Boys 15 Yrs/Over 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 100200300
1.James COOPER15Basildon Ph 4:27.67  555 1:02.352:10.043:19.59
2.Liam BRENNAN15Basildon Ph 4:31.58  532 1:03.102:12.533:22.45
3.Jude WARD15Romford Town 4:33.97  518 1:03.832:14.003:25.18
4.Aaron WILSON15Romford Town 4:34.07  517 1:04.982:15.153:26.87
5.Benjamin HARVEY15Basildon Ph 4:39.59  487 1:05.452:17.193:29.39
6.Ben PARADISE15Basildon Ph 4:39.92  485 1:06.262:18.273:31.13
7.Tom WARD15Chelmsford 4:40.51  482 1:04.812:15.303:28.11
8.Ewan STURGEON15Chelmsford 4:45.51  457 1:06.152:19.213:33.17
9.Alexander WILLIAMSON15Colchester 4:47.45  448 1:09.142:22.253:33.89
10.Jack MUNDEN15Bo Waltham F 4:48.20  445 1:06.772:20.663:35.28
11.Kieron HARRIS15Thurrock 4:51.07  432 1:06.112:21.523:36.99

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 100200300
1.Billy LO16Basildon Ph 4:26.87  560 1:03.542:11.193:20.19
2.Billy HARRISON16Bark & Dagen 4:31.72  531 1:02.322:10.603:21.17
3.Harry SPENCER16Killerwhales 4:34.12  517 1:02.962:12.923:24.33
4.John BOYLE16DunmowAtlant 4:39.94  485 1:07.332:18.673:30.54
5.Lewis BAYLEY16Southend 4:40.77  481 1:05.932:17.113:28.89
6.Daniel SIDA16Killerwhales 4:42.38  473 1:06.272:18.473:32.05
7.Samuel BRYAN16Basildon Ph 4:43.59  467 1:06.962:20.203:33.41
8.Azar AITMARRI16Thurrock 4:46.07  455 1:06.792:19.063:33.09
9.John DAVIS16BorRedbridge 4:56.57  408 1:07.922:22.463:39.44

17 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 100200300
1.Reece NICHOLLS17Basildon Ph 4:19.67  608 1:01.102:07.893:14.21
2.Liam DOCHERTY-HILL17Bark & Dagen 4:26.77  561 1:01.902:09.843:19.58
3.James BAYLEY17Basildon Ph 4:29.60  543 1:03.142:11.513:20.61
4.Ryan MOGFORD17Chelmsford 4:35.66  508 1:04.492:14.273:25.51
5.Luke CROFTS17Thurrock 4:37.76  497 1:05.052:15.483:27.14
6.Thomas GRIEVE17Colchester 4:42.59  472 1:03.192:15.683:29.35
7.Almantas VARZEVICIUS17Bark & Dagen 4:43.06  469 1:03.852:15.413:29.91
8.Haydn GOOD17Southend 4:48.09  445 1:07.222:19.163:33.63
9.Finn CORUS17Bo Southend 4:48.63  443 1:05.952:19.023:34.21
10.Thomas LOCK17Halstead 4:56.28  409 1:06.162:21.673:39.18

18 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 100200300
1.Oliver BATH18Romford Town 4:22.79  587 1:02.142:09.743:17.77
2.Ryan KELLY18Chelmsford 4:23.45  582 1:01.392:09.193:17.88
3.Cavan BECK18Rochford 4:23.81  580 1:00.972:08.083:16.88
4.Samuel PEASE18Basildon Ph 4:23.91  579 1:03.212:11.613:19.70
5.Spencer PRIOR18Colchester 4:26.24  564 1:02.152:10.023:19.32
6.James DAVIS24Basildon Ph 4:33.41  521 1:02.622:12.293:22.74
7.Joshua FOWLES18Witham Dolph 4:35.17  511 1:02.472:11.723:23.33
8.Ole MILLS18Halstead 4:35.44  510 1:03.512:13.683:25.08
9.Harry FOX18Basildon Ph 4:37.30  499 1:03.752:13.533:25.80
10.Alexander COLE19Colchester 4:37.69  497 1:03.152:14.943:27.46
11.Edmund BEATON18Braintree 4:38.63  492 1:04.662:15.353:28.03
12.Kyle PANTON22DunmowAtlant 4:39.34  488 1:03.322:14.593:27.53
13.Kieran HOLDBROOK18BorRedbridge154:39.67  487 1:05.162:15.773:27.45
14.Joshua BURCOMBE19Bark & Dagen 4:43.55  467 1:03.642:15.823:29.28
15.Esteban MARMOLEJO18Bo Newham 4:46.56  452 1:04.462:18.823:32.29
16.Matthew MCLAUGHLIN24DunmowAtlant 4:49.12  441 1:06.582:19.993:34.85

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCatTime  BDPoints 100200300
1.Kieran HOLDBROOK18BorRedbridge154:39.67    1:05.162:15.773:27.45

UP