Girls Open 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Emily MILTON11Romford Town 5:07.08    
 50m 34.87100m 1:13.96150m 1:52.64200m 2:33.07250m 3:12.35300m 3:52.23350m 4:30.94400m 5:07.08
2.Chloe MOLONEY11DunmowAtlant 5:17.06    
 50m 35.04100m 1:14.31150m 1:54.58200m 2:35.26250m 3:15.73300m 3:56.74350m 4:37.61400m 5:17.06
3.Annabelle KITCHING11Chelmsford 5:18.44    
 50m 36.14100m 1:16.54150m 1:57.36200m 2:38.40250m 3:17.90300m 3:59.00350m 4:39.46400m 5:18.44
4.Olivia NORMAN11Colchester 5:23.53    
 50m 35.42100m 1:15.81150m 1:56.78200m 2:38.84250m 3:19.47300m 4:01.69350m 4:43.41400m 5:23.53
5.Georgia MARREN11Romford Town 5:27.41    
 50m 36.43100m 1:16.84150m 1:58.42200m 2:40.30250m 3:21.88300m 4:04.52350m 4:46.18400m 5:27.41

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Jessica AYLING12Romford Town 4:53.81    
 50m 33.99100m 1:11.68150m 1:49.87200m 2:27.68250m 3:05.34300m 3:42.58350m 4:18.96400m 4:53.81
2.Rebecca KITCHING12Chelmsford 4:57.87    
 50m 32.82100m 1:09.75150m 1:47.29200m 2:25.94250m 3:03.80300m 3:42.33350m 4:19.90400m 4:57.87
3.Megan KEY12Brentwood 5:05.06    
 50m -100m -150m 34.20200m 1:11.85250m 1:50.14300m 3:48.67350m 4:27.77400m 5:05.06
4.Chelsea CLARKE12Basildon Ph 5:08.33    
 50m 35.24100m 1:13.22150m 1:52.82200m 2:32.03250m 3:11.69300m 3:51.46350m 4:30.55400m 5:08.33
5.Bryony UMFREVILLE12Basildon Ph 5:10.28    
 50m 35.40100m 1:14.22150m 1:53.70200m 2:33.71250m 3:13.79300m 3:53.45350m 4:32.54400m 5:10.28
6.Eloise DOCKERTY12Braintree 5:14.57    
 50m 34.86100m 1:13.98150m 1:53.79200m 2:34.37250m 3:15.10300m 3:55.45350m 4:35.85400m 5:14.57
7.Annabel SPEERS12Thurrock 5:31.78    
 50m 35.20100m 1:14.23150m 1:54.68200m 2:36.84250m 3:20.63300m 4:04.93350m 4:48.70400m 5:31.78

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Phoebe GRIFFITHS13Bo Waltham F 4:35.64    
 50m 32.09100m 1:06.80150m 1:41.57200m 2:16.90250m 2:51.77300m 3:27.24350m 4:02.06400m 4:35.64
2.Georgia MILTON13Romford Town 4:35.79    
 50m 31.92100m 1:06.64150m 1:41.33200m 2:16.68250m 2:52.01300m 3:27.44350m 4:02.37400m 4:35.79
3.Rebecca CRIBB13Romford Town 4:46.89    
 50m 32.09100m 1:06.65150m 1:42.23200m 2:18.70250m 2:56.14300m 3:33.47350m 4:10.59400m 4:46.89
4.Nikita ROBERTS13BorRedbridge 4:59.65    
 50m 34.14100m 1:11.17150m 1:48.99200m 2:27.31250m 3:05.67300m 3:43.96350m 4:22.27400m 4:59.65
5.Imagine STUART13Thurrock 5:01.15    
 50m 33.72100m 1:11.00150m 1:48.76200m 2:27.44250m 3:06.42300m 3:45.63350m 4:24.14400m 5:01.15
6.Kayleigh WARD13Chelmsford 5:09.31    
 50m 34.37100m 1:12.10150m 1:51.07200m 2:30.31250m 3:10.34300m 3:50.48350m 4:29.97400m 5:09.31
7.Megan THOMPSON13Basildon Ph 5:15.01    
 50m 34.93100m 1:13.62150m 1:53.96200m 2:35.00250m 3:16.20300m 3:57.00350m 4:36.98400m 5:15.01

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Eloise MONTANANA14BorRedbridge 4:41.94    
 50m 31.41100m 1:06.40150m 1:42.59200m 2:18.43250m 2:54.50300m 3:30.71350m 4:06.78400m 4:41.94
2.Holly HILDREW14Romford Town 4:42.03    
 50m 31.17100m 1:06.44150m 1:42.19200m 2:18.49250m 2:55.16300m 3:31.56350m 4:07.80400m 4:42.03
3.Martha DULEY14Colchester 4:47.08    
 50m 32.06100m 1:08.86150m 1:46.38200m 2:23.31250m 3:00.49300m 3:37.16350m 4:13.74400m 4:47.08
4.Erin CORNEY14Romford Town 4:49.38    
 50m 33.44100m 1:08.88150m 1:45.29200m 2:21.85250m 2:58.98300m 3:35.83350m 4:13.07400m 4:49.38
5.Ellie MITCHELL14Runnymede 4:50.17    
 50m 32.32100m 1:07.78150m 1:44.52200m 2:21.61250m 2:58.82300m 3:36.41350m 4:13.78400m 4:50.17
6.Chloe THOMPSON14Romford Town 4:54.57    
 50m 32.62100m 1:08.28150m 1:45.56200m 2:23.29250m 3:01.21300m 3:39.47350m 4:17.70400m 4:54.57
7.Sophie PRIDDLE14BorRedbridge 5:07.22    
 50m 34.08100m 1:11.48150m 1:49.60200m 2:28.50250m 3:08.25300m 3:48.33350m 4:28.56400m 5:07.22

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Lois WYATT15Brentwood 4:50.89    
 50m 32.94100m 1:08.83150m 1:45.08200m 2:22.13250m 2:59.24300m 3:36.78350m 4:14.33400m 4:50.89
2.Justina JASIUKAITIS15Bark & Dagen 4:51.76    
 50m 32.29100m 1:07.66150m 1:44.54200m 2:22.00250m 2:59.56300m 3:37.15350m 4:15.00400m 4:51.76
3.Ciara PURCELL15BorRedbridge 4:56.57    
 50m 32.48100m 1:08.53150m 1:46.85200m 2:25.59250m 3:04.65300m 3:42.55350m 4:20.54400m 4:56.57
4.Chloe CORNHILL15Killerwhales 5:02.66    
 50m 32.61100m 1:08.95150m 1:47.10200m 2:25.83250m 3:05.13300m 3:44.87350m 4:24.66400m 5:02.66

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Natalie WOOD16Chelmsford 4:44.55    
 50m 32.57100m 1:07.68150m 1:43.55200m 2:19.89250m 2:56.58300m 3:32.66350m 4:09.42400m 4:44.55
2.Lucy GARDNER16Braintree 4:54.98    
 50m 32.69100m 1:08.80150m 1:45.79200m 2:23.91250m 3:01.97300m 3:40.27350m 4:18.15400m 4:54.98
3.Isabella SALTHOUSE16Braintree 4:59.44    
 50m 33.14100m 1:09.83150m 1:46.88200m 2:24.69250m 3:03.12300m 3:42.22350m 4:21.62400m 4:59.44

UP