Boys 15 Yrs/Over 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Jarrod BRADFIELD15Colchester 1:56.99 665 26.66-1:26.73
2.Thomas MCLAGAN15Chelmsford 2:01.80 590 28.20-1:31.01
3.Matthew THOMPSON15Chelmsford 2:03.20 570 28.40-1:31.79
4.George KNIGHT15Runnymede 2:05.50 539 28.43-1:32.74
5.Wesley BRAME15Brentwood 2:05.68 537 28.53-1:32.28
6.Harrison SADLER15Colchester 2:06.24 529 29.37-1:34.30
7.Samuel KELLY15BorRedbridge 2:07.75 511 28.24-1:33.77
8.Daniel LEE15Canvey Isl 2:08.04 507 29.80-1:35.96
9.Charles STURLEY15Romford Town 2:08.29 504 29.74-1:36.45
10.Jim VICKERS15Colchester 2:09.26 493 28.72-1:34.72
11.James KIDD15Romford Town 2:10.47 480 29.34-1:36.79
12.Stephen TRUONG15BorRedbridge 2:10.83 476 29.61-1:37.64
13.Robert HUMPHRIES15Basildon Ph 2:11.99 463 29.18-1:37.29
14.Matthew LEMNELL15Colchester 2:12.93 453 29.68-1:38.81

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.George FOLEY16Romford Town 1:57.83 651 27.54-1:28.04
2.Joseph HELLIER16Braintree 1:59.42 626 27.51-1:28.98
3.James ROOME16Killerwhales 1:59.76 620 27.46-1:29.06
4.Benjamin STUCKEY16Bo Newham 2:01.39 596 27.66-1:30.37
5.Henry MAHER16Epping For't 2:01.76 590 27.73-1:31.44
6.Hayden THOMAS16Epping For't 2:02.20 584 28.07-1:31.11
7.Harry COKER16Romford Town 2:03.74 562 28.15-1:32.05
8.Lee BAKER16Epping For't 2:05.36 541 28.14-1:31.65
9.Sonny FORD16Thurrock 2:05.76 536 28.13-1:33.76
10.Jack CARTER16Southend 2:06.16 530 28.67-1:33.10
11.Joseph FOSTER16Bo Newham 2:07.68 512 27.14-1:32.34
12.Thomas BENSON16Romford Town 2:08.08 507 29.00-1:34.64
13.Sonny CANHAM16Runnymede 2:09.38 492 29.56-1:36.38
14.Bradley CLARKE16Basildon Ph 2:10.48 479 28.61-1:33.60

17 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time FINA Pt 50100150
1.Charlie DENTITH17BorRedbridge 1:54.18 716 26.60-1:25.05
2.Elliott HILL18Bo Waltham F 1:55.19 697 27.14-1:25.71
3.Lewis CLIFFORD-STEPHEN18Killerwhales 1:56.12 680 26.11-1:25.92
4.Charles POND THOMPSON18Southend 1:57.96 649 27.52-1:28.24
5.Edward CLARK17Halstead 2:00.23 613 27.42-1:29.56
6.Matthew WINNELL19Runnymede 2:00.50 609 27.85-1:29.79
7.Thomas ROOTSEY21Colchester 2:00.56 608 27.61-1:29.35
8.Toby ANDREWS17Killerwhales 2:00.90 603 27.28-1:28.85
9.Michael GRACE18Basildon Ph 2:01.03 601 27.26-1:28.56
10.Conor HARROLD19Thurrock 2:01.21 598 26.55-1:28.69
11.Nicholas GILROY18Brentwood 2:02.14 585 27.82-1:30.54
12.Danny BAKER18Rochford 2:02.68 577 28.70-1:32.06
13.Daniel FEW20Colchester 2:03.39 567 28.73-1:32.92
14.Jonathan WORBY17BorRedbridge 2:03.47 566 28.90-1:32.34
15.Christopher GARLICK17Brentwood 2:04.41 553 28.79-1:33.29
16.Ivan GEORGIEV18BorRedbridge 2:04.75 549 28.70-1:33.09
17.Timothy TRIPP19Colchester 2:06.00 533 28.59-1:33.48
18.Niall GANDY17Bo Waltham F 2:06.26 529 28.31-1:32.66

UP