Boys 10/14 Yrs 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Bradley SULEYMAN10BorRedbridge 5:04.96 355 
 50m 36.46100m 1:15.03150m 1:53.51200m 2:32.29250m 3:10.70300m 3:49.61350m 4:28.09400m 5:04.96
2.Drew CLARK10Bo Waltham F 5:31.67 276 
 50m 38.34100m 1:20.33150m 2:02.58200m 2:45.21250m 3:27.96300m 4:08.97350m 4:47.96400m 5:31.67
3.James COOPER10Romford Town 5:36.61 264 
 50m 38.80100m 1:20.35150m 2:03.26200m 2:46.54250m 3:28.88300m 4:12.08350m 4:55.73400m 5:36.61
4.Joseph LOMAS10Romford Town 5:40.41 255 
 50m 38.62100m 1:21.26150m 2:04.77200m 2:47.66250m 3:32.00300m 4:15.25350m 4:59.78400m 5:40.41
5.Charlie HILL10Killerwhales 5:43.35 249 
 50m 37.92100m 1:21.09150m 2:05.42200m 2:47.60250m 3:32.31300m 4:17.44350m 5:00.78400m 5:43.35
6.Daniel KEIR10Bo Waltham F 5:52.86 229 
 50m 38.76100m 1:22.50150m 2:07.98200m 2:53.54250m 3:38.61300m 4:23.56350m 5:08.87400m 5:52.86
7.Joseph GROVES10Romford Town 5:53.92 227 
 50m 38.70100m 1:23.32150m 2:08.04200m 2:53.76250m 3:39.81300m 4:24.69350m 5:11.38400m 5:53.92
8.Jude WARD10Romford Town 5:55.40 224 
 50m 39.06100m 1:23.43150m 2:09.23200m 2:55.31250m 3:41.71300m 4:26.41350m 5:12.89400m 5:55.40

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Charlie BODEN11Braintree 5:01.81 367 
 50m 34.84100m 1:13.26150m 1:51.91200m 2:30.73250m 3:09.39300m 3:47.86350m 4:25.98400m 5:01.81
2.Billy HARRISON11Romford Town 5:03.70 360 
 50m 34.83100m 1:13.06150m 1:51.59200m 2:29.55250m 3:09.34300m 3:47.82350m 4:26.55400m 5:03.70
3.Harry NICHOLLS11Basildon Ph 5:04.05 359 
 50m 34.38100m 1:12.12150m 1:51.21200m 2:30.62250m 3:09.87300m 3:48.71350m 4:27.58400m 5:04.05
4.Daniel WESTON11Romford Town 5:10.57 336 
 50m 36.29100m 1:15.79150m 1:55.16200m 2:35.18250m 3:14.87300m 3:54.43350m 4:34.16400m 5:10.57
5.David BROOKS11Romford Town 5:10.67 336 
 50m 36.79100m 1:16.04150m 1:56.34200m 2:36.14250m 3:15.44300m 3:55.01350m 4:33.86400m 5:10.67

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Esteban MARMOLEJO12Bo Waltham F 4:40.73 456 
 50m 32.46100m 1:08.32150m 1:44.65200m 2:20.85250m 2:56.66300m 3:32.50350m 4:08.43400m 4:40.73
2.Mitchell WILSON12Romford Town 4:48.49 420 
 50m 33.01100m 1:09.67150m 1:46.44200m 2:22.43250m 2:59.25300m 3:35.87350m 4:12.93400m 4:48.49
3.Ben DAVIS12Romford Town 4:53.99 397 
 50m 33.99100m 1:10.93150m 1:49.06200m 2:26.52250m 3:03.64300m 3:40.89350m 4:18.16400m 4:53.99
4.Niccolo AMOROSO12BorRedbridge 4:58.11 380 
 50m 34.95100m 1:13.27150m 1:51.13200m 2:29.43250m 3:06.54300m 3:44.37350m 4:22.01400m 4:58.11
5.Reece NICHOLLS12BorRedbridge 5:02.12 366 
 50m 34.79100m 1:13.67150m 1:52.08200m 2:31.03250m 3:09.58300m 3:48.28350m 4:26.34400m 5:02.12
6.Spencer PRIOR12Colchester 5:02.27 365 
 50m 35.02100m 1:13.97150m 1:53.27200m 2:32.00250m 3:10.34300m 3:48.34350m 4:25.78400m 5:02.27

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Kieran GOODWIN13Killerwhales 4:31.44 504 
 50m 29.98100m 1:04.29150m 1:39.09200m 2:14.53250m 2:49.68300m 3:24.58350m 3:58.96400m 4:31.44
2.Daniel ROBINSON13Killerwhales 4:35.55 482 
 50m 30.57100m 1:04.58150m 1:38.90200m 2:14.01250m 2:49.13300m 3:24.92350m 4:00.75400m 4:35.55
3.Hugo JOHNSON13Bo Southend 4:37.02 474 
 50m 31.28100m 1:05.67150m 1:40.42200m 2:16.11250m 2:52.09300m 3:27.58350m 4:03.80400m 4:37.02
4.Jack AYLING13Romford Town 4:38.12 469 
 50m 32.04100m 1:07.25150m 1:43.08200m 2:18.64250m 2:54.93300m 3:30.43350m 4:05.21400m 4:38.12
5.Thomas BEARDSELL13Romford Town 4:38.93 465 
 50m 32.22100m 1:06.92150m 1:43.10200m 2:18.69250m 2:53.98300m 3:29.51350m 4:05.20400m 4:38.93
6.Lewis COOPER13Basildon Ph 4:40.06 459 
 50m 32.17100m 1:07.20150m 1:43.03200m 2:18.73250m 2:54.49300m 3:30.16350m 4:06.07400m 4:40.06
7.Patrick ROURKE13Romford Town 4:40.95 455 
 50m 32.52100m 1:07.39150m 1:43.11200m 2:18.94250m 2:54.89300m 3:31.03350m 4:06.53400m 4:40.95
8.Jeremy NOCKELS13Bo Waltham F 4:41.22 453 
 50m 31.96100m 1:07.10150m 1:42.42200m 2:18.64250m 2:54.83300m 3:30.76350m 4:07.26400m 4:41.22
9.Calum CONNELLY13Romford Town 4:41.41 452 
 50m 31.78100m 1:06.76150m 1:42.23200m 2:18.06250m 2:53.92300m 3:30.01350m 4:06.04400m 4:41.41
10.Ole MILLS13Chelmsford 4:42.41 448 
 50m 33.12100m 1:08.42150m 1:44.29200m 2:20.09250m 2:56.03300m 3:31.93350m 4:07.77400m 4:42.41
11.Cavan BECK13Bo Southend 4:55.43 391 
 50m 32.52100m 1:08.18150m 1:45.63200m 2:23.42250m 3:01.32300m 3:39.53350m 4:17.71400m 4:55.43

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 
1.Russell BECK14Bo Southend 4:24.42 545 
 50m 30.36100m 1:03.77150m 1:37.72200m 2:11.69250m 2:45.43300m 3:19.43350m 3:52.95400m 4:24.42
2.Frank MCGUIRK14BorRedbridge 4:26.81 531 
 50m 30.38100m 1:03.74150m 1:37.56200m 2:11.77250m 2:45.46300m 3:19.55350m 3:53.73400m 4:26.81
3.Luke SHERIDAN14Romford Town 4:28.24 522 
 50m 30.89100m 1:04.76150m 1:39.34200m 2:14.05250m 2:47.65300m 3:21.70350m 3:55.23400m 4:28.24
4.Aidan ROBINSON14Basildon Ph 4:31.00 507 
 50m 30.65100m 1:04.38150m 1:38.73200m 2:13.11250m 2:46.79300m 3:21.54350m 3:56.60400m 4:31.00

UP