Girls 10/14 Yrs 200m Butterfly - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
1.Ruby WHEELER11Basildon Ph 2:54.27  341 1:22.57
2.Olivia CHURCH11Basildon Ph 3:17.55  234 1:30.57
3.Macy HUTHWAITE11Killerwhales 3:18.15  232 1:32.37
4.Erika PASAKINSKAITE11Bark & Dagen 3:23.67  213 1:31.12
5.Tierney ROONEY11Romford Town 3:25.28  208 1:31.79

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
1.Holly LAMB12Southend 2:51.49  358 1:20.19
2.Charlotte NORMAN12Colchester 2:54.86  338 1:22.14
3.Emily COOPER12Basildon Ph 2:57.09  325 1:21.59
4.Kiera BLUNDEN12Chelmsford 2:58.84  315 1:23.45
5.Emilia JOPSON12Romford Town 2:59.50  312 -
6.Molly GRIEVE12Colchester 3:02.55  297 1:26.07
7.Anita TIEN12Colchester 3:04.61  287 1:23.47
8.Neha PILLAI12Bo Waltham F 3:05.21  284 1:26.95
9.Ella TURNER12Basildon Ph 3:05.29  284 1:29.87
10.Amy ALLISON12Bo Waltham F 3:06.55  278 1:29.28
11.Poppy HOLMES12Killerwhales 3:11.75  256 1:26.16
12.Ellie SHANAHAN12Killerwhales 3:12.09  254 1:29.62
13.Isabel ILEY12Bo Waltham F 3:19.16  228 1:30.66
 Stephanie PAGAN12Bo Waltham F DQ T     

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
1.Sophie FREEMAN13Colchester 2:26.16  578 1:08.10
2.Emily ILEY13Bo Waltham F 2:37.47  462 1:12.86
3.Oluwatunmise SALU13Bo Waltham F 2:45.45  399 1:15.14
4.Ella REMYN13Bo Waltham F 2:48.27  379 1:20.49
5.Rebecca ARMSTRONG13Bo Waltham F 2:49.62  370 1:20.83
6.Ciara WOOKEY13Colchester 2:50.41  365 1:19.00
7.May BRADBURN13Chelmsford 2:55.85  332 1:19.88
8.Maddie LEES13DunmowAtlant 2:57.75  321 1:21.58
9.Lucy MORGAN13Colchester 3:00.04  309 1:23.73
10.Brooke JENKINS13Southend 3:00.25  308 1:22.00

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
1.Rebecca HOWELL14Basildon Ph 2:28.97  546 1:10.31
2.Olivia ROBERTS14BorRedbridge 2:38.99  449 1:15.11
3.Isabelle JOPSON14Romford Town 2:42.08  424 1:15.37
4.Millie TURNER14Basildon Ph 2:42.38  422 1:17.11
5.Victoria ROGERS14Basildon Ph 2:43.60  412 1:14.56
6.Isabelle SANDFORD14Basildon Ph 2:46.16  393 1:16.18
7.Radost MILKOVA14Thurrock 2:54.73  338 1:22.57
8.Junayna AHMED14Bark & Dagen 2:55.61  333 1:18.61
9.Kitty JARVIS14Harlow Pen 2:59.08  314 1:20.78
10.Madison SMITH14Stanway 2:59.64  311 1:20.73
11.Jayne GIMBIRD14Romford Town 2:59.65  311 1:24.07
12.Tilly MAYES14Thurrock 3:00.53  307 1:22.09
13.Faye CURLEY14Bo Waltham F 3:09.93  263 1:26.68

UP