Boys Open 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    50100150
1.Liam BRENNAN11Romford Town 3:14.40    44.511:34.672:25.51
2.Lewis BINNING10Romford Town 3:16.68    45.331:36.302:29.12
3.Benjamin THIRLWELL11Bo Southend 3:18.41    43.911:34.622:27.64
4.Noah TOWNLEY11Bo Southend 3:19.22    45.631:37.702:29.48
5.Pratham SHETTY11Runnymede 3:21.63    45.501:35.492:29.22
6.Alfie BROWN11Chelmsford 3:22.08    46.161:37.742:30.95
7.Samuel PERKS11Chelmsford 3:23.41    47.491:40.242:32.43
8.Samuel DACK11DunmowAtlant 3:23.44    46.741:40.162:32.44
9.Khaleeq KHAN10Bo Waltham F 3:25.57    47.191:39.922:33.21
10.Owen STRINGER11Harlow Pen 3:27.19    47.321:41.212:34.50
11.Finn JEFFERY10Colchester 3:27.71    48.401:42.272:36.38
12.Cameron NEWTON10Colchester 3:30.82    48.371:43.082:38.28
13.Drew CLARK11Bo Waltham F 3:31.10    50.731:45.732:38.98
14.Myles ENGLISH11Colchester 3:34.89    49.141:43.522:39.04
15.Adam MATLOUB10Bo Newham 3:38.09    48.391:45.132:43.00
16.James SPEERS10Thurrock 3:38.52    49.441:47.072:44.19
17.Harry MENDEL10BorRedbridge 3:43.07    51.881:48.062:45.80

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    50100150
1.Billy HARRISON12Romford Town 2:55.50    40.571:25.182:11.09
2.Jamie COLES12Colchester 3:06.12    41.911:29.852:18.27
3.Jack RICE12Bark & Dagen 3:06.55    43.061:29.672:18.33
4.Billy LO12Bo Southend 3:08.94    42.811:31.952:21.48
5.Joseph GROVES12Romford Town 3:11.61    43.361:33.382:23.19
6.Azar AITMARRI12Thurrock 3:16.07    44.591:33.782:25.26

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    50100150
1.Harry NICHOLLS13Basildon Ph 2:51.72    39.451:22.842:07.56
2.Liam NICHOLSON13Chelmsford 2:54.19    38.181:21.492:08.31
3.Harvey JOLLY13Basildon Ph 3:01.62    39.651:25.812:13.07
4.Manuel NACHEV13BorRedbridge 3:09.35    42.211:30.472:19.89
5.Luke CROFTS13Thurrock 3:11.48    43.021:31.952:21.92
6.Ryan MOGFORD13Chelmsford 3:13.18    43.651:33.942:24.33
7.Samuel JONES13Halstead 3:15.13    43.601:32.552:24.65

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    50100150
1.Ole MILLS14Chelmsford 2:35.64    35.391:15.391:55.75
2.Jordan SHIM14BorRedbridge 2:46.63    36.281:18.042:01.81
3.Alexander THOMPSON14Chelmsford 2:52.39    39.811:24.192:08.24
4.Samuel ELLIS14Harlow Pen 2:53.49    37.441:21.492:06.60
5.Aaron CLARKE14Basildon Ph 2:57.66    41.061:26.582:11.73
6.Billy PARKER14BorRedbridge 3:03.30    41.071:28.352:15.94
7.Bradley VEITCH14Harlow Pen 3:03.31    39.891:26.502:14.82
8.Alexander DRURY14Romford Town 3:03.87    41.721:28.772:16.47

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    50100150
1.Edmund ASHTON15BorRedbridge 2:27.41    31.941:09.761:48.87
2.Jeremy NOCKELS15Bo Waltham F 2:36.16    35.121:14.931:55.79
3.Fraser SCOTT15BorRedbridge 2:40.63    35.661:16.391:58.79
4.Kieran GOODWIN15Killerwhales 2:50.07    37.421:20.342:05.08
5.Thomas BADLEY15Havering Dol 2:51.78    38.001:22.252:08.55
 Robin HUGHES15Romford Town DQ FI       

Disqualification Codes

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    50100150
1.Salaam MOTIN16Basildon Ph 2:52.25    38.311:21.712:07.27

17 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    50100150
1.Benjamin STUCKEY18Bo Newham 2:31.34    31.821:09.451:48.88
2.Bradley CLARKE17Basildon Ph 2:38.59    35.031:14.281:54.97

UP