Boys 15 Yrs/Over 200m IM - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 100
1.Liam BRENNAN15Basildon Ph 2:20.61  532 1:04.64
2.Samuel PERKS15Basildon Ph 2:25.28  483 1:03.11
3.Mason HUNNISETT15Basildon Ph 2:25.46  481 1:08.87
4.James COOPER15Basildon Ph 2:26.68  469 1:06.12
5.Aaron WILSON15Romford Town 2:27.85  458 1:09.07
6.Bozhidar ZAPRYANOV15Bo Newham 2:28.22  454 1:09.89
7.Benjamin HARVEY15Basildon Ph 2:28.84  449 1:10.27
8.Alexander WILLIAMSON15Colchester 2:33.51  409 1:10.69
9.Jack MUNDEN15Bo Waltham F 2:36.60  385 1:12.70
10.Ben PARADISE15Basildon Ph 2:37.29  380 1:13.13
11.Samuel DACK15DunmowAtlant 2:38.56  371 1:15.39

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 100
1.Samuel BRYAN16Basildon Ph 2:23.59  500 1:08.71
2.Joshua SMITH16DunmowAtlant 2:23.75  498 1:06.16
3.Billy HARRISON16Bark & Dagen 2:24.74  488 1:09.15
4.Lewis BAYLEY16Southend 2:26.96  466 1:06.43
5.Ralph DAVIES16Harlow Pen 2:30.54  434 1:10.17
6.Daniel SIDA16Killerwhales 2:31.37  427 1:10.06
7.Charles RENNIE16Braintree 2:31.76  423 1:10.16
8.Andrei GARE16Southend 2:32.35  418 1:11.52
9.Azar AITMARRI16Thurrock 2:33.00  413 -
10.Jamie COLES16Colchester 2:33.11  412 1:12.45
11.Ali CANGIR16Bark & Dagen 2:33.39  410 -

17 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 100
1.Reece NICHOLLS17Basildon Ph 2:20.57  533 1:05.50
2.Luke CROFTS17Thurrock 2:23.14  505 1:07.47
3.Liam DOCHERTY-HILL17Bark & Dagen 2:23.84  497 1:07.17
4.Almantas VARZEVICIUS17Bark & Dagen 2:24.80  487 1:08.02
5.Harry NICHOLLS17Basildon Ph 2:24.93  486 1:08.06
6.Thomas GRIEVE17Colchester 2:28.49  452 1:08.20
7.James BAYLEY17Basildon Ph 2:28.76  450 1:11.94
8.Ryan MOGFORD17Chelmsford 2:30.90  431 1:10.17
9.Finn CORUS17Bo Southend 2:34.84  399 1:14.79

18 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClubCatTime  FINA Pt 100
1.Karl BATORSKI29Harlow Pen 2:15.58  594 1:00.88
2.Samuel PEASE18Basildon Ph 2:17.10  574 1:03.71
3.Ryan KELLY18Chelmsford 2:18.28  560 1:04.25
4.Paulius JASIUKAITIS18Bark & Dagen 2:19.18  549 1:04.65
5.Spencer PRIOR18Colchester 2:19.24  548 1:04.90
6.Ole MILLS18Halstead 2:19.49  545 1:06.36
7.Louis SPONG18DunmowAtlant 2:21.18  526 1:05.80
8.Lee PETERSON43Braintree 2:22.91  507 1:07.06
9.Kai ADAMS21Halstead 2:23.60  500 1:06.89
10.Bryce O'DEA18Runnymede 2:24.78  488 1:05.05
11.Esteban MARMOLEJO18Bo Newham 2:24.94  486 1:06.69
12.Kyle PANTON22DunmowAtlant 2:26.09  475 1:10.81
13.Joshua BURCOMBE19Bark & Dagen 2:27.29  463 1:08.47
14.Nathan LEONG20BorRedbridge 2:28.29  454 1:08.69
15.Liam NICHOLSON18Chelmsford 2:29.19  446 1:09.97
16.Kieran HOLDBROOK18BorRedbridge152:30.98  430 1:10.36
17.Oliver BATH18Romford Town 2:31.24  428 1:11.44
18.Matthew MCLAUGHLIN24DunmowAtlant 2:34.41  402 1:14.53
19.Nicholas MITCHELL18Colchester 2:34.66  400 1:12.44
20.Edmund BEATON18Braintree 2:34.73  399 1:12.93
21.Dylan NUTT18DunmowAtlant 2:34.83  399 1:12.21
 Kieran NEARY22Runnymede14DQ SA     

Disqualification Codes

Combined Result - Multi-Disability by British Disability Points

PlaceNameAaDClubCatTime  BDPoints 100
1.Kieran HOLDBROOK18BorRedbridge152:30.98    1:10.36
 Kieran NEARY22Runnymede14DQ SA     

Disqualification Codes

UP