Boys 12/14 Yrs 400m IM - Heats (Declared Winners)

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Louis LANE12Romford Town 5:31.47  398 
 50m -100m 1:15.85150m -200m 2:39.30250m -300m 4:18.09350m -400m 5:31.47
2.Jude HILLS12Bo Southend 5:32.78  393 
 50m -100m 1:16.19150m -200m 2:38.93250m -300m 4:20.30350m -400m 5:32.78
3.Aaron GABRIEL12Bark & Dagen 5:36.99  378 
 50m -100m 1:14.53150m -200m 2:37.48250m -300m 4:14.73350m -400m 5:36.99
4.Denis MORINE12Chelmsford 5:48.05  343 
 50m 36.77100m 1:20.50150m -200m 2:48.46250m -300m 4:31.90350m -400m 5:48.05
5.Jenson HURRELL12Thurrock 5:48.47  342 
 50m -100m 1:18.45150m -200m 2:41.61250m -300m 4:31.42350m -400m 5:48.47
6.Josh WHITE12Bark & Dagen 6:09.99  286 
 50m 38.87100m 1:21.99150m -200m 2:54.98250m -300m 4:43.34350m -400m 6:09.99
7.Lennie WRIGHT12Canvey Isl 6:17.17  270 
 50m 42.77100m 1:29.45150m -200m 3:08.97250m -300m 4:56.51350m -400m 6:17.17
8.Stanley WEBB12Bark & Dagen 6:18.80  266 
 50m 39.55100m 1:24.29150m -200m 3:01.01250m -300m 4:57.70350m -400m 6:18.80
9.Mark MILBURN12Colchester 6:18.93  266 
 50m 41.49100m 1:32.39150m -200m 3:08.01250m -300m 4:52.31350m -400m 6:18.93
10.Charles WILKINSON12Southend 6:32.71  239 
 50m 44.27100m 1:38.61150m -200m 3:12.11250m -300m 5:07.54350m -400m 6:32.71
11.Lewis DIXON12Bark & Dagen 6:33.84  237 
 50m -100m 1:27.08150m -200m 3:06.37250m -300m 5:05.12350m -400m 6:33.84

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Donatas DRAGASIUS13Bo Newham 5:26.58  416 
 50m -100m 1:16.11150m -200m 2:39.07250m -300m 4:13.68350m -400m 5:26.58
2.Harrison JARVIS13Thurrock 5:27.51  412 
 50m -100m 1:17.53150m -200m 2:42.01250m -300m 4:11.67350m -400m 5:27.51
3.Noah JAMESON NEAL13Killerwhales 5:29.40  405 
 50m -100m 1:13.72150m -200m 2:38.25250m -300m 4:16.54350m -400m 5:29.40
4.Ryan DAVIS13Epping For't 5:37.26  377 
 50m -100m 1:16.45150m -200m 2:42.42250m -300m 4:20.96350m -400m 5:37.26
5.Harrison RIDER13Basildon Ph 5:44.36  355 
 50m -100m 1:13.72150m -200m 2:40.42250m -300m 4:22.80350m -400m 5:44.36
6.Mide OLAJIDE13Thurrock 5:46.76  347 
 50m -100m 1:17.03150m -200m 2:47.62250m -300m 4:30.33350m -400m 5:46.76
7.Tyler JACKSON13Harlow Pen 5:48.34  343 
 50m -100m 1:20.58150m -200m 2:48.70250m -300m 4:30.70350m -400m 5:48.34
8.Jimmy TAYLOR13Thurrock 5:55.57  322 
 50m -100m 1:16.95150m -200m 2:45.37250m -300m 4:37.62350m -400m 5:55.57
9.Ethan PEIRCE13Harlow Pen 6:00.20  310 
 50m 34.03100m 1:15.88150m -200m 2:51.67250m -300m 4:36.50350m -400m 6:00.20
 Jack SKERRY13Chelmsford DQ ST    
 Max MCAULIFFE13Harlow Pen DQ T 6L    

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Lewis BINNING14Romford Town 4:53.91  571 
 50m -100m 1:03.53150m -200m 2:21.48250m -300m 3:44.77350m -400m 4:53.91
2.Jack TURRELL14Basildon Ph 5:15.59  461 
 50m -100m 1:09.54150m -200m 2:34.11250m -300m 4:06.14350m -400m 5:15.59
3.Daniel GENCAS14Romford Town 5:20.63  439 
 50m -100m 1:10.79150m -200m 2:32.72250m -300m 4:09.17350m -400m 5:20.63
4.James SPEERS14Basildon Ph 5:26.21  417 
 50m -100m 1:15.28150m -200m 2:39.89250m -300m 4:14.57350m -400m 5:26.21
5.Adam MATLOUB14Bark & Dagen 5:28.72  408 
 50m -100m 1:11.93150m -200m 2:36.95250m -300m 4:13.24350m -400m 5:28.72
6.Henry FERRIES14Basildon Ph 5:34.49  387 
 50m -100m 1:13.58150m -200m 2:42.33250m -300m 4:19.31350m -400m 5:34.49
7.Owen VAUGHAN14Chelmsford 5:41.04  365 
 50m -100m 1:18.85150m -200m 2:43.12250m -300m 4:23.22350m -400m 5:41.04
8.Samuel MILLER14Bo Southend 5:44.02  356 
 50m -100m 1:15.13150m -200m 2:42.80250m -300m 4:28.19350m -400m 5:44.02
9.Jack CONROY14Thurrock 5:44.11  355 
 50m -100m 1:18.29150m -200m 2:43.49250m -300m 4:27.79350m -400m 5:44.11
 Nathan BANGA14Romford Town DQ T    

Disqualification Codes

UP