Boys 09/14 Yrs 50m Breaststroke - Heats

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.James SPEERS9Thurrock 45.46  196 
2.Cameron NEWTON9Braintree 47.44  172 
3.Khaleeq KHAN9Bo Waltham F 47.83  168 
4.Oliver PILLING9Chelmsford 47.85  168 
5.Owen VAUGHAN9Chelmsford 48.37  162 
6.Naythan AUNG9Colchester 48.81  158 
7.Louis MORRIS9Thurrock 49.20  154 
8.Finn JEFFREY9Colchester 49.46  152 
9.Harry MENDEL9BorRedbridge 49.71  149 
10.Allister CUMMINS9Killerwhales 52.70  125 
11.Oliver WILSHER9Maldon Shark 54.07  116 
12.Joshua BLUNKELL9Halstead 55.03  110 
13.Alexander HARNESS9Rochford 56.45  102 
14.Andrei MACOVEI9Bark & Dagen 57.20  98 
15.Kieran WAKEFIELD9Epping For't 58.16  93 
 William TOZER9Halstead DQ T-    

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Benjamin THIRLWELL10Bo Southend 41.64  255 
2.Noah TOWNLEY10Bo Southend 43.15  229 
3.Alfie BROWN10Chelmsford 43.50  223 
4.Samuel PERKS10Chelmsford 44.09  214 
5.Charlie HUTCHISON10Colchester 44.85  204 
6.Samuel DACK10DunmowAtlant 44.90  203 
7.Liam BRENNAN10Romford Town 45.22  199 
8.Lewis BINNING10Romford Town 46.11  187 
9.Oliver BARNETSON10Bo Southend 46.15  187 
10.William BANKS10Chelmsford 46.36  184 
11.Samuel LITTLE10Killerwhales 46.39  184 
12.Joshua METSON10Rochford 46.50  183 
13.Reed MANSELL10Romford Town 46.53  182 
14.Tomas ZIROMSKAS10Romford Town 46.84  179 
15.Silvester HAVRILLAY10Harlow Pen 47.21  175 
16.Samuel CLACK10BorRedbridge 47.61  170 
17.Mason HUNNISETT10Basildon Ph 48.80  158 
18.Nathaniel DOWNES10Witham Dolph 49.13  155 
19.Myles ENGLISH10Braintree 49.60  150 
20.Callum BAZELA10Thurrock 50.00  147 
21.Henry FERRIES10Basildon Ph 50.12  146 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Bradley SULEYMAN11BorRedbridge 37.95  337 
2.Billy LO11Southend 40.89  269 
3.Jamie COLES11Colchester 42.72  236 
4.Sunny RENOLDI-OUTEN11Thurrock 42.83  234 
5.Joseph GROVES11Romford Town 42.91  233 
6.Samuel BRYAN11Basildon Ph 43.36  225 
7.Finlay RUDGE11Braintree 43.90  217 
8.Pratham SHETTY11Runnymede 44.25  212 
9.Owen STRINGER11Harlow Pen 44.47  209 
10.Charlie HILL11Killerwhales 44.73  205 
11.Joseph LOMAS11Romford Town 45.04  201 
12.Drew CLARK11Bo Waltham F 45.12  200 
13.Zachary HAYNES11Saffron Wald 45.64  193 
14.Montgomery FORSTER11Braintree 45.75  192 
15.Lewis CUTTING11Thurrock 46.25  186 
16.Daniel KEIR11Bo Waltham F 46.63  181 
17.Adam HAROUMA11Bo Newham 47.36  173 
18.Harry CUA11Bo Newham 48.29  163 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Harvey JOLLY12Basildon Ph 37.89  338 
2.Billy HARRISON12Romford Town 38.72  317 
3.Cameron ALSTON12Bo Southend 38.76  316 
4.Samuel JONES12Halstead 38.94  311 
5.Charlie BODEN12Braintree 39.89  290 
6.Harry NICHOLLS12Basildon Ph 40.13  285 
7.Daniel WESTON12Romford Town 40.74  272 
8.Luke CROFTS12Thurrock 40.85  270 
9.Jacob SMITH12Romford Town 40.95  268 
10.Elliot SWALLOW12Halstead 41.31  261 
11.Damian GOZDEK12Bo Southend 41.38  259 
12.David BROOKS12Romford Town 42.12  246 
13.Rory BENNETT12Colchester 42.21  244 
14.Joshua DOWNES12Witham Dolph 42.40  241 
15.James BAYLEY12Runnymede 42.88  233 
16.Jack RICE12Bark & Dagen 42.91  233 
17.Lewis CRAIG12Halstead 43.12  229 
18.George OVERELL12Southend 43.16  229 
19.Matt JUGGINS12Romford Town 43.42  225 
20.Azar AITMARRI12Thurrock 43.54  223 
21.Samuel NG12Epping For't 43.82  218 
22.James ROWELL12Romford Town 43.93  217 
23.Joseph LANE12Maldon Shark 45.88  190 
 Jack WILLIAMS12Thurrock DQ T-    

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jordan RUDGE13Braintree 35.06  427 
2.Samuel ELLIS13Romford Town 36.36  383 
3.Reece NICHOLLS13BorRedbridge 37.01  363 
4.Louis SPONG13DunmowAtlant 37.45  350 
5.Alexander DRURY13Romford Town 37.64  345 
6.Kieran HOLDBROOK13BorRedbridge 37.67  344 
7.George BLOCK13Bark & Dagen 37.81  340 
8.Brian SMITH13Bark & Dagen 37.98  336 
9.Max DAWSON13Basildon Ph 38.13  332 
10.Gregory BARTON13Harlow Pen 38.19  330 
11.Andrew MARTINDALE13Thurrock 38.79  315 
12.Nicholas MITCHELL13Colchester 38.80  315 
13.Liam NICHOLSON13Chelmsford 38.86  313 
14.Billy PARKER13BorRedbridge 39.02  310 
15.Spencer PRIOR13Colchester 39.10  308 
16.Robert BENSON13Romford Town 39.21  305 
17.Alexander BLUNKELL13Halstead 39.36  302 
17.Aaron CLARKE13Basildon Ph 39.36  302 
19.Aidan WOOD13Witham Dolph 39.92  289 
20.Christopher OLIVARES13Rochford 40.07  286 
21.Andrew BENNETT13Killerwhales 40.80  271 
22.Danny PATTERSON13Thurrock 40.96  268 
 Esteban MARMOLEJO13Bo Waltham F DQ SL-    

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Edmund ASHTON14BorRedbridge 32.25  549 
2.Fraser SCOTT14BorRedbridge 33.48  490 
3.Byron WOOD14Runnymede 34.09  464 
4.Jeremy NOCKELS14Bo Waltham F 34.68  441 
5.Cameron SIMPSON14Colchester 34.81  436 
6.Jack AYLING14Romford Town 35.09  426 
7.Ethan HARRINGTON14Chelmsford 35.18  423 
8.Ole MILLS14Chelmsford 35.26  420 
9.Kieran GOODWIN14Killerwhales 35.67  405 
10.Jordan SHIM14BorRedbridge 36.53  377 
11.Bradley VEITCH14Harlow Pen 37.16  358 
12.Dylan NUTT14Braintree 37.31  354 
13.Daniel ROBINSON14Killerwhales 37.39  352 
14.Joshua BURCOMBE14BorRedbridge 37.78  341 
15.James BUCKINGHAM14Colchester 37.91  338 
16.Thomas BEARDSELL14Romford Town 38.09  333 
17.Calum CONNELLY14Romford Town 38.16  331 
18.Cameron BROWN14Witham Dolph 39.26  304 
19.Harry FOX14Killerwhales 39.27  304 
20.Samuel MACKINDER14Colchester 39.68  294 
21.Mitchell KEEP14Killerwhales 39.74  293 

UP