.83  264 
 50m 38.03100m 1:20.76150m 2:03.58200m 2:46.18250m 3:28.56300m 4:11.06350m -400m 5:30.83
9.James EDGINGS10Thurrock 5:32.17  260 
 50m 36.31100m 1:17.67150m 2:00.67200m 2:43.01250m 3:24.96300m 4:08.43350m 4:52.03400m 5:32.17
10.Aaron LAMBIE10Thurrock 5:35.93  252 
 50m 38.50100m 1:21.19150m 2:03.75200m 2:46.52250m 3:29.46300m 4:12.16350m 4:54.84400m 5:35.93

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Liam BRENNAN11Romford Town 4:57.83  361 
 50m 33.48100m 1:10.65150m 1:48.39200m 2:26.13250m 3:04.13300m 3:41.98350m 4:19.19400m 4:57.83
2.Silvester HAVRILLAY11Harlow Pen 4:58.82  358 
 50m 33.82100m 1:11.79150m 1:49.92200m 2:28.30250m 3:06.52300m 3:45.12350m 4:23.10400m 4:58.82
3.Lewis BINNING11Romford Town 4:58.84  358 
 50m 33.69100m 1:12.33150m 1:50.04200m 2:29.27250m 3:07.71300m 3:46.11350m 4:23.03400m 4:58.84
4.Alfie BROWN11Chelmsford 4:59.97  354 
 50m 33.68100m 1:10.99150m 1:48.75200m 2:27.26250m 3:06.31300m 3:45.25350m 4:23.28400m 4:59.97
5.Callum BAZELA11Thurrock 5:04.75  337 
 50m 34.14100m 1:12.12150m 1:51.55200m 2:30.50250m 3:09.62300m 3:48.62350m 4:27.45400m 5:04.75
6.Samuel DACK11DunmowAtlant 5:05.93  333 
 50m 33.92100m 1:11.94150m 1:51.19200m 2:30.60250m 3:09.40300m 3:48.36350m 4:27.43400m 5:05.93
7.Mason HUNNISETT11Basildon Ph 5:07.10  330 
 50m 34.19100m 1:12.63150m 1:52.02200m 2:31.53250m 3:11.03300m 3:50.34350m 4:29.73400m 5:07.10
8.Benjamin DRURY11Romford Town 5:09.02  324 
 50m 35.11100m 1:13.97150m 1:52.89200m 2:31.98250m 3:11.52300m 3:51.02350m 4:30.48400m 5:09.02
9.Benjamin THIRLWELL11Bo Southend 5:12.64  312 
 50m 36.03100m 1:15.75150m 1:56.02200m 2:35.98250m 3:15.99300m 3:56.06350m 4:36.30400m 5:12.64
10.Noah TOWNLEY11Bo Southend 5:12.95  311 
 50m 34.57100m 1:13.96150m 1:54.84200m 2:35.42250m 3:16.14300m 3:56.22350m 4:36.21400m 5:12.95
11.Jack BOWYER11Colchester 5:17.76  298 
 50m 34.32100m 1:13.66150m 1:54.05200m 2:34.97250m 3:15.98300m 3:57.33350m 4:38.46400m 5:17.76

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Bradley SULEYMAN12BorRedbridge 4:35.06  459 
 50m 30.48100m 1:04.34150m 1:39.77200m 2:15.24250m 2:50.93300m 3:26.22350m 4:01.04400m 4:35.06
2.James COOPER12Romford Town 4:37.20  448 
 50m 31.78100m 1:07.09150m 1:42.55200m 2:18.20250m 2:54.75300m 3:28.36350m 4:03.82400m 4:37.20
3.Daniel SIDA12Killerwhales 4:55.21  371 
 50m 32.37100m 1:09.42150m 1:46.80200m 2:24.87250m 3:02.88300m 3:40.73350m 4:18.80400m 4:55.21
4.Billy FOX12Killerwhales 5:11.88  315 
 50m 34.46100m 1:12.25150m 1:51.67200m 2:31.83250m 3:12.44300m 3:52.64350m 4:32.86400m 5:11.88

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Charlie BODEN13Chelmsford 4:24.18  518 
 50m 29.80100m 1:03.01150m 1:36.96200m 2:10.98250m 2:45.30300m 3:19.01350m 3:52.44400m 4:24.18
2.Vincent MELO PEET13Basildon Ph 4:29.33  489 
 50m 29.97100m 1:03.66150m 1:38.19200m 2:12.96250m 2:47.73300m 3:22.22350m 3:56.51400m 4:29.33
3.Harry NICHOLLS13Basildon Ph 4:34.72  461 
 50m 31.19100m 1:05.56150m 1:40.04200m 2:15.27250m 2:50.57300m 3:25.76350m 4:00.87400m 4:34.72
4.Billy HARRISON13Romford Town 4:35.42  457 
 50m 32.43100m 1:06.54150m 1:41.19200m 2:16.06250m 2:51.15300m 3:26.73350m 4:01.73400m 4:35.42
5.Tyler BERRY13Basildon Ph 4:41.60  428 
 50m 32.10100m 1:06.62150m 1:42.10200m 2:18.12250m 2:54.04300m 3:30.40350m 4:06.62400m 4:41.60
6.Liam DOCHERTY-HILL13Bark & Dagen 4:42.61  423 
 50m 32.21100m 1:07.71150m 1:44.10200m 2:20.45250m 2:56.50300m 3:32.26350m 4:08.19400m 4:42.61
7.Azar AITMARRI13Thurrock 4:54.63  373 
 50m 33.47100m 1:09.83150m 1:47.06200m 2:24.49250m 3:02.36300m 3:39.92350m 4:17.51400m 4:54.63

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Esteban MARMOLEJO14Bo Newham 4:21.22  536 
 50m 29.79100m 1:03.42150m 1:37.09200m 2:11.18250m 2:44.02300m 3:17.58350m 3:50.15400m 4:21.22
2.Kieran HOLDBROOK14BorRedbridge 4:27.06  502 
 50m 30.27100m 1:03.21150m 1:36.90200m 2:11.32250m 2:45.00300m 3:19.30350m 3:53.90400m 4:27.06
3.Joshua FOWLES14Witham Dolph 4:28.18  495 
 50m 30.22100m 1:03.78150m 1:37.96200m 2:12.14250m 2:46.69300m 3:21.04350m 3:55.68400m 4:28.18
4.Alexander DRURY14Romford Town 4:29.63  487 
 50m 30.55100m 1:04.72150m 1:39.32200m 2:14.04250m 2:48.30300m 3:22.64350m 3:57.04400m 4:29.63
5.Reece NICHOLLS14BorRedbridge 4:30.48  483 
 50m 29.55100m 1:03.24150m 1:37.97200m 2:12.84250m 2:48.08300m 3:23.07350m 3:57.78400m 4:30.48
6.Ben DAVIS14Romford Town 4:32.76  471 
 50m 30.66100m 1:04.30150m 1:38.53200m 2:13.43250m 2:48.06300m 3:23.32350m 3:58.30400m 4:32.76
7.Ryan MOGFORD14Chelmsford 4:33.44  467 
 50m 30.51100m 1:04.56150m 1:39.34200m 2:14.63250m 2:50.09300m 3:25.27350m 3:59.54400m 4:33.44
8.Oliver BATH14Romford Town 4:35.10  459 
 50m 31.05100m 1:05.28150m 1:41.09200m 2:16.56250m 2:52.22300m 3:28.08350m 4:02.35400m 4:35.10
9.Louie RIDGWAY14Thurrock 4:35.75  456 
 50m 30.79100m 1:04.84150m 1:39.49200m 2:14.34250m 2:49.38300m 3:25.03350m 4:00.56400m 4:35.75
10.Daniel MCLAGAN14Chelmsford 4:36.47  452 
 50m 31.10100m 1:05.11150m 1:39.93200m 2:15.20250m 2:50.15300m 3:26.09350m 4:02.12400m 4:36.47
11.Aaron CLARKE14Basildon Ph 4:36.70  451 
 50m 30.81100m 1:04.61150m 1:39.50200m 2:14.58250m 2:50.15300m 3:25.84350m 4:01.99400m 4:36.70
12.Andrew MARTINDALE14Thurrock 4:43.04  421 
 50m 31.58100m 1:06.76150m 1:42.48200m 2:18.25250m 2:54.16300m 3:30.72350m 4:07.48400m 4:43.04

UP