Boys 09/14 Yrs 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Mide OLAJIDE9Thurrock 2:36.79  254 35.521:16.171:57.23
2.James TAYLOR9Thurrock 2:43.82  223 38.461:20.442:02.76
3.Donatas DRAGASIUS9Bo Newham 2:45.84  215 38.051:20.512:02.50
4.Louis LANE9Romford Town 2:49.15  202 40.201:24.072:07.71
5.Samuel SCOTT9Chelmsford 2:52.63  190 39.631:25.542:11.09
6.Angus ROBERTSON9Killerwhales 2:55.02  183 40.411:25.212:12.56
7.Harry BENEY9Braintree 2:55.43  181 39.631:24.872:11.36
8.Jude HILLS9Bo Southend 2:59.28  170 39.331:26.522:15.70
9.Matthew NOLAN-DAY9Killerwhales 3:00.06  168 41.911:28.532:14.91
10.Brandon BRYAN-WAUGH9BorRedbridge 3:02.22  162 41.831:29.192:17.00
11.Harry MARSHALL-CHILDS9Romford Town 3:03.29  159 42.561:31.722:19.91
12.Harrison RIDER9Killerwhales 3:04.24  156 39.971:27.002:15.38
13.Thomas SAMUELS9Chelmsford 3:05.54  153 43.071:31.562:21.78
14.Thomas DUDMAN9Killerwhales 3:06.02  152 41.931:30.612:19.90
15.Luke JUGGINS9Romford Town 3:06.61  150 43.391:29.792:19.53
16.Keelan GOSNEY9Basildon Ph 3:08.24  147 43.571:35.242:19.69
17.Jamie HALL9Halstead 3:09.34  144 43.731:33.252:22.06
18.Daniel LEGON9Basildon Ph 3:10.51  141 46.051:35.312:25.61
19.Harry RICHARDSON9Southend 3:11.72  139 44.431:33.332:22.74

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Daniel GENCAS10Bark & Dagen 2:22.32  340 33.121:09.681:46.25
2.James SPEERS10Thurrock 2:24.94  322 32.881:10.191:48.21
3.Finn JEFFERY10Colchester 2:33.03  273 34.761:15.031:55.04
4.Naythan AUNG10Colchester 2:33.35  272 35.211:14.871:55.20
5.Max MCAULIFFE10Harlow Pen 2:36.82  254 37.111:17.751:58.77
6.Ryan MCCOY10Bo Waltham F 2:36.84  254 36.311:17.041:58.22
7.Owen VAUGHAN10Chelmsford 2:37.57  250 35.721:17.051:58.30
8.Cooper BAKER10Halstead 2:37.61  250 36.631:16.681:58.15
9.Harry MENDEL10BorRedbridge 2:39.00  244 37.501:18.852:00.14
10.James EDGINGS10Thurrock 2:39.50  241 36.851:17.341:59.36
11.Khaleeq KHAN10Bo Waltham F 2:40.29  238 36.471:17.892:00.75
12.Joshua BLUNKELL10Halstead 2:42.48  228 37.181:18.842:01.45
12.Allister CUMMINS10Killerwhales 2:42.48  228 37.301:20.412:02.93
14.Aaron LAMBIE10Thurrock 2:43.81  223 37.891:20.012:02.53
15.Matthew DENNY10Colchester 2:46.44  212 38.801:21.602:05.20
16.Jack CONROY10Thurrock 2:46.79  211 38.351:21.472:05.20
17.William PESTELL10Colchester 2:50.01  199 37.911:21.942:07.10
18.Kieran WAKEFIELD10Epping For't 2:54.37  185 40.241:25.612:10.82

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Alfie BROWN11Chelmsford 2:22.78  337 33.511:10.171:47.30
2.Lewis BINNING11Romford Town 2:25.05  321 34.311:11.601:50.08
3.Liam BRENNAN11Romford Town 2:25.11  321 33.711:10.451:49.06
4.Harry MCLAGAN11Chelmsford 2:25.40  319 33.301:10.481:48.77
5.Mason HUNNISETT11Basildon Ph 2:27.35  306 33.161:10.931:49.53
6.Silvester HAVRILLAY11Harlow Pen 2:27.39  306 34.771:12.391:50.47
7.Samuel DACK11DunmowAtlant 2:30.52  287 34.101:12.811:52.79
8.Callum BAZELA11Thurrock 2:31.08  284 35.461:13.461:52.73
9.Tom WARD11Chelmsford 2:31.33  283 34.681:13.221:52.56
10.Benjamin THIRLWELL11Bo Southend 2:31.82  280 35.601:14.611:54.35
11.Benjamin DRURY11Romford Town 2:32.80  275 35.781:15.121:55.42
12.Noah TOWNLEY11Bo Southend 2:34.54  265 35.201:14.791:55.48
13.Samuel PERKS11Chelmsford 2:34.66  265 36.741:16.481:56.76
14.Tomas ZIROMSKAS11Romford Town 2:34.81  264 35.641:15.091:55.65
15.Henry FERRIES11Basildon Ph 2:38.19  247 36.561:17.941:59.91

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Bradley SULEYMAN12BorRedbridge 2:09.95  447 30.231:03.431:37.42
2.James COOPER12Romford Town 2:12.47  422 31.611:06.131:40.60
3.Daniel SIDA12Killerwhales 2:18.08  372 31.931:06.861:43.10
4.Finlay RUDGE12Braintree 2:19.02  365 31.321:06.981:43.13
5.Drew CLARK12Bo Waltham F 2:23.54  331 33.301:10.011:47.31
6.Billy LO12Bo Southend 2:23.90  329 32.911:10.381:48.36
7.Jude WARD12Romford Town 2:23.95  328 32.271:09.211:46.93
8.Billy FOX12Killerwhales 2:29.14  295 34.511:12.041:50.60

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Charlie BODEN13Chelmsford 2:06.71  482 29.241:01.691:34.78
2.Harvey JOLLY13Basildon Ph 2:09.94  447 28.381:01.301:36.22
3.Harry NICHOLLS13Basildon Ph 2:11.23  434 30.031:03.011:37.48
4.Vincent MELO PEET13Basildon Ph 2:11.99  426 30.811:04.271:38.85
5.Billy HARRISON13Romford Town 2:12.02  426 31.081:04.821:39.53
6.Tyler BERRY13Basildon Ph 2:14.38  404 30.681:04.541:39.48
7.Liam DOCHERTY-HILL13Bark & Dagen 2:17.90  374 31.271:06.491:42.40
8.Luke CROFTS13Thurrock 2:18.00  373 32.061:06.961:42.84
9.Jack WILLIAMS13Thurrock 2:18.59  368 31.021:06.411:43.91
10.Samuel JONES13Halstead 2:19.29  363 32.321:08.191:44.42
11.Jacob SMITH13Romford Town 2:21.23  348 31.591:07.951:44.91
12.James ROWELL13Romford Town 2:21.45  346 32.671:08.651:45.61
13.Matt JUGGINS13Romford Town 2:21.53  346 32.061:07.951:45.39
14.Azar AITMARRI13Thurrock 2:23.11  334 32.301:08.261:45.68

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Esteban MARMOLEJO14Bo Newham 2:03.04  526 29.451:00.661:32.43
2.Reece NICHOLLS14BorRedbridge 2:05.91  491 28.941:01.201:34.51
3.Daniel MCLAGAN14Chelmsford 2:06.41  485 29.351:01.721:34.40
4.Louie RIDGWAY14Thurrock 2:06.91  480 29.281:01.801:34.64
5.Ben DAVIS14Romford Town 2:07.28  475 29.321:01.951:35.37
6.Alexander DRURY14Romford Town 2:07.50  473 29.671:02.741:35.34
7.Aaron CLARKE14Basildon Ph 2:10.61  440 30.501:03.841:37.46
8.Spencer PRIOR14Colchester 2:11.47  431 30.551:03.751:38.02
9.James MARTINDALE14Thurrock 2:11.58  430 30.401:03.351:38.07
10.Louis SPONG14DunmowAtlant 2:11.66  429 29.471:03.221:37.99
11.Joshua FOWLES14Witham Dolph 2:11.87  427 30.091:03.661:38.07
12.Ryan MOGFORD14Chelmsford 2:12.24  424 30.261:04.121:38.60
13.George BLOCK14Bark & Dagen 2:12.56  421 30.071:03.591:38.48
14.Kieran HOLDBROOK14BorRedbridge 2:12.69  420 29.231:02.401:37.95
15.Andrew MARTINDALE14Thurrock 2:14.11  406 30.481:04.581:40.00

UP