Boys 15 Yrs/Over 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.James COOPER15Basildon Ph 2:04.66  547 -1:00.45-
2.Liam BRENNAN15Basildon Ph 2:07.98  506 -1:01.53-
3.Aaron WILSON15Romford Town 2:09.83  484 -1:02.63-
4.Ewan STURGEON15Chelmsford 2:11.34  468 -1:04.26-
5.Ben PARADISE15Basildon Ph 2:11.65  465 ---
6.Tom WARD15Chelmsford 2:11.79  463 -1:04.36-
7.Mason HUNNISETT15Basildon Ph 2:12.22  459 -1:04.20-
8.Jude WARD15Romford Town 2:12.41  457 -1:02.24-
9.Bozhidar ZAPRYANOV15Bo Newham 2:13.52  445 -1:05.44-
10.Benjamin HARVEY15Basildon Ph 2:13.64  444 -1:05.94-
11.Alexander WILLIAMSON15Colchester 2:14.88  432 -1:06.37-
12.Joshua METSON15Rochford 2:16.10  420 -1:04.14-
13.Brian WONG15Basildon Ph 2:16.97  412 -1:07.38-
14.Samuel PERKS15Basildon Ph 2:17.33  409 -1:06.64-
15.Kieron HARRIS15Thurrock 2:17.42  408 -1:04.85-
16.Jack MUNDEN15Bo Waltham F 2:18.85  396 -1:08.37-
17.Maxwell JONES15Epping For't 2:19.87  387 -1:07.93-
18.Daniel SAMUEL15Bark & Dagen 2:20.79  380 -1:06.91-

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Billy LO16Basildon Ph 2:05.23  540 -1:00.34-
2.Billy HARRISON16Bark & Dagen 2:05.72  534 -1:00.21-
3.Joshua SMITH16DunmowAtlant 2:08.57  499 -1:01.37-
4.Harry SPENCER16Killerwhales 2:08.76  497 -1:02.88-
5.Lewis BAYLEY16Southend 2:10.55  476 -1:04.79-
6.John BOYLE16DunmowAtlant 2:11.25  469 -1:03.51-
7.Samuel BRYAN16Basildon Ph 2:11.92  462 -1:05.11-
8.Andrei GARE16Southend 2:12.21  459 -1:04.94-
9.Joe GROVES16Romford Town 2:13.27  448 -1:04.03-
10.Charles RENNIE16Braintree 2:13.71  443 -1:04.03-
11.Lewis CARROLL16Runnymede 2:13.93  441 -1:04.66-
12.Azar AITMARRI16Thurrock 2:14.02  440 -1:04.99-
13.Ali CANGIR16Bark & Dagen 2:15.84  423 -1:06.83-
14.John DAVIS16BorRedbridge 2:18.06  403 -1:08.00-

17 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Reece NICHOLLS17Basildon Ph 1:59.38  623 -58.48-
2.Tyler BERRY17Basildon Ph 2:01.02  598 -58.99-
3.Harvey JOLLY17Basildon Ph 2:04.19  554 -58.84-
4.James BAYLEY17Basildon Ph 2:04.79  546 -1:01.12-
5.Liam DOCHERTY-HILL17Bark & Dagen 2:04.90  544 -1:00.51-
6.Finn CORUS17Bo Southend 2:09.09  493 -1:02.62-
7.Ryan MOGFORD17Chelmsford 2:10.19  480 -1:04.26-
8.Luke CROFTS17Thurrock 2:12.28  458 -1:03.51-
9.Almantas VARZEVICIUS17Bark & Dagen 2:14.62  434 -1:05.94-
10.William NEAL17Runnymede 2:17.98  403 -1:05.83-
11.Callum HODGSON17Basildon Ph142:23.31  360 -1:08.23-

18 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 50100150
1.Conor HARROLD24Basildon Ph 1:57.38  656 -57.89-
2.Joshua FOWLES18Witham Dolph 2:02.97  570 -1:00.00-
3.Daniel STEPTON26Bark & Dagen 2:03.59  562 -59.14-
4.James DAVIS24Basildon Ph 2:04.38  551 -1:00.32-
5.Samuel PEASE18Basildon Ph 2:04.64  548 -1:01.95-
6.Paulius JASIUKAITIS18Bark & Dagen 2:04.77  546 -59.93-
7.Cavan BECK18Rochford 2:04.84  545 -1:00.19-
8.Spencer PRIOR18Colchester 2:05.48  537 -1:01.04-
9.Mason ARNOLD20Harlow Pen 2:06.19  528 -1:00.85-
10.Oliver BATH18Romford Town 2:06.39  525 -1:01.10-
11.Ole MILLS18Halstead 2:07.58  511 -1:03.07-
12.Lee BAKER22Harlow Pen 2:08.18  503 -59.11-
13.Ryan KELLY18Chelmsford 2:08.28  502 -1:01.92-
14.Edmund BEATON18Braintree 2:10.17  481 -1:02.94-
15.Kieran HOLDBROOK18BorRedbridge152:11.44  467 -1:03.13-
16.Matthew MCLAUGHLIN24DunmowAtlant 2:12.34  457 -1:02.98-
17.William MARSH18Colchester 2:12.82  452 -1:03.92-
18.Dylan NUTT18DunmowAtlant 2:14.21  438 -1:05.43-
19.Luke GOODALL18Runnymede 2:15.55  426 -1:06.89-
20.Matthew OATEN18Basildon Ph152:15.83  423 -1:06.51-
21.Joshua BURCOMBE19Bark & Dagen 2:20.27  384 -1:05.08-
22.Mark HOLMES34Colchester P143:14.18  144 -1:32.95-

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCatTime  BDPoints 50100150
1.Callum HODGSON17Basildon Ph142:23.31  534 -1:08.23-
2.Mark HOLMES34Colchester P143:14.18  214 -1:32.95-
3.Kieran HOLDBROOK18BorRedbridge152:11.44    -1:03.13-
3.Matthew OATEN18Basildon Ph152:15.83    -1:06.51-

UP