Boys 09/14 Yrs 200m Butterfly - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Louis LANE9Romford Town 3:11.40  185 41.071:29.642:19.95
2.Mide OLAJIDE9Thurrock 3:23.44  154 42.571:33.462:29.79
3.Harry MARSHALL-CHILDS9Romford Town 3:29.53  141 46.891:41.002:36.53
4.Jude HILLS9Bo Southend 3:38.93  123 47.791:46.682:43.97
5.Samuel SCOTT9Chelmsford 3:57.98  96 48.821:51.222:55.44
6.Aidan HILL9Bark & Dagen 4:28.47  67 51.052:02.243:17.02

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Daniel GENCAS10Bark & Dagen 2:50.32  262 36.521:20.572:06.52
2.James SPEERS10Thurrock 2:50.34  262 37.171:21.892:07.44
3.Naythan AUNG10Colchester 2:57.78  231 40.781:26.512:12.63
4.Aaron LAMBIE10Thurrock 2:57.93  230 40.831:25.982:12.70
5.Ryan MCCOY10Bo Waltham F 2:58.90  226 37.211:24.132:11.99
6.Matthew DENNY10Colchester 3:05.41  203 41.811:28.742:18.63
7.Owen VAUGHAN10Chelmsford 3:22.24  157 43.791:37.002:32.17
8.Khaleeq KHAN10Bo Waltham F 3:23.46  154 42.461:33.262:28.90
 Harry MENDEL10BorRedbridge DQ SA       

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Mason HUNNISETT11Basildon Ph 2:38.34  327 36.081:16.381:57.74
2.Jack BOWYER11Colchester 2:41.68  307 35.461:17.102:00.29
3.Liam BRENNAN11Romford Town 2:42.67  301 36.721:16.762:01.42
4.Lewis BINNING11Romford Town 2:43.78  295 37.121:19.162:02.22
5.Samuel PERKS11Chelmsford 2:50.04  264 37.701:22.772:08.15
6.Noah TOWNLEY11Bo Southend 2:59.08  226 37.911:23.702:13.15
7.Tomas ZIROMSKAS11Romford Town 3:05.49  203 37.751:25.642:15.98

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Bradley SULEYMAN12BorRedbridge 2:28.35  397 32.751:09.161:48.34
2.James COOPER12Romford Town 2:36.84  336 35.321:16.371:57.20
3.John DAVIS12BorRedbridge 2:50.61  261 37.911:21.112:06.33
4.Drew CLARK12Bo Waltham F 2:54.72  243 38.361:24.342:10.07
5.Lewis CUTTING12Thurrock 2:56.88  234 37.451:22.762:10.43
6.Billy FOX12Killerwhales 3:05.02  205 39.151:26.232:15.42

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Charlie BODEN13Chelmsford 2:18.86  485 30.721:06.631:42.78
2.Harry NICHOLLS13Basildon Ph 2:29.51  388 32.751:10.441:48.68
3.Billy HARRISON13Romford Town 2:29.91  385 33.741:11.811:51.74
4.Liam DOCHERTY-HILL13Bark & Dagen 2:30.30  382 32.801:11.561:51.65
5.Daniel WESTON13Romford Town 2:37.94  329 34.261:14.481:56.30
6.Jack WILLIAMS13Thurrock 2:38.07  328 34.411:13.991:55.71
7.Azar AITMARRI13Thurrock 2:39.98  317 36.051:16.301:58.10
8.James ROWELL13Romford Town 2:41.84  306 35.941:16.481:58.65
9.Luke CROFTS13Thurrock 2:47.00  278 35.661:19.052:00.84
10.Cameron ALSTON13Bo Southend 2:50.26  263 33.761:15.352:01.73
 Vincent MELO PEET13Basildon Ph DQ T       

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Esteban MARMOLEJO14Bo Newham 2:22.46  449 31.131:07.391:45.53
2.Andrew MARTINDALE14Thurrock 2:22.80  446 32.131:07.941:45.63
3.Reece NICHOLLS14BorRedbridge 2:28.16  399 32.341:09.391:49.39
4.Aaron CLARKE14Basildon Ph 2:29.95  385 33.281:11.941:51.30
5.George BLOCK14Bark & Dagen 2:31.40  374 34.111:12.322:31.40
6.James MARTINDALE14Thurrock 2:33.94  356 32.541:11.161:51.92
7.Joshua ARNONE14Havering Dol 2:34.10  354 33.431:12.341:52.43
8.Daniel MCLAGAN14Chelmsford 2:34.23  354 32.821:12.121:52.98
9.Billy PARKER14BorRedbridge 2:34.69  350 34.211:13.821:54.60
10.Louie RIDGWAY14Thurrock 2:38.38  326 34.291:13.501:55.55

UP