Boys 09/14 Yrs 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Mide OLAJIDE9Thurrock 2:54.83  223 41.361:25.782:10.89
2.Donatas DRAGASIUS9Bo Newham 2:55.80  219 43.001:28.112:12.57
3.Louis LANE9Romford Town 2:57.98  211 42.181:27.392:13.24
4.James TAYLOR9Thurrock 3:04.58  189 45.331:32.872:19.45
5.Brandon BRYAN-WAUGH9BorRedbridge 3:05.31  187 41.421:27.562:17.25
6.Samuel SCOTT9Chelmsford 3:06.65  183 43.701:31.972:20.28
7.Matthew NOLAN-DAY9Killerwhales 3:08.16  179 43.581:30.982:20.23
8.Jack SKERRY9Chelmsford 3:11.42  170 42.801:31.852:23.51
9.Jude HILLS9Bo Southend 3:13.79  164 43.271:34.522:26.26
10.Harry BENEY9Braintree 3:16.71  156 45.551:36.102:27.08
11.Harry MARSHALL-CHILDS9Romford Town 3:17.69  154 45.731:37.002:28.10
12.Keelan GOSNEY9Basildon Ph 3:18.10  153 49.511:41.642:34.73
13.Jamie HALL9Halstead 3:19.30  150 47.431:39.072:29.74
14.Angus ROBERTSON9Killerwhales 3:23.04  142 45.551:40.242:33.54
15.Harrison RIDER9Killerwhales 3:27.69  133 46.871:40.252:35.53
16.Max TRAYNER9Bo Waltham F 3:31.96  125 51.041:44.582:40.06
17.Kaya AHMET9Bo Waltham F 3:32.99  123 48.961:44.622:39.70
18.Reece WINSTON9Bark & Dagen 3:36.05  118 48.011:43.462:40.54
19.Thomas DUDMAN9Killerwhales 3:37.54  116 51.671:46.772:41.62
20.Aidan HILL9Bark & Dagen 3:44.09  106 51.401:48.582:46.79
 Thomas SAMUELS9Chelmsford DQ T       

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Daniel GENCAS10Bark & Dagen 2:34.66  322 36.991:16.471:56.23
2.Naythan AUNG10Colchester 2:41.88  281 38.001:20.322:02.28
3.Finn JEFFERY10Colchester 2:45.21  264 38.681:21.282:03.71
4.James SPEERS10Thurrock 2:46.07  260 37.521:21.102:04.87
5.Owen VAUGHAN10Chelmsford 2:50.07  242 39.371:23.952:07.66
6.Harry MENDEL10BorRedbridge 2:52.37  233 ---
7.Jack CONROY10Thurrock 2:54.48  224 41.271:26.552:11.88
8.Aaron LAMBIE10Thurrock 2:56.22  218 43.261:28.392:13.60
9.Matthew DENNY10Colchester 2:56.50  217 42.101:27.402:13.14
10.Khaleeq KHAN10Bo Waltham F 2:57.40  213 41.691:26.812:12.16
11.Allister CUMMINS10Killerwhales 2:57.99  211 42.071:28.772:14.66
12.Ryan MCCOY10Bo Waltham F 2:58.00  211 40.751:27.422:13.74
13.Max MCAULIFFE10Harlow Pen 3:01.57  199 43.861:29.832:16.13
14.William DENNY10Colchester 3:02.30  197 42.841:29.802:17.15
15.Theo GRIFFITHS10Chelmsford 3:03.09  194 46.501:33.922:18.52
16.Matthew PRINCE10Bo Southend 3:05.10  188 43.011:30.472:18.66
17.Kieran WAKEFIELD10Epping For't 3:08.57  178 44.861:33.562:22.07

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Alfie BROWN11Chelmsford 2:33.62  329 36.441:15.611:55.08
2.Liam BRENNAN11Romford Town 2:35.28  319 36.901:16.461:56.67
3.Samuel PERKS11Chelmsford 2:35.73  316 37.111:17.561:58.10
4.Jack BOWYER11Colchester 2:39.46  294 37.491:18.762:00.32
5.Noah TOWNLEY11Bo Southend 2:43.08  275 38.261:20.102:02.53
6.Silvester HAVRILLAY11Harlow Pen 2:43.99  270 39.231:21.822:04.53
7.Cole SHEPARD11Basildon Ph 2:44.87  266 38.551:20.692:04.05
8.Harry MCLAGAN11Chelmsford 2:44.90  266 -1:21.532:03.45
9.Mason HUNNISETT11Basildon Ph 2:44.92  266 39.961:22.642:04.93
10.Joe FREEMAN11Bo Waltham F 2:45.55  263 ---
11.Max RAWLINGS11Epping For't 2:45.91  261 39.191:22.522:06.10
12.Samuel DACK11DunmowAtlant 2:46.81  257 38.561:20.882:04.33
13.Tom WARD11Chelmsford 2:46.91  256 39.171:21.972:04.72
14.Lewis BINNING11Romford Town 2:47.02  256 41.131:23.862:06.39
15.Tomas ZIROMSKAS11Romford Town 2:47.89  252 38.621:20.932:05.12
16.Lawrie ARROWSMITH11Romford Town 2:57.65  213 41.681:26.922:13.14
17.Myles ENGLISH11Colchester 3:01.97  198 43.041:28.552:15.61
18.Lewis HAYHOW11Bo Waltham F 3:02.98  195 42.191:28.402:15.84
 Louis MORRIS11Thurrock DQ T       
 Callum BAZELA11Thurrock DQ T       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Bradley SULEYMAN12BorRedbridge 2:21.82  418 34.211:10.201:46.08
2.James COOPER12Romford Town 2:24.49  396 34.651:11.401:48.96
3.Daniel SIDA12Killerwhales 2:36.38  312 36.711:16.721:57.64
4.Finlay RUDGE12Braintree 2:36.84  309 36.931:17.001:57.71
5.Charles RENNIE12Braintree 2:39.66  293 36.761:17.541:59.31
6.Joseph GROVES12Romford Town 2:39.95  291 38.191:19.272:00.86
7.Jude WARD12Romford Town 2:41.57  283 38.201:19.732:01.07
8.Lewis CUTTING12Thurrock 2:44.70  267 38.881:21.372:04.39

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Charlie BODEN13Chelmsford 2:15.40  481 31.091:05.381:40.61
2.Harry NICHOLLS13Basildon Ph 2:20.31  432 33.481:08.361:44.43
3.Tyler BERRY13Basildon Ph 2:24.16  398 33.661:09.641:46.86
4.Jacob SMITH13Romford Town 2:26.10  383 34.011:12.041:49.42
5.James ROWELL13Romford Town 2:29.65  356 35.251:13.321:52.32
6.James BAYLEY13Runnymede 2:31.18  345 35.771:14.481:53.75
7.Joshua SMITH13DunmowAtlant 2:31.51  343 34.851:13.211:53.03
8.Luke CROFTS13Thurrock 2:39.94  292 36.621:16.311:58.07

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Esteban MARMOLEJO14Bo Newham 2:19.36  441 33.031:08.921:45.37
2.Reece NICHOLLS14BorRedbridge 2:20.04  435 31.881:07.301:44.96
3.Louis SPONG14DunmowAtlant 2:20.08  434 33.041:09.111:45.71
4.Daniel MCLAGAN14Chelmsford 2:22.52  412 33.601:10.301:47.02
5.Andrew MARTINDALE14Thurrock 2:22.60  412 34.201:10.681:47.86
6.Spencer PRIOR14Colchester 2:23.78  401 33.801:10.041:47.06
7.Joshua ARNONE14Havering Dol 2:24.11  399 33.561:10.411:47.90
8.James WALKER14Halstead 2:26.91  376 35.231:12.421:50.87
9.Liam NICHOLSON14Chelmsford 2:26.94  376 34.741:12.041:49.63
10.Bryce O'DEA14Runnymede 2:27.15  374 33.751:11.221:49.39
11.Billy PARKER14BorRedbridge 2:28.53  364 35.831:14.111:51.97
12.Ben COX14Braintree 2:29.93  354 35.291:12.731:51.86
13.Charlie COOK14Bark & Dagen 2:30.39  351 33.791:11.911:51.68
14.Alexander DRURY14Romford Town 2:30.56  350 35.721:14.441:53.66
15.James MARTINDALE14Thurrock 2:32.05  339 35.251:14.101:52.45
16.Jordan RUDGE14Braintree 2:32.82  334 35.671:14.901:54.92

UP