Boys 09/14 Yrs 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.James SPEERS9Thurrock 3:30.03  206 
 25m -50m 47.3775m -100m 1:42.68125m -150m 2:38.91175m -200m 3:30.03
2.Harry MENDEL9BorRedbridge 3:34.37  194 
 25m -50m 50.7775m -100m 1:45.36125m -150m 2:41.08175m -200m 3:34.37
3.Owen VAUGHAN9Chelmsford 3:42.13  174 
 25m -50m 50.1875m -100m 1:49.00125m -150m 2:48.02175m -200m 3:42.13
4.Naythan AUNG9Colchester 3:44.77  168 
 25m -50m 51.4475m -100m 1:49.56125m -150m 2:48.77175m -200m 3:44.77
5.Khaleeq KHAN9Bo Waltham F 3:45.19  167 
 25m -50m 52.5675m -100m 1:52.18125m -150m 2:50.10175m -200m 3:45.19
6.Cameron NEWTON9Braintree 3:46.83  164 
 25m -50m 51.3075m -100m 1:49.59125m -150m 2:48.84175m -200m 3:46.83
7.Ryan MCCOY9Bo Waltham F 3:51.47  154 
 25m -50m 52.0475m -100m 1:53.18125m -150m 2:52.42175m -200m 3:51.47
8.Oliver PILLING9Chelmsford 3:56.87  144 
 25m -50m 52.4775m -100m 1:53.11125m -150m 2:55.94175m -200m 3:56.87
9.William TOZER9Halstead 4:00.15  138 
 25m -50m 55.5075m -100m 1:57.71125m -150m 2:59.91175m -200m 4:00.15
10.Allister CUMMINS9Killerwhales 4:00.56  137 
 25m -50m 53.9775m -100m 1:56.03125m -150m 2:59.77175m -200m 4:00.56
11.Jack CONROY9Thurrock 4:06.80  127 
 25m -50m -75m -100m -125m -150m -175m -200m 4:06.80
12.Cooper BAKER9Halstead 4:06.88  127 
 25m -50m 56.0175m -100m 1:59.62125m -150m 3:02.85175m -200m 4:06.88
13.James EDGINGS9Thurrock 4:09.65  123 
 25m -50m 58.7075m -100m 2:01.85125m -150m 3:06.01175m -200m 4:09.65
14.Kieran WAKEFIELD9Epping For't 4:12.46  119 
 25m -50m -75m -100m -125m -150m -175m -200m 4:12.46
15.Theo GRIFFITHS9Chelmsford 4:13.30  117 
 25m -50m -75m -100m -125m -150m -175m -200m 4:13.30
 Joshua BLUNKELL9Halstead DQ T-    

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Benjamin THIRLWELL10Bo Southend 3:13.81  263 
 25m -50m 42.9875m -100m 1:33.59125m -150m 2:23.19175m -200m 3:13.81
2.Alfie BROWN10Chelmsford 3:19.65  240 
 25m -50m 45.6975m -100m 1:37.31125m -150m 2:28.95175m -200m 3:19.65
3.Charlie HUTCHISON10Colchester 3:20.83  236 
 25m -50m 45.4975m -100m 1:37.96125m -150m 2:30.16175m -200m 3:20.83
4.Samuel PERKS10Chelmsford 3:23.11  228 
 25m -50m 46.4775m -100m 1:38.95125m -150m 2:31.87175m -200m 3:23.11
5.Noah TOWNLEY10Bo Southend 3:23.20  228 
 25m -50m 46.4375m -100m 1:38.52125m -150m 2:31.79175m -200m 3:23.20
6.Jack BOWYER10Colchester 3:26.57  217 
 25m -50m 47.2575m -100m 1:40.99125m -150m 2:35.07175m -200m 3:26.57
7.Silvester HAVRILLAY10Harlow Pen 3:27.17  215 
 25m -50m 49.7275m -100m 1:43.40125m -150m 2:36.78175m -200m 3:27.17
8.Tomas ZIROMSKAS10Romford Town 3:29.32  208 
 25m -50m 48.1175m -100m 1:42.17125m -150m 2:37.38175m -200m 3:29.32
9.Reed MANSELL10Romford Town 3:29.92  207 
 25m -50m 48.3575m -100m 1:42.82125m -150m 2:37.38175m -200m 3:29.92
10.Liam BRENNAN10Romford Town 3:32.14  200 
 25m -50m 45.7175m -100m 1:41.09125m -150m 2:37.62175m -200m 3:32.14
11.Lewis BINNING10Romford Town 3:33.01  198 
 25m -50m 48.0875m -100m 1:43.38125m -150m 2:38.99175m -200m 3:33.01
12.Myles ENGLISH10Braintree 3:33.29  197 
 25m -50m 50.0175m -100m 1:44.14125m -150m 2:39.16175m -200m 3:33.29
13.Mason HUNNISETT10Basildon Ph 3:37.56  186 
 25m -50m 50.3275m -100m 1:46.72125m -150m 2:42.95175m -200m 3:37.56
14.Adam MATLOUB10Bo Newham 3:37.95  185 
 25m -50m 52.0575m -100m 1:47.17125m -150m 2:43.32175m -200m 3:37.95
15.Callum BAZELA10Thurrock 3:38.83  182 
 25m -50m 50.4775m -100m 1:48.03125m -150m 2:44.17175m -200m 3:38.83
16.Oliver BARNETSON10Bo Southend 3:41.69  175 
 25m -50m 48.9675m -100m 1:48.42125m -150m 2:47.79175m -200m 3:41.69
17.Benjamin DRURY10Romford Town 3:43.52  171 
 25m -50m 51.1175m -100m 1:49.92125m -150m 2:47.85175m -200m 3:43.52
18.Samuel LITTLE10Killerwhales 3:43.62  171 
 25m -50m 50.3975m -100m 1:48.14125m -150m 2:47.69175m -200m 3:43.62
19.Samuel CLACK10BorRedbridge 3:45.79  166 
 25m -50m 48.8475m -100m 1:47.94125m -150m 2:49.29175m -200m 3:45.79
20.Christopher ASHDOWN10Colchester 3:46.74  164 
 25m -50m 53.7275m -100m 1:50.88125m -150m 2:50.35175m -200m 3:46.74
21.Nathan BANGA10Romford Town 3:51.47  154 
 25m -50m 53.4875m -100m 1:51.45125m -150m 2:51.53175m -200m 3:51.47
22.Henry FERRIES10Basildon Ph 3:51.87  153 
 25m -50m 53.0975m -100m 1:54.05125m -150m 2:54.63175m -200m 3:51.87
23.Thomas WOPLING10FirstStrokes 3:53.70  150 
 25m -50m 54.4475m -100m 1:56.44125m -150m 2:57.76175m -200m 3:53.70
24.Jamie SPONG10DunmowAtlant 3:53.86  149 
 25m -50m 55.2175m -100m 1:54.21125m -150m 2:56.02175m -200m 3:53.86
25.Kevin AGUDELO LOPEZ10Bo Waltham F 3:54.64  148 
 25m -50m 54.6075m -100m 1:55.01125m -150m 2:54.84175m -200m 3:54.64
26.Patrick MILNER10Southend 3:57.48  143 
 25m -50m 54.2475m -100m 1:57.24125m -150m 2:58.91175m -200m 3:57.48
 William BANKS10Chelmsford DQ SL-    
 Samuel DACK10DunmowAtlant DQ ST-    
 Luke BISHOP10Killerwhales DQ T-    
 Nathan OGUNTUGA10Romford Town DQ T-    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Bradley SULEYMAN11BorRedbridge 2:55.38  355 
 25m -50m 39.3875m -100m 1:24.29125m -150m 2:09.85175m -200m 2:55.38
2.Billy LO11Southend 3:12.01  270 
 25m -50m 43.2775m -100m 1:33.56125m -150m 2:24.27175m -200m 3:12.01
3.Joseph GROVES11Romford Town 3:13.30  265 
 25m -50m 42.9775m -100m 1:32.63125m -150m 2:23.43175m -200m 3:13.30
4.Sunny RENOLDI-OUTEN11Thurrock 3:15.27  257 
 25m -50m 44.3175m -100m 1:35.21125m -150m 2:26.84175m -200m 3:15.27
5.Jamie COLES11Colchester 3:19.29  241 
 25m -50m 44.3175m -100m 1:35.65125m -150m 2:28.63175m -200m 3:19.29
6.Joseph LOMAS11Romford Town 3:20.00  239 
 25m -50m 44.5775m -100m 1:35.93125m -150m 2:28.32175m -200m 3:20.00
7.Lewis CUTTING11Thurrock 3:22.95  229 
 25m -50m 45.1675m -100m 1:37.12125m -150m 2:30.16175m -200m 3:22.95
8.Drew CLARK11Bo Waltham F 3:30.54  205 
 25m -50m 48.5575m -100m 1:42.94125m -150m 2:37.36175m -200m 3:30.54

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Billy HARRISON12Romford Town 2:55.77  352 
 25m -50m 40.0975m -100m 1:25.62125m -150m 2:10.89175m -200m 2:55.77
2.Harvey JOLLY12Basildon Ph 3:00.00  328 
 25m -50m 39.3675m -100m 1:24.50125m -150m 2:12.49175m -200m 3:00.00
3.Harry NICHOLLS12Basildon Ph 3:01.20  321 
 25m -50m 42.2075m -100m 1:28.05125m -150m 2:15.18175m -200m 3:01.20
4.Charlie BODEN12Braintree 3:03.97  307 
 25m -50m 41.2775m -100m 1:28.48125m -150m 2:17.13175m -200m 3:03.97
5.Jacob SMITH12Romford Town 3:06.34  296 
 25m -50m 43.4275m -100m 1:32.85125m -150m 2:21.27175m -200m 3:06.34
6.Luke CROFTS12Thurrock 3:07.90  288 
 25m -50m 42.2375m -100m 1:30.78125m -150m 2:20.27175m -200m 3:07.90
7.Jack RICE12Bark & Dagen 3:09.13  283 
 25m -50m 43.9675m -100m 1:31.95125m -150m 2:20.79175m -200m 3:09.13
8.Azar AITMARRI12Thurrock 3:11.56  272 
 25m -50m 43.8775m -100m 1:32.84125m -150m 2:22.55175m -200m 3:11.56
9.Samuel JONES12Halstead 3:17.85  247 
 25m -50m 44.2475m -100m 1:34.61125m -150m 2:26.73175m -200m 3:17.85

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jordan RUDGE13Braintree 2:46.20  417 
 25m -50m 36.7675m -100m 1:19.34125m -150m 2:03.90175m -200m 2:46.20
2.Esteban MARMOLEJO13Bo Waltham F 2:46.80  412 
 25m -50m 38.3775m -100m 1:21.34125m -150m 2:05.94175m -200m 2:46.80
3.Reece NICHOLLS13BorRedbridge 2:54.30  361 
 25m -50m 39.0775m -100m 1:23.46125m -150m 2:09.35175m -200m 2:54.30
4.Alexander DRURY13Romford Town 2:54.33  361 
 25m -50m 38.9975m -100m 1:23.86125m -150m 2:09.23175m -200m 2:54.33
5.Alexander THOMPSON13Chelmsford 2:54.70  359 
 25m -50m 40.9675m -100m 1:25.62125m -150m 2:10.90175m -200m 2:54.70
6.Samuel ELLIS13Romford Town 2:55.28  355 
 25m -50m 38.4375m -100m 1:22.45125m -150m 2:08.51175m -200m 2:55.28
7.Liam NICHOLSON13Chelmsford 2:56.48  348 
 25m -50m 39.2775m -100m 1:24.70125m -150m 2:10.68175m -200m 2:56.48
8.Aaron CLARKE13Basildon Ph 2:57.42  342 
 25m -50m 40.9075m -100m 1:26.20125m -150m 2:11.89175m -200m 2:57.42
9.Louis SPONG13DunmowAtlant 2:57.44  342 
 25m -50m 39.6875m -100m 1:25.55125m -150m 2:12.18175m -200m 2:57.44
10.Ben DAVIS13Romford Town 3:00.59  325 
 25m -50m 40.3775m -100m 1:27.14125m -150m 2:13.82175m -200m 3:00.59
11.Kieran HOLDBROOK13BorRedbridge 3:01.30  321 
 25m -50m 39.4575m -100m 1:25.97125m -150m 2:13.74175m -200m 3:01.30
12.Max DAWSON13Basildon Ph 3:02.84  313 
 25m -50m 40.0875m -100m 1:25.28125m -150m 2:12.88175m -200m 3:02.84
13.Robert BENSON13Romford Town 3:03.50  309 
 25m -50m 41.1275m -100m 1:27.38125m -150m 2:15.59175m -200m 3:03.50

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Fraser SCOTT14BorRedbridge 2:33.59  528 
 25m -50m 34.9675m -100m 1:14.09125m -150m 1:54.25175m -200m 2:33.59
2.Edmund ASHTON14BorRedbridge 2:36.25  502 
 25m -50m 32.9175m -100m 1:12.05125m -150m 1:53.60175m -200m 2:36.25
3.Ole MILLS14Chelmsford 2:40.41  464 
 25m -50m 35.9175m -100m 1:16.41125m -150m 1:57.94175m -200m 2:40.41
4.Jeremy NOCKELS14Bo Waltham F 2:41.27  456 
 25m -50m 35.1275m -100m 1:15.97125m -150m 1:59.16175m -200m 2:41.27
5.Byron WOOD14Runnymede 2:44.82  427 
 25m -50m 37.8775m -100m 1:20.08125m -150m 2:03.70175m -200m 2:44.82
6.Cameron SIMPSON14Colchester 2:46.44  415 
 25m -50m 37.7275m -100m 1:20.21125m -150m 2:03.27175m -200m 2:46.44
7.Bradley VEITCH14Harlow Pen 2:48.25  402 
 25m -50m 38.6275m -100m 1:21.48125m -150m 2:05.35175m -200m 2:48.25
8.Jordan SHIM14BorRedbridge 2:48.40  401 
 25m -50m 38.0275m -100m 1:19.97125m -150m 2:04.22175m -200m 2:48.40
9.Jack AYLING14Romford Town 2:49.69  392 
 25m -50m 37.2975m -100m 1:20.17125m -150m 2:05.04175m -200m 2:49.69
10.Jonathan TOOLIS14Romford Town 2:51.61  378 
 25m -50m 38.8375m -100m 1:22.31125m -150m 2:06.94175m -200m 2:51.61
11.Thomas BEARDSELL14Romford Town 2:52.02  376 
 25m -50m 38.3875m -100m 1:22.11125m -150m 2:07.03175m -200m 2:52.02
12.Hugo DOCKERTY14Braintree 2:55.47  354 
 25m -50m 40.0375m -100m 1:25.10125m -150m 2:10.92175m -200m 2:55.47
13.Daniel ROBINSON14Killerwhales 2:58.89  334 
 25m -50m 38.7875m -100m 1:23.50125m -150m 2:10.94175m -200m 2:58.89
14.Lewis COOPER14Basildon Ph 2:59.59  330 
 25m -50m 40.3175m -100m 1:26.00125m -150m 2:13.14175m -200m 2:59.59

UP