Girls 10/13 Yrs 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Emily MILTON10Romford Town 5:11.01  449 
 50m 35.37100m 1:14.23150m 1:53.99200m 2:33.19250m 3:12.95300m 3:52.74350m 4:33.15400m 5:11.01
2.Chloe MOLONEY10Braintree 5:17.66  421 
 50m 35.94100m 1:15.58150m 1:55.44200m 2:35.33250m 3:15.87300m 3:57.66350m 4:38.54400m 5:17.66
3.Annabelle KITCHING10Braintree 5:31.94  369 
 50m 38.23100m 1:20.96150m 2:03.67200m 2:47.24250m 3:31.24300m 4:13.05350m 4:52.63400m 5:31.94
4.Georgia MARREN10Romford Town 5:33.19  365 
 50m 37.35100m 1:18.88150m 2:01.53200m 2:44.56250m 3:27.37300m 4:10.06350m 4:52.88400m 5:33.19
5.Olivia PROPHET10Runnymede 5:35.04  359 
 50m 38.87100m 1:21.76150m 2:04.77200m 2:47.48250m 3:30.77300m 4:13.88350m 4:56.50400m 5:35.04
6.Isabelle JOPSON10Romford Town 5:36.21  355 
 50m 37.59100m 1:19.65150m 2:02.31200m 2:45.58250m 3:29.10300m 4:12.54350m 4:55.67400m 5:36.21
7.Tia GARDINER10Chelmsford 5:37.24  352 
 50m 36.98100m 1:19.08150m 2:02.81200m 2:46.86250m 3:29.75300m 4:14.15350m 4:56.71400m 5:37.24
8.Ella-Louise KILSBY10Basildon Ph 5:38.95  347 
 50m 38.23100m 1:20.74150m 2:04.38200m 2:47.70250m 3:31.38300m 4:14.67350m 4:58.04400m 5:38.95
9.Olivia NORMAN10Colchester 5:39.86  344 
 50m 37.30100m 1:19.64150m 2:03.12200m 2:47.12250m 3:31.12300m 4:15.73350m 4:59.68400m 5:39.86
10.Amber HEAD10Rochford 5:41.68  339 
 50m 38.44100m 1:22.13150m 2:06.69200m 2:51.55250m 3:35.61300m 4:19.40350m 5:02.73400m 5:41.68
11.Agne SLIPAITYTE10Romford Town 5:42.33  337 
 50m 38.48100m 1:21.47150m 2:05.56200m 2:48.13250m 3:31.68300m 4:15.72350m 4:58.72400m 5:42.33
12.Lucy BAILEY10Rochford 5:43.61  333 
 50m 39.41100m 1:21.98150m 2:05.51200m 2:49.28250m 3:33.25300m 4:17.32350m 5:02.22400m 5:43.61
13.Ciara NICHOLSON10Chelmsford 5:59.86  290 
 50m 39.58100m 1:23.93150m 2:09.72200m 2:56.09250m 3:42.62300m 4:29.13350m 5:15.40400m 5:59.86

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jessica AYLING11Romford Town 4:55.53  524 
 50m 34.17100m 1:11.50150m 1:49.27200m 2:27.10250m 3:04.93300m 3:42.82350m 4:19.40400m 4:55.53
2.Ellie GRANT11BorRedbridge 4:57.57  513 
 50m 33.11100m 1:09.87150m 1:47.69200m 2:25.87250m 3:04.42300m 3:43.14350m 4:21.75400m 4:57.57
3.Rebecca KITCHING11Braintree 4:59.84  501 
 50m 34.14100m 1:11.81150m 1:49.66200m 2:28.03250m 3:06.41300m 3:44.57350m 4:22.85400m 4:59.84
4.Megan KEY11Brentwood 5:06.13  471 
 50m 33.61100m 1:11.07150m 1:49.98200m 2:29.03250m 3:08.48300m 3:47.76350m 4:27.53400m 5:06.13
5.Bryony UMFREVILLE11Basildon Ph 5:11.61  447 
 50m 34.88100m 1:13.39150m 1:52.75200m 2:31.97250m 3:12.82300m 3:52.74350m 4:32.68400m 5:11.61
6.Martha MERRITT11Romford Town 5:16.84  425 
 50m 36.03100m 1:16.55150m 1:57.40200m 2:37.79250m 3:18.16300m 3:58.09350m 4:38.06400m 5:16.84
7.Fern STUART11Romford Town 5:19.90  413 
 50m 35.56100m 1:15.83150m 1:56.64200m 2:37.35250m 3:17.82300m 3:58.37350m 4:39.45400m 5:19.90
8.Karis MCGUIRK11BorRedbridge 5:20.70  410 
 50m 34.49100m 1:14.08150m 1:55.45200m 2:37.04250m 3:18.27300m 3:59.56350m 4:41.16400m 5:20.70

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Phoebe GRIFFITHS12Bo Waltham F 4:37.27  634 
 50m 32.58100m 1:07.11150m 1:42.11200m 2:17.53250m 2:53.17300m 3:28.41350m 4:03.39400m 4:37.27
2.Brooke FROST12Basildon Ph 4:37.66  631 
 50m 32.07100m 1:06.75150m 1:42.04200m 2:17.70250m 2:52.92300m 3:28.19350m 4:03.75400m 4:37.66
3.Georgia MILTON12Romford Town 4:39.43  619 
 50m 32.13100m 1:06.82150m 1:42.28200m 2:17.87250m 2:53.33300m 3:28.85350m 4:04.64400m 4:39.43
4.Amelia PEDDLE12Epping For't 4:46.24  576 
 50m 32.19100m 1:08.52150m 1:45.71200m 2:22.73250m 2:59.35300m 3:35.79350m 4:11.95400m 4:46.24
5.Rebecca CRIBB12Romford Town 4:48.05  565 
 50m 32.57100m 1:08.46150m 1:45.27200m 2:21.96250m 2:58.78300m 3:35.89350m 4:12.46400m 4:48.05
6.Imagine STUART12Thurrock 4:52.61  539 
 50m 33.29100m 1:09.64150m 1:46.77200m 2:23.93250m 3:01.68300m 3:39.50350m 4:16.88400m 4:52.61
7.Georgia HOBSON12Thurrock 4:56.26  520 
 50m 33.11100m 1:10.32150m 1:47.64200m 2:25.23250m 3:03.41300m 3:41.56350m 4:19.50400m 4:56.26
8.Georgia HARROD12Braintree 4:56.59  518 
 50m 32.37100m 1:08.94150m 1:47.12200m 2:25.45250m 3:03.76300m 3:42.47350m 4:20.70400m 4:56.59
9.Kayleigh WARD12Chelmsford 5:01.60  493 
 50m 33.58100m 1:11.13150m 1:49.78200m 2:28.02250m 3:06.83300m 3:45.38350m 4:23.95400m 5:01.60
10.Holly THOMPSON12Chelmsford 5:03.22  485 
 50m 33.74100m 1:11.00150m 1:49.86200m 2:29.10250m 3:07.63300m 3:47.00350m 4:25.97400m 5:03.22
11.Nikita ROBERTS12BorRedbridge 5:03.64  483 
 50m 33.88100m 1:11.30150m 1:49.79200m 2:28.87250m 3:07.51300m 3:46.51350m 4:25.90400m 5:03.64

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Eloise MONTANANA13BorRedbridge 4:34.17  656 
 50m 31.74100m 1:05.77150m 1:40.72200m 2:15.86250m 2:51.14300m 3:26.21350m 4:01.35400m 4:34.17
2.Erin CORNEY13Romford Town 4:38.39  626 
 50m 32.82100m 1:07.73150m 1:43.23200m 2:18.18250m 2:53.36300m 3:28.47350m 4:04.00400m 4:38.39
3.Chloe THOMPSON13Romford Town 4:39.55  619 
 50m 31.82100m 1:06.42150m 1:41.75200m 2:17.23250m 2:52.58300m 3:28.67350m 4:05.24400m 4:39.55
4.Holly HILDREW13Romford Town 4:44.89  584 
 50m 30.73100m 1:05.30150m 1:41.17200m 2:17.51250m 2:54.47300m 3:31.55350m 4:08.71400m 4:44.89
5.Lucy HARWOOD13BorRedbridge 4:46.54  574 
 50m 32.83100m 1:08.54150m 1:45.60200m 2:22.32250m 2:58.66300m 3:35.13350m 4:11.76400m 4:46.54
6.Holly TAYLOR13Bo Waltham F 4:47.75  567 
 50m 32.19100m 1:08.05150m 1:44.73200m 2:21.50250m 2:58.18300m 3:35.07350m 4:11.67400m 4:47.75
7.Ellie HARRIS13Romford Town 4:54.64  528 
 50m 33.75100m 1:10.87150m 1:48.36200m 2:25.60250m 3:02.87300m 3:40.33350m 4:18.08400m 4:54.64

UP