Boys 09/14 Yrs 100m IM - Heats

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Mide OLAJIDE9Thurrock 1:26.03  204 
2.Donatas DRAGASIUS9Bo Newham 1:27.84  192 
3.Louis LANE9Romford Town 1:28.49  188 
4.Samuel SCOTT9Chelmsford 1:28.95  185 
5.Brandon BRYAN-WAUGH9BorRedbridge 1:29.04  184 
6.Jude HILLS9Bo Southend 1:30.60  175 
7.James TAYLOR9Thurrock 1:31.71  169 
8.Matthew NOLAN-DAY9Killerwhales 1:34.34  155 
9.Thomas SAMUELS9Chelmsford 1:34.37  155 
10.Harry MARSHALL-CHILDS9Romford Town 1:35.13  151 
11.Keelan GOSNEY9Basildon Ph 1:35.44  149 
12.Luke JUGGINS9Romford Town 1:36.50  145 
13.Harry BENEY9Braintree 1:37.06  142 
14.Angus ROBERTSON9Killerwhales 1:37.39  141 
15.Jamie HALL9Halstead 1:40.60  128 
16.Daniel LEGON9Basildon Ph 1:40.99  126 
17.Thomas DUDMAN9Killerwhales 1:43.17  118 
18.Lance METER9Chelmsford 1:43.71  116 
19.Jake HARE9BorRedbridge 1:44.97  112 
20.Kaya AHMET9Bo Waltham F 1:45.15  112 
21.Ross JORDAN9Colchester 1:45.41  111 
22.Arthur MCCANN9Witham Dolph 1:48.27  102 
23.Aidan HILL9Bark & Dagen 1:49.24  100 
 Charley LO9Bo Southend DQ SA    
 Harrison RIDER9Killerwhales DQ T    

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.James SPEERS10Thurrock 1:18.79  266 
2.Daniel GENCAS10Bark & Dagen 1:19.82  256 
3.Ryan MCCOY10Bo Waltham F 1:20.42  250 
4.Finn JEFFERY10Colchester 1:21.24  243 
5.Naythan AUNG10Colchester 1:21.60  239 
6.Owen VAUGHAN10Chelmsford 1:22.90  228 
7.Khaleeq KHAN10Bo Waltham F 1:23.82  221 
8.Harry MENDEL10BorRedbridge 1:24.44  216 
9.Allister CUMMINS10Killerwhales 1:25.05  211 
10.Matthew DENNY10Colchester 1:26.09  204 
11.Max MCAULIFFE10Harlow Pen 1:27.85  192 
12.Jack CONROY10Thurrock 1:28.67  187 
13.Louis STEPHEN10Brentwood 1:29.15  184 
14.William DENNY10Colchester 1:30.20  177 
15.James EDGINGS10Thurrock 1:30.21  177 
16.Matthew PRINCE10Bo Southend 1:30.72  174 
17.Aaron LAMBIE10Thurrock 1:31.13  172 
18.Jack WOOD-MURPHY10Romford Town 1:32.88  162 
19.Oliver WILSHER10Maldon Shark 1:32.89  162 
20.Joshua BLUNKELL10Halstead 1:33.94  157 
21.William PESTELL10Colchester 1:34.08  156 
22.Samuel RENNIE10Braintree 1:34.85  152 
23.Harrison JARVIS10Thurrock 1:35.01  152 
24.Louis HERBERT10BorRedbridge 1:36.10  146 
25.Kieran WAKEFIELD10Epping For't 1:36.42  145 
26.Oliver ROGERS10Saffron Wald 1:37.05  142 
27.Morgan FOSTER10Braintree 1:38.18  137 
28.Oliver PILLING10Chelmsford 1:38.56  136 
29.Sam ROWELL10Havering Dol 1:41.37  125 
 Theo GRIFFITHS10Chelmsford DQ T    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Liam BRENNAN11Romford Town 1:15.18  306 
2.Alfie BROWN11Chelmsford 1:17.26  282 
3.Samuel PERKS11Chelmsford 1:17.62  278 
4.Samuel DACK11DunmowAtlant 1:19.82  256 
5.Lewis BINNING11Romford Town 1:19.89  255 
6.Noah TOWNLEY11Bo Southend 1:20.39  251 
7.Mason HUNNISETT11Basildon Ph 1:20.66  248 
8.Callum BAZELA11Thurrock 1:20.74  247 
9.Silvester HAVRILLAY11Harlow Pen 1:22.09  235 
10.Benjamin THIRLWELL11Bo Southend 1:22.20  234 
11.Cole SHEPARD11Basildon Ph 1:23.86  221 
12.Louis MORRIS11Thurrock 1:23.89  220 
13.Samuel LITTLE11Killerwhales 1:24.07  219 
14.Tomas ZIROMSKAS11Romford Town 1:24.14  218 
15.Oliver BARNETSON11Chelmsford 1:24.65  214 
16.Daniel AWOYUNGBO11Bark & Dagen 1:25.61  207 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Bradley SULEYMAN12BorRedbridge 1:07.79  418 
2.James COOPER12Romford Town 1:12.47  342 
3.Finlay RUDGE12Braintree 1:14.86  310 
4.Daniel SIDA12Killerwhales 1:16.14  295 
5.Jamie COLES12Colchester 1:16.82  287 
6.Joseph GROVES12Romford Town 1:16.88  286 
7.Adam HAROUMA12Bo Newham 1:17.36  281 
8.Samuel BRYAN12Basildon Ph 1:17.37  281 
9.Billy LO12Bo Southend 1:17.65  278 
10.Lewis CUTTING12Thurrock 1:17.95  275 
11.Charles RENNIE12Braintree 1:21.40  241 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Charlie BODEN13Chelmsford 1:05.36  467 
2.Harvey JOLLY13Basildon Ph 1:06.96  434 
3.Harry NICHOLLS13Basildon Ph 1:07.43  425 
4.Vincent MELO PEET13Basildon Ph 1:10.80  367 
5.Joshua SMITH13DunmowAtlant 1:12.27  345 
6.James ROWELL13Romford Town 1:13.23  332 
7.Tyler BERRY13Basildon Ph 1:13.42  329 
8.Elliot SWALLOW13Halstead 1:13.64  326 
9.Jack WILLIAMS13Thurrock 1:13.74  325 
10.Liam DOCHERTY-HILL13Bark & Dagen 1:14.30  317 
11.Jacob SMITH13Romford Town 1:14.57  314 
12.Samuel JONES13Halstead 1:14.80  311 
13.Luke CROFTS13Thurrock 1:14.82  311 
14.Cameron ALSTON13Bo Southend 1:15.03  308 
15.Thomas GRIEVE13Colchester 1:16.09  296 
16.Damian GOZDEK13Bo Southend 1:16.58  290 
 Jack RICE13Bark & Dagen DQ ST    

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Esteban MARMOLEJO14Bo Newham 1:04.89  477 
2.Reece NICHOLLS14BorRedbridge 1:06.73  438 
3.Louis SPONG14DunmowAtlant 1:07.51  423 
4.Alexander DRURY14Romford Town 1:08.30  409 
5.Andrew MARTINDALE14Thurrock 1:08.91  398 
6.George BLOCK14Bark & Dagen 1:09.60  386 
7.Spencer PRIOR14Colchester 1:09.75  384 
8.Almantas VARZEVICIUS14Bark & Dagen 1:09.76  384 
9.Joshua ARNONE14Havering Dol 1:10.50  372 
10.Liam NICHOLSON14Chelmsford 1:10.80  367 
11.Ben DAVIS14Romford Town 1:10.90  365 
12.Aidan WOOD14Witham Dolph 1:11.20  361 
13.Joshua FOWLES14Witham Dolph 1:11.69  353 
13.Louie RIDGWAY14Thurrock 1:11.69  353 
15.Gregory BARTON14Harlow Pen 1:12.65  340 
16.Billy PARKER14BorRedbridge 1:15.92  297 

UP