Boys 10/14 Yrs 400m IM - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Charlie HUTCHISON10Colchester 5:50.47  330 
 50m 36.93100m 1:21.22150m 2:06.81200m 2:49.96250m 3:41.42300m 4:33.46350m 5:12.46400m 5:50.47
2.Jack BOWYER10Colchester 6:08.88  283 
 50m 37.15100m 1:25.24150m 2:12.32200m 2:58.20250m 3:54.10300m 4:49.28350m 5:29.97400m 6:08.88
3.Silvester HAVRILLAY10Harlow Pen 6:14.58  271 
 50m 42.05100m 1:33.88150m 2:20.33200m 3:05.08250m 3:59.79300m 4:53.34350m 5:35.96400m 6:14.58
4.Callum BAZELA10Thurrock 6:16.85  266 
 50m 39.70100m 1:28.02150m 2:16.52200m 3:02.21250m 3:58.22300m 4:54.74350m 5:36.69400m 6:16.85
5.Mason HUNNISETT10Basildon Ph 6:19.81  260 
 50m 39.32100m 1:26.93150m 2:17.48200m 3:05.68250m 4:00.58300m 4:55.26350m 5:38.98400m 6:19.81
6.Lewis BINNING10Romford Town 6:22.03  255 
 50m 41.68100m 1:31.75150m 2:20.65200m 3:08.77250m 4:01.84300m 4:55.52350m 5:40.55400m 6:22.03
7.Noah TOWNLEY10Bo Southend 6:22.96  253 
 50m 41.84100m 1:34.35150m 2:23.29200m 3:10.12250m 4:04.37300m 4:58.88350m 5:43.06400m 6:22.96
8.Tomas ZIROMSKAS10Romford Town 6:35.32  230 
 50m 42.26100m 1:34.81150m 2:26.47200m 3:14.91250m 4:08.15300m 5:04.23350m 5:52.87400m 6:35.32
9.Christopher ASHDOWN10Colchester 6:54.14  200 
 50m 45.71100m 1:40.48150m 2:30.90200m 3:20.55250m 4:20.64300m 5:19.76350m 6:08.23400m 6:54.14

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Bradley SULEYMAN11BorRedbridge 5:36.08  375 
 50m 34.03100m 1:16.16150m 1:58.55200m 2:39.34250m 3:30.40300m 4:21.08350m 4:56.99400m 5:36.08
2.James COOPER11Romford Town 5:40.30  361 
 50m 35.93100m 1:18.27150m 2:01.19200m 2:42.66250m 3:33.35300m 4:25.03350m 5:03.54400m 5:40.30
3.Drew CLARK11Bo Waltham F 5:54.10  320 
 50m 37.94100m 1:21.63150m 2:06.64200m 2:51.41250m 3:43.56300m 4:36.57350m 5:15.85400m 5:54.10
4.Joseph LOMAS11Romford Town 6:07.75  286 
 50m 39.74100m 1:28.17150m 2:15.59200m 3:00.56250m 3:51.92300m 4:45.62350m 5:26.00400m 6:07.75
5.Lewis CUTTING11Thurrock 6:19.45  260 
 50m 39.49100m 1:29.96150m 2:18.23200m 3:04.79250m 3:59.35300m 4:55.64350m 5:38.64400m 6:19.45

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Charlie BODEN12Braintree 5:16.50  449 
 50m 33.66100m 1:11.80150m 1:50.35200m 2:28.89250m 3:16.40300m 4:04.93350m 4:41.96400m 5:16.50
2.Billy HARRISON12Romford Town 5:21.57  428 
 50m 34.65100m 1:13.97150m 1:55.61200m 2:36.76250m 3:22.32300m 4:09.12350m 4:46.18400m 5:21.57
3.Harry NICHOLLS12Basildon Ph 5:27.49  405 
 50m 36.48100m 1:18.16150m 1:58.61200m 2:38.14250m 3:25.91300m 4:13.87350m 4:51.68400m 5:27.49
4.Daniel WESTON12Romford Town 5:39.27  364 
 50m 35.46100m 1:17.02150m 2:00.24200m 2:42.65250m 3:32.10300m 4:22.21350m 5:01.42400m 5:39.27
5.David BROOKS12Romford Town 5:46.79  341 
 50m 38.30100m 1:21.97150m 2:05.80200m 2:48.80250m 3:39.29300m 4:29.90350m 5:09.52400m 5:46.79

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Esteban MARMOLEJO13Bo Waltham F 5:04.83  503 
 50m 32.83100m 1:11.45150m 1:49.72200m 2:27.52250m 3:12.70300m 3:58.70350m 4:31.73400m 5:04.83
2.Samuel ELLIS13Romford Town 5:18.24  442 
 50m 34.16100m 1:14.23150m 1:54.16200m 2:34.28250m 3:18.95300m 4:05.34350m 4:42.62400m 5:18.24
3.Andrew MARTINDALE13Thurrock 5:20.07  434 
 50m 33.53100m 1:12.46150m 1:52.99200m 2:31.48250m 3:20.09300m 4:09.41350m 4:45.31400m 5:20.07
4.Reece NICHOLLS13BorRedbridge 5:22.37  425 
 50m 34.48100m 1:14.26150m 1:54.68200m 2:34.35250m 3:22.45300m 4:10.48350m 4:47.62400m 5:22.37
5.Ben DAVIS13Romford Town 5:23.51  420 
 50m 35.40100m 1:16.74150m 1:59.09200m 2:40.20250m 3:25.95300m 4:12.92350m 4:49.09400m 5:23.51
6.Louie RIDGWAY13Thurrock 5:24.01  418 
 50m 35.40100m 1:16.39150m 1:58.10200m 2:38.16250m 3:26.59300m 4:15.10350m 4:50.79400m 5:24.01
7.Aaron CLARKE13Basildon Ph 5:25.67  412 
 50m 35.32100m 1:15.93150m 1:58.32200m 2:39.54250m 3:25.88300m 4:13.43350m 4:50.51400m 5:25.67
 Spencer PRIOR13Colchester DQ T-    

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Fraser SCOTT14BorRedbridge 4:57.09  543 
 50m 32.22100m 1:09.98150m 1:48.36200m 2:26.19250m 3:07.76300m 3:49.57350m 4:24.18400m 4:57.09
2.Jeremy NOCKELS14Bo Waltham F 4:59.78  528 
 50m 33.09100m 1:10.75150m 1:50.18200m 2:28.73250m 3:10.31300m 3:52.62350m 4:27.06400m 4:59.78
3.Christian MCMILLAN14Rochford 5:02.76  513 
 50m 31.99100m 1:08.99150m 1:47.73200m 2:24.36250m 3:08.36300m 3:53.16350m 4:28.63400m 5:02.76
4.Ole MILLS14Chelmsford 5:06.66  494 
 50m 32.95100m 1:10.47150m 1:50.67200m 2:30.69250m 3:13.50300m 3:56.41350m 4:32.44400m 5:06.66
4.Harry FOX14Killerwhales 5:06.66  494 
 50m 31.67100m 1:07.91150m 1:44.45200m 2:20.42250m 3:06.32300m 3:53.13350m 4:28.73400m 5:06.66
6.Calum CONNELLY14Romford Town 5:06.68  493 
 50m 32.80100m 1:10.21150m 1:47.83200m 2:24.89250m 3:10.88300m 3:58.00350m 4:33.41400m 5:06.68
7.Kieran GOODWIN14Killerwhales 5:11.20  472 
 50m 33.36100m 1:12.01150m 1:53.39200m 2:33.70250m 3:16.62300m 4:00.11350m 4:37.07400m 5:11.20
8.Lewis COOPER14Basildon Ph 5:14.70  457 
 50m 33.72100m 1:12.52150m 1:52.13200m 2:30.63250m 3:17.46300m 4:05.18350m 4:40.79400m 5:14.70
9.Jack AYLING14Romford Town 5:17.31  445 
 50m 32.30100m 1:10.23150m 1:52.12200m 2:32.30250m 3:17.59300m 4:04.73350m 4:41.55400m 5:17.31
 Cameron SIMPSON14Colchester DQ T-    

Disqualification Codes

UP