Boys 09/14 Yrs 200m IM - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Mide OLAJIDE9Thurrock 2:58.44  231 40.381:27.452:20.79
2.Donatas DRAGASIUS9Bo Newham 3:03.67  212 42.261:28.672:21.75
3.Louis LANE9Romford Town 3:04.07  211 42.751:30.912:24.19
4.James TAYLOR9Thurrock 3:12.67  184 43.681:31.522:31.25
5.Samuel SCOTT9Chelmsford 3:14.44  179 46.691:32.522:33.71
6.Matthew NOLAN-DAY9Killerwhales 3:18.50  168 42.721:30.142:33.39
7.Brandon BRYAN-WAUGH9BorRedbridge 3:18.75  167 44.141:34.582:31.08
8.Harry MARSHALL-CHILDS9Romford Town 3:20.57  163 47.891:37.422:36.76
9.Jude HILLS9Bo Southend 3:22.11  159 45.141:36.732:38.87
10.Keelan GOSNEY9Basildon Ph 3:28.23  145 48.991:41.422:44.11
11.Angus ROBERTSON9Killerwhales 3:30.34  141 53.211:44.522:46.95
12.Jamie HALL9Halstead 3:34.51  133 54.301:45.132:50.09
13.Harrison RIDER9Killerwhales 3:35.90  130 47.071:42.782:46.00
14.Thomas DUDMAN9Killerwhales 3:36.94  129 53.761:48.042:48.82
15.Kaya AHMET9Bo Waltham F 3:38.30  126 53.371:47.632:46.60
16.Daniel LEGON9Basildon Ph 3:39.66  124 51.351:43.022:52.63
17.Aidan HILL9Bark & Dagen 3:40.88  122 51.651:48.242:51.48
 Harry BENEY9Braintree DQ SA       
 Noah JAMESON NEAL9Killerwhales DQ T       

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Daniel GENCAS10Bark & Dagen 2:40.03  321 35.641:17.482:06.00
2.James SPEERS10Thurrock 2:50.06  267 36.521:18.352:12.77
3.Owen VAUGHAN10Chelmsford 2:53.38  252 40.641:26.012:14.85
4.Naythan AUNG10Colchester 2:53.60  251 38.351:22.152:16.23
5.Ryan MCCOY10Bo Waltham F 2:54.96  246 39.411:24.862:16.08
6.Finn JEFFERY10Colchester 2:55.83  242 41.821:26.142:16.22
7.Khaleeq KHAN10Bo Waltham F 2:59.71  227 43.151:29.122:18.96
8.Matthew DENNY10Colchester 3:04.20  210 41.741:28.332:24.24
9.Jack CONROY10Thurrock 3:04.83  208 44.081:30.992:25.70
10.Aaron LAMBIE10Thurrock 3:05.27  207 40.501:26.872:25.93
11.William DENNY10Colchester 3:10.42  190 43.941:30.852:28.31
12.James EDGINGS10Thurrock 3:15.04  177 42.371:33.732:36.10
13.Matthew PRINCE10Bo Southend 3:15.45  176 47.701:34.582:33.25
 Harry MENDEL10BorRedbridge DQ SA       

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Liam BRENNAN11Romford Town 2:38.47  331 35.971:15.472:03.06
2.Jack BOWYER11Colchester 2:39.95  321 34.451:16.122:05.18
3.Lewis BINNING11Romford Town 2:43.55  301 36.591:21.032:06.86
4.Samuel PERKS11Chelmsford 2:43.74  300 36.491:19.082:07.87
5.Alfie BROWN11Chelmsford 2:44.19  297 37.291:18.892:09.81
6.Mason HUNNISETT11Basildon Ph 2:47.36  281 35.611:19.702:11.47
7.Samuel DACK11DunmowAtlant 2:48.23  276 37.981:22.752:10.91
8.Silvester HAVRILLAY11Harlow Pen 2:49.26  271 39.031:23.862:13.82
9.Noah TOWNLEY11Bo Southend 2:53.50  252 39.041:24.502:14.61
10.Henry FERRIES11Basildon Ph 2:53.65  251 36.721:21.682:15.03
11.Harry MCLAGAN11Chelmsford 2:54.21  249 38.881:22.202:16.79
12.Tomas ZIROMSKAS11Romford Town 2:54.44  248 39.071:23.132:14.51
13.Cole SHEPARD11Basildon Ph 2:55.09  245 39.201:21.662:16.16
14.Tom WARD11Chelmsford 2:56.15  241 40.571:23.992:18.83
15.Joshua METSON11Rochford 2:57.72  234 38.981:24.592:19.05
16.Benjamin THIRLWELL11Bo Southend 2:59.83  226 44.601:34.032:21.37

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Bradley SULEYMAN12BorRedbridge 2:27.69  409 30.691:08.841:52.76
2.James COOPER12Romford Town 2:32.81  369 33.911:12.861:59.21
3.Joseph GROVES12Romford Town 2:41.96  310 36.421:17.412:05.42
4.Jamie COLES12Colchester 2:44.20  297 35.921:19.922:06.74
5.Billy LO12Bo Southend 2:44.30  297 37.471:21.842:09.14
6.Daniel SIDA12Killerwhales 2:44.98  293 37.651:17.202:10.36
7.Lewis CUTTING12Thurrock 2:51.09  263 37.491:21.192:11.22
8.John DAVIS12BorRedbridge 2:55.41  244 38.661:24.392:17.06
9.Drew CLARK12Bo Waltham F 2:56.79  238 38.001:23.622:17.96

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Charlie BODEN13Chelmsford 2:20.28  477 31.291:06.281:49.20
2.Harry NICHOLLS13Basildon Ph 2:21.75  462 32.821:10.181:49.73
3.Harvey JOLLY13Basildon Ph 2:28.70  400 32.231:10.491:55.10
4.Vincent MELO PEET13Basildon Ph 2:33.49  364 33.511:14.152:01.16
5.Tyler BERRY13Basildon Ph 2:33.58  363 33.751:10.451:58.48
6.Luke CROFTS13Thurrock 2:34.69  355 33.621:13.261:59.42
7.Jack RICE13Bark & Dagen 2:34.96  354 34.981:15.231:59.90
8.James BAYLEY13Runnymede 2:35.71  349 34.911:14.982:02.14
9.James ROWELL13Romford Town 2:35.99  347 34.891:13.402:00.29
10.Liam DOCHERTY-HILL13Bark & Dagen 2:36.92  340 33.221:13.492:03.59
11.Jacob SMITH13Romford Town 2:37.62  336 37.231:16.442:02.74
12.Jack WILLIAMS13Thurrock 2:38.56  330 34.011:13.822:01.57
13.Matt JUGGINS13Romford Town 2:39.89  322 35.471:17.922:03.48
14.Cameron ALSTON13Bo Southend 2:39.91  322 33.591:17.542:05.49
15.Manuel NACHEV13BorRedbridge 2:40.23  320 34.191:18.722:04.65
16.Filip KUSNIR13Harlow Pen 2:41.53  312 36.191:17.882:05.18
17.Azar AITMARRI13Thurrock 2:42.50  307 37.081:19.222:07.60

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Esteban MARMOLEJO14Bo Newham 2:17.79  503 30.171:06.281:48.85
2.Louis SPONG14DunmowAtlant 2:21.32  466 31.081:07.611:49.62
3.Reece NICHOLLS14BorRedbridge 2:22.31  457 31.651:07.451:50.33
4.Andrew MARTINDALE14Thurrock 2:26.03  423 31.411:09.201:54.56
5.Spencer PRIOR14Colchester 2:27.31  412 31.881:09.651:54.49
6.Alexander DRURY14Romford Town 2:27.78  408 31.831:09.681:54.26
7.Kieran HOLDBROOK14BorRedbridge 2:27.84  407 33.161:11.031:54.37
8.Joshua FOWLES14Witham Dolph 2:29.00  398 31.421:09.961:54.47
9.Aaron CLARKE14Basildon Ph 2:29.26  396 33.111:11.671:55.87
10.Liam NICHOLSON14Chelmsford 2:29.78  392 34.081:11.691:54.18
11.Ryan MOGFORD14Chelmsford 2:30.20  388 32.401:10.711:56.62
12.George BLOCK14Bark & Dagen 2:30.52  386 32.061:12.081:56.60
13.Alexander THOMPSON14Chelmsford 2:31.69  377 34.201:14.301:59.79
14.Ben DAVIS14Romford Town 2:33.02  367 33.041:12.381:58.54
15.Jordan RUDGE14Braintree 2:33.26  366 33.441:13.601:56.62
16.Louie RIDGWAY14Thurrock 2:34.26  358 33.161:12.622:00.24
 Daniel MCLAGAN14Chelmsford DQ T       

Disqualification Codes

UP