Boys 10/14 Yrs 400m IM - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.James SPEERS10Thurrock 5:52.79  297 
 50m 36.04100m 1:21.00150m 2:05.34200m 2:50.37250m 3:42.08300m 4:35.18350m 5:14.64400m 5:52.79
2.Harry MENDEL10BorRedbridge 5:59.04  282 
 50m 39.00100m 1:29.12150m 2:11.34200m 2:53.89250m 3:47.30300m 4:41.40350m 5:20.15400m 5:59.04
3.Naythan AUNG10Colchester 6:03.07  272 
 50m 38.77100m 1:26.42150m 2:10.61200m 2:55.00250m 3:50.23300m 4:44.23350m 5:24.85400m 6:03.07
4.Ryan MCCOY10Bo Waltham F 6:09.19  259 
 50m 37.58100m 1:23.28150m 2:11.88200m 2:58.95250m 3:52.29300m 4:44.97350m 5:27.37400m 6:09.19
5.Owen VAUGHAN10Chelmsford 6:16.28  245 
 50m 43.68100m 1:36.93150m 2:21.72200m 3:07.40250m 4:01.24300m 4:54.13350m 5:36.33400m 6:16.28
6.Aaron LAMBIE10Thurrock 6:26.96  225 
 50m 40.93100m 1:26.97150m 2:14.22200m 3:02.35250m 4:02.87300m 5:04.60350m 5:45.82400m 6:26.96
7.Jack CONROY10Thurrock 6:28.22  223 
 50m 45.01100m 1:41.79150m 2:27.87200m 3:12.43250m 4:11.20300m 5:05.86350m 5:47.29400m 6:28.22
 Matthew DENNY10Colchester DQ T    
 Daniel GENCAS10Bark & Dagen DQ T    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Samuel PERKS11Chelmsford 5:30.44  361 
 50m 35.35100m 1:18.08150m 1:59.88200m 2:40.38250m 3:28.39300m 4:17.05350m 4:54.81400m 5:30.44
2.Lewis BINNING11Romford Town 5:32.30  355 
 50m 37.06100m 1:17.69150m 2:01.88200m 2:43.25250m 3:28.91300m 4:16.34350m 4:56.64400m 5:32.30
3.Silvester HAVRILLAY11Harlow Pen 5:42.79  324 
 50m 39.81100m 1:24.55150m 2:07.65200m 2:49.69250m 3:39.57300m 4:29.60350m 5:06.69400m 5:42.79
4.Jack BOWYER11Colchester 5:46.56  313 
 50m 35.13100m 1:18.40150m 2:03.45200m 2:47.42250m 3:38.18300m 4:28.90350m 5:08.67400m 5:46.56
5.Mason HUNNISETT11Basildon Ph 5:47.39  311 
 50m 36.50100m 1:16.28150m 2:02.34200m 2:46.45250m 3:38.38300m 4:30.59350m 5:09.58400m 5:47.39
6.Noah TOWNLEY11Bo Southend 5:51.06  301 
 50m 38.22100m 1:24.06150m 2:08.86200m 2:52.05250m 3:41.98300m 4:31.51350m 5:12.15400m 5:51.06
7.Callum BAZELA11Thurrock 6:02.13  275 
 50m 40.38100m 1:29.73150m 2:15.30200m 2:59.96250m 3:53.48300m 4:47.09350m 5:24.61400m 6:02.13
 Liam BRENNAN11Romford Town DQ T    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Bradley SULEYMAN12BorRedbridge 5:08.24  445 
 50m 32.54100m 1:10.70150m 1:50.31200m 2:30.17250m 3:14.71300m 3:58.36350m 4:34.70400m 5:08.24
2.James COOPER12Romford Town 5:22.44  389 
 50m 34.08100m 1:14.33150m 1:53.87200m 2:32.86250m 3:21.25300m 4:12.83350m 4:47.51400m 5:22.44
3.Billy LO12Bo Southend 5:43.78  321 
 50m 36.65100m 1:21.16150m 2:05.22200m 2:50.91250m 3:38.50300m 4:29.11350m 5:06.85400m 5:43.78
4.Daniel SIDA12Killerwhales 5:49.21  306 
 50m 38.04100m 1:23.45150m 2:04.74200m 2:46.85250m 3:40.98300m 4:35.27350m 5:13.52400m 5:49.21

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Charlie BODEN13Chelmsford 4:55.88  504 
 50m 31.49100m 1:07.87150m 1:45.07200m 2:21.32250m 3:06.15300m 3:50.48350m 4:24.43400m 4:55.88
2.Harry NICHOLLS13Basildon Ph 5:01.23  477 
 50m 32.11100m 1:09.37150m 1:47.10200m 2:25.47250m 3:07.26300m 3:51.23350m 4:26.59400m 5:01.23
3.Billy HARRISON13Romford Town 5:05.97  455 
 50m 32.75100m 1:09.89150m 1:49.81200m 2:28.92250m 3:13.10300m 3:57.69350m 4:32.96400m 5:05.97
4.Liam DOCHERTY-HILL13Bark & Dagen 5:19.91  398 
 50m 33.10100m 1:11.30150m 1:51.17200m 2:31.02250m 3:19.64300m 4:08.35350m 4:44.34400m 5:19.91
5.Luke CROFTS13Thurrock 5:27.30  372 
 50m 33.90100m 1:16.06150m 1:57.90200m 2:40.24250m 3:26.88300m 4:14.59350m 4:52.20400m 5:27.30
6.Azar AITMARRI13Thurrock 5:29.19  366 
 50m 35.74100m 1:16.03150m 1:57.73200m 2:40.53250m 3:27.56300m 4:14.85350m 4:52.60400m 5:29.19
7.James ROWELL13Romford Town 5:30.72  361 
 50m 35.21100m 1:15.83150m 1:56.60200m 2:37.47250m 3:26.46300m 4:16.30350m 4:54.09400m 5:30.72
8.Daniel WESTON13Romford Town 5:41.03  329 
 50m 35.11100m 1:16.29150m 1:59.69200m 2:43.39250m 3:33.97300m 4:24.46350m 5:03.28400m 5:41.03

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Esteban MARMOLEJO14Bo Newham 4:53.72  515 
 50m 30.54100m 1:06.49150m 1:43.53200m 2:22.60250m 3:04.91300m 3:49.20350m 4:22.55400m 4:53.72
2.Spencer PRIOR14Colchester 5:03.13  468 
 50m 32.03100m 1:07.93150m 1:47.84200m 2:26.43250m 3:11.20300m 3:55.24350m 4:29.76400m 5:03.13
3.Louis SPONG14DunmowAtlant 5:03.99  464 
 50m 31.64100m 1:10.18150m 1:47.68200m 2:25.67250m 3:09.41300m 3:54.88350m 4:29.82400m 5:03.99
4.Reece NICHOLLS14BorRedbridge 5:04.80  461 
 50m 31.71100m 1:07.44150m 1:45.79200m 2:23.06250m 3:08.71300m 3:54.31350m 4:30.57400m 5:04.80
5.Andrew MARTINDALE14Thurrock 5:12.87  426 
 50m 32.19100m 1:09.94150m 1:48.90200m 2:27.20250m 3:14.52300m 4:02.88350m 4:38.50400m 5:12.87
6.Aaron CLARKE14Basildon Ph 5:19.28  401 
 50m 33.18100m 1:11.26150m 1:52.18200m 2:32.74250m 3:18.40300m 4:05.08350m 4:43.16400m 5:19.28

UP