Boys 10/14 Yrs 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
1.Kledian CUFAJ11Bark & Dagen 3:22.28  247 1:37.98
2.Charlie PRYKE11Colchester 3:30.25  220 1:42.77
3.Nikita CHARYKIN11Thurrock 3:34.00  209 1:44.59
4.Lewis JARRETT11Romford Town 3:36.40  202 1:45.01
5.Rhys PANYANDEE11Bo Newham 3:37.09  200 1:44.55
6.Mason ALLEN11Basildon Ph 3:38.35  196 1:48.24
7.Justinas KAZLAUSKAS11Bark & Dagen 3:40.77  190 1:45.73
8.Glennon LEE11Harlow Pen 3:41.95  187 1:46.41
9.Ben TEMPLETON-KNIGHT11Harlow Pen 3:45.99  177 1:48.96
10.Jude GRAY11Braintree 3:47.17  174 1:50.27
11.Gabriel CONSTANTIN11Bark & Dagen 3:48.95  170 1:51.17
12.Zak TROMAN10Colchester 3:50.11  168 1:52.45
13.Marco YUEN10Brentwood 3:50.15  168 1:52.52
14.Harry STAGG11Basildon Ph 3:50.71  166 1:53.48
15.Hayden CHAMBERLAIN11Colchester 3:51.23  165 1:51.60
16.James TREE11Colchester 3:55.09  157 1:53.16
17.Thomas UNDERDOWN10Braintree 3:56.01  155 1:53.01
18.Harrison CONNOR11Basildon Ph 3:59.45  149 1:55.23
19.Simon FEISE10Basildon Ph 4:03.69  141 1:58.95
20.Raheel MAHMOOD10Romford Town 4:04.39  140 2:00.15

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
1.Tyler TOMBS12Chelmsford 3:04.72  325 1:30.35
2.Louis LANE12Romford Town 3:05.04  323 1:28.77
3.Aaron GABRIEL12Bark & Dagen 3:10.18  297 1:31.98
4.Brayden DOYLE12Brentwood 3:13.18  284 1:32.52
5.Jude HILLS12Bo Southend 3:16.13  271 1:35.70
6.Daniel AJETUMMOBI12Thurrock 3:16.62  269 1:32.46
7.Sami MATLOUB12Bark & Dagen 3:19.18  259 1:37.54
8.Ethan TAASIN12Bo Newham 3:21.16  251 1:36.95
9.Jacob STEPHEN12Brentwood 3:22.99  244 1:39.11
10.Denis MORINE12Chelmsford 3:23.04  244 1:38.85
11.Mark MILBURN12Colchester 3:23.86  241 1:38.30
12.Alex KNIGHT12Harlow Pen 3:23.90  241 1:38.56
13.Ben STRINGER12Harlow Pen 3:23.95  241 1:38.81
14.Alfie FRANCIS12Colchester 3:25.15  237 1:38.80
15.Jenson HURRELL12Thurrock 3:25.42  236 -
16.Harold EDWARDS12Braintree 3:25.61  235 1:40.91
17.Louis WALKER12Harwich DP 3:26.89  231 1:35.43
18.Alastair STEWART12Harlow Pen 3:29.57  222 1:39.95
19.Zak SWANN12Bark & Dagen 3:30.98  218 1:42.69
20.Frankie SHEPHERD12Basildon Ph 3:31.16  217 1:41.93
21.Lennie WRIGHT12Canvey Isl 3:32.15  214 1:43.73
22.Josh WHITE12Bark & Dagen 3:33.09  211 1:42.33
23.Louie WALKER12DunmowAtlant 3:35.04  206 1:45.81
23.Matthew RIDDLE12Bo Southend 3:35.04  206 1:44.96
25.Connor MCCARTHY12Romford Town 3:35.45  204 1:44.11
26.Samuel BENTLEY12Epping For't 3:39.16  194 1:46.72
27.Lewis DIXON12Bark & Dagen 3:49.11  170 1:51.63
28.Aidan HILL12Bark & Dagen 3:49.53  169 1:51.11
 Patrick WINNINGTON12DunmowAtlant DNC     

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
1.Harrison JARVIS13Thurrock 2:52.14  401 1:23.30
2.Samuel RENNIE13Braintree 2:57.67  365 1:27.42
3.Mihnea TOTU13Bo Newham 2:58.44  360 1:26.24
4.Donatas DRAGASIUS13Bo Newham 3:00.50  348 1:28.11
5.Mide OLAJIDE13Thurrock 3:00.80  346 1:27.34
6.Denzel ACHI13Bark & Dagen 3:04.50  326 1:31.14
7.Max MCAULIFFE13Harlow Pen 3:05.16  322 1:28.60
8.Kaya AHMET13Bo Waltham F 3:07.45  311 1:30.74
9.Ethan PEIRCE13Harlow Pen 3:08.90  303 1:29.17
10.Kalaum CORANI13Colchester 3:09.89  299 1:31.42
11.Damon ELLIOTT13DunmowAtlant 3:09.91  299 1:29.95
12.Ryan DAVIS13Epping For't 3:09.97  298 1:31.28
13.Harrison RIDER13Basildon Ph 3:15.28  275 1:33.20
14.Joseph MUNDEN13Bo Waltham F 3:15.56  273 1:35.04
15.Thomas PULLEN13Braintree 3:15.61  273 1:33.10
16.Toby RAYNER13DunmowAtlant 3:18.53  261 1:35.22
17.Joshua FRAMPTON13Killerwhales 3:19.53  257 1:35.97
18.Kai HENSON13Harlow Pen 3:21.58  250 1:35.56
19.Harry MARSHALL-CHILDS13Bark & Dagen 3:21.79  249 1:38.87
20.Angus ROBERTSON13Killerwhales 3:23.78  242 1:40.40
21.Jack SKERRY13Chelmsford 3:24.88  238 1:37.97
22.Gavin BURGOS13Bark & Dagen 3:24.91  238 1:38.77
23.Nathan GRAY13Southend 3:27.98  227 1:40.21
 Noah JAMESON NEAL13Killerwhales DNC     

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 100
1.Lewis BINNING14Romford Town 2:41.94  482 1:16.52
2.James DILLON14Basildon Ph 2:43.93  465 1:18.01
3.Jack RICHARDSON14DunmowAtlant 2:48.72  426 1:20.79
4.Allister CUMMINS14Killerwhales 2:49.79  418 1:20.04
5.Jack TURRELL14Basildon Ph 2:54.58  385 1:25.42
6.Adam MATLOUB14Bark & Dagen 3:00.67  347 1:27.15
7.Nathan BANGA14Romford Town 3:00.87  346 1:26.70
8.Daniel GENCAS14Romford Town 3:01.92  340 1:27.79
9.Louis STEPHEN14Brentwood 3:03.96  329 1:24.98
10.Nathan COCKCROFT14Bo Southend 3:04.21  327 1:26.78
11.Thomas BENTLEY14Epping For't 3:06.66  315 1:29.26
12.Cameron NEWTON14Braintree 3:06.92  313 1:25.82
13.Harvey LAST14Southend 3:09.24  302 1:31.87
14.Ben PRICE14Chelmsford 3:09.56  300 1:32.10
15.Aron FANA14Bark & Dagen 3:14.30  279 1:33.95
16.Robert BUCKLEY14Thurrock 3:14.93  276 1:32.98
17.Michael FREEMAN14Chelmsford 3:14.96  276 1:34.29
18.Samson MAIN14Bo Southend 3:15.27  275 1:33.68
19.Jack GOODWIN14Basildon Ph 3:16.77  268 1:33.26
20.Joshua EGUAKHIDE14Romford Town 3:22.13  248 1:35.26
21.Owen VAUGHAN14Chelmsford 3:26.99  231 1:39.95

UP