Girls 12 Yrs/Over 400m IM - Heats (Declared Winners)

Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Ellie WHEELER15Basildon Ph 5:00.50  696 
 50m 1:07.96100m 2:24.79150m 3:49.66200m -250m -300m -350m -400m 5:00.50
2.Olivia NORMAN15Colchester 5:19.01  582 
 50m 1:09.70100m 2:28.92150m 4:05.18200m -250m -300m -350m -400m 5:19.01
3.Abbie LOW15Chelmsford 5:25.90  545 
 50m 1:10.21100m 2:30.22150m 4:12.75200m -250m -300m -350m -400m 5:25.90
4.Rebecca HOWELL14Basildon Ph 5:28.57  532 
 50m 1:11.75100m 2:37.27150m 4:17.18200m -250m -300m -350m -400m 5:28.57
5.May BRADBURN13Chelmsford 5:29.32  529 
 50m 1:12.62100m 2:40.79150m 4:16.92200m -250m -300m -350m -400m 5:29.32
6.Amber HEAD15Rochford 5:29.84  526 
 50m 1:11.69100m 2:38.86150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:29.84
7.Charlotte TREE13Colchester 5:30.86  521 
 50m 1:16.96100m -150m 4:15.37200m -250m -300m -350m -400m 5:30.86
8.Melissa ELEY17Chelmsford 5:33.89  507 
 50m 1:13.91100m 2:37.99150m 4:18.34200m -250m -300m -350m -400m 5:33.89
9.Ciara WOOKEY13Colchester 5:34.46  505 
 50m 1:14.39100m 2:41.92150m 4:16.33200m -250m -300m -350m -400m 5:34.46
10.Holly LAMB12Southend 5:34.47  505 
 50m -100m 2:42.44150m 4:18.61200m -250m -300m -350m -400m 5:34.47
11.Agne SLIPAITYTE15Romford Town 5:36.49  496 
 50m 1:16.95100m 2:44.75150m 4:21.68200m -250m -300m -350m -400m 5:36.49
12.Rebecca ARMSTRONG13Bo Waltham F 5:36.71  495 
 50m 1:22.27100m 2:47.34150m 4:20.82200m -250m -300m -350m -400m 5:36.71
13.Lauren NELSON16Harlow Pen 5:40.42  479 
 50m 1:14.14100m 2:41.71150m 4:16.61200m -250m -300m -350m -400m 5:40.42
14.Stephanie PAGAN12Bo Waltham F 5:44.16  463 
 50m 1:21.85100m 2:48.76150m 4:27.66200m -250m -300m -350m -400m 5:44.16
15.Brooke JENKINS13Southend 5:44.97  460 
 50m 1:18.11100m 2:44.97150m 4:25.51200m -250m -300m -350m -400m 5:44.97
16.Kiera BLUNDEN12Chelmsford 5:50.44  439 
 50m 1:21.51100m 2:48.12150m 4:31.62200m -250m -300m -350m -400m 5:50.44
17.Erin WILKINSON12Southend 5:52.69  430 
 50m 1:23.96100m 2:53.53150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:52.69
18.Katherine DAYNES15Halstead 5:53.11  429 
 50m 1:22.31100m 2:58.29150m 4:36.28200m -250m -300m -350m -400m 5:53.11
19.Lillian TAGG13Thurrock 6:00.53  403 
 50m 1:29.60100m 2:53.50150m 4:39.56200m -250m -300m -350m -400m 6:00.53
20.Emily TATAM14Basildon Ph 6:09.68  374 
 50m 1:24.13100m 2:57.37150m 4:45.72200m -250m -300m -350m -400m 6:09.68
21.Mia PETCHEY13Runnymede 6:15.91  355 
 50m 1:26.18100m 3:07.01150m 4:55.89200m -250m -300m -350m -400m 6:15.91

UP