Boys Open 100m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    50
1.Liam BRENNAN11Romford Town 1:32.30    44.60
2.Benjamin THIRLWELL11Bo Southend 1:33.07    43.69
3.Lewis BINNING10Romford Town 1:33.41    44.89
4.Pratham SHETTY11Runnymede 1:33.52    43.99
5.Noah TOWNLEY11Bo Southend 1:35.98    45.84
6.Alfie BROWN11Chelmsford 1:36.86    45.67
7.Daniel AWOYUNGBO11Bark & Dagen 1:37.12    44.09
8.Owen STRINGER11Harlow Pen 1:38.32    45.99
9.Oliver BARNETSON11Chelmsford 1:38.95    47.88

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    50
1.Bradley SULEYMAN12BorRedbridge 1:20.72    37.70
2.Billy HARRISON12Romford Town 1:25.01    40.29
3.Jamie COLES12Colchester 1:27.07    41.27
4.Billy LO12Bo Southend 1:30.03    42.22
5.Joshua DOWNES12Witham Dolph 1:31.55    41.84
6.Charlie ROUSE12Killerwhales 1:34.12    43.81

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    50
1.Liam NICHOLSON13Chelmsford 1:23.52    38.66
2.Harvey JOLLY13Basildon Ph 1:24.69    40.60
3.Samuel JONES13Halstead 1:30.71    42.54

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    50
1.Ole MILLS14Chelmsford 1:15.15    35.86
2.Jordan SHIM14BorRedbridge 1:17.71    36.31
3.Louis SPONG14DunmowAtlant 1:21.48    38.80
4.Samuel ELLIS14Harlow Pen 1:22.25    38.43
5.Kieran HOLDBROOK14BorRedbridge 1:23.57    37.87
6.Nicholas MITCHELL14Colchester 1:24.08    38.62
7.Bradley VEITCH14Harlow Pen 1:25.26    39.91
8.Alexander DRURY14Romford Town 1:26.64    40.16

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    50
1.Edmund ASHTON15BorRedbridge 1:08.73    32.23
2.BOBBIE MCCARTHY15Bark & Dagen 1:13.02    34.28
3.Jeremy NOCKELS15Bo Waltham F 1:13.21    34.23
4.Fraser SCOTT15BorRedbridge 1:13.71    35.00
5.Byron WOOD15Runnymede 1:15.26    36.07
6.Robin HUGHES15Romford Town 1:15.44    34.94
7.Cameron SIMPSON15Colchester 1:16.57    35.39
8.Thomas BADLEY15Havering Dol 1:19.63    37.81
9.Connor KEARNS15Killerwhales 1:19.78    36.94
 Hugo JOHNSON15Bo Southend DNC     

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    50
1.Luke SHERIDAN16Romford Town 1:15.67    34.47
2.Modestas MOCKEVICIUS16Bo Southend 1:20.72    37.90
3.Matthew ALEXANDER16Killerwhales 1:21.35    37.64

17 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    50
1.Benjamin STUCKEY18Bo Newham 1:08.20    31.57
2.Lee PETERSON39Braintree 1:09.91    32.41
3.David EBANKS31Romford Town 1:11.25    30.28
4.Hayden THOMAS18Epping For't 1:11.77    33.44
5.Ainsley HODGKINSON-MOR26Bo Newham 1:13.44    33.74
6.Bradley CLARKE17Basildon Ph 1:13.92    34.62
7.Augustus VEASEY17Chelmsford 1:14.00    33.92
8.Daniel MESSENGER26Halstead 1:19.36    36.42
9.James RULTON17Halstead 1:21.24    36.89
 Peter WILLIAMS33Bo Waltham F DNC     
 Alex MERCHAN17Killerwhales DQ FI     

Disqualification Codes

UP