Girls 10/14 Yrs 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Emily ILEY11Bo Waltham F 2:40.31  419 37.771:18.412:00.51
2.Sophie FREEMAN11Colchester 2:43.61  394 38.751:20.562:02.37
3.Carys BREALEY11Harlow Pen 2:44.09  391 39.141:20.882:04.11
4.Georgie PARK11Epping For't 2:49.87  352 39.591:23.432:07.72
5.Ciara WOOKEY11Colchester 2:51.40  343 41.241:24.332:08.71
6.Lillian TAGG11Thurrock 2:54.67  324 41.491:26.602:11.25
7.Charlotte NORMAN10Colchester 2:55.12  322 40.191:25.702:10.89
8.Molly REDGRAVE11Basildon Ph 2:55.23  321 43.511:28.232:12.65
9.Amy-Rose ANSELL11DunmowAtlant 2:57.56  308 41.191:27.632:13.63
10.Sienna TREGLOHAN11Epping For't 2:58.21  305 41.611:27.732:14.26
11.Lucy MORGAN11FirstStrokes 2:59.70  298 43.611:29.252:15.25
12.Emily COOPER10Romford Town 2:59.76  297 42.321:28.322:15.49
13.Olivia WITTON11Romford Town 3:02.05  286 42.401:28.292:14.86
14.Evie HUNNISETT11Basildon Ph 3:02.07  286 43.861:30.672:17.85
15.Freya HENSHALL11Harlow Pen 3:02.47  284 42.951:29.482:17.19
16.Charlotte TREE11Colchester 3:03.34  280 -1:28.882:16.92
17.Robyn WARD11Rochford 3:04.57  275 42.601:29.932:17.96
18.Erin WILKINSON10Southend 3:06.16  268 43.331:30.882:20.22
19.Emma TAPPENDEN11Basildon Ph 3:07.39  262 44.381:32.872:21.88
20.Stephanie Pauli PAGAN10Bo Waltham F 3:08.85  256 46.211:34.922:24.68
21.Abby SMITH11Thurrock 3:09.63  253 44.461:35.002:24.28
22.Isabelle MCPHERSON11Witham Dolph 3:09.69  253 44.141:32.652:22.94
23.Neha PILLAI10Bo Waltham F 3:10.29  250 43.661:33.102:22.75
24.Alice LINDSAY11Basildon Ph 3:10.39  250 45.821:35.692:23.95
25.Ruby GUYNAN10Romford Town 3:11.20  247 46.051:35.502:25.03
26.Holly LAMB10Southend 3:12.00  244 44.241:33.312:24.39
27.Siena ISHMAEL10Bark & Dagen 3:12.20  243 46.061:35.332:25.44
28.Lucy SAUNDERS11FirstStrokes 3:14.53  234 44.101:32.602:24.35
29.Lotti TALBOT11Colchester 3:15.29  232 45.421:36.562:27.22
30.Taisia TIRON11Epping For't 3:15.30  232 44.841:34.822:25.85
31.Emilia JOPSON10Romford Town 3:17.63  224 46.491:36.692:28.28
32.Teni OGUNLESI10Thurrock 3:22.56  208 46.041:39.042:31.20
33.Olivia BOSSOM10Bo Southend 3:25.32  199 49.791:45.892:37.18
 Emily CLAYFIELD11Epping For't DQ T       
 Ella REMYN11Bo Waltham F DQ T       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Amelia MOULE12Romford Town 2:39.50  426 37.851:18.952:00.14
2.Victoria ROGERS12Basildon Ph 2:40.98  414 38.561:19.482:01.15
3.Asma PARKER12Colchester 2:41.25  412 38.061:19.392:01.35
4.Isabelle SANDFORD12Basildon Ph 2:45.26  383 39.791:21.802:04.89
5.Gracie Mae MARTIN12Thurrock 2:45.77  379 38.521:20.362:03.60
6.Kate BOTERO12Bark & Dagen 2:47.13  370 39.531:21.932:05.57
7.Olivia CAMPE12Braintree 2:48.20  363 38.931:21.652:05.64
8.Carmen BYWATER12BorRedbridge 2:49.29  356 39.511:22.982:07.44
9.Lily GUYNAN12Romford Town 2:49.85  352 40.271:23.852:08.20
10.Abigail DAWSON12Bo Waltham F 2:50.08  351 40.211:23.622:08.14
11.Jayne GIMBIRD12Romford Town 2:50.38  349 40.171:24.732:09.70
12.Eloise SNEDDON12Colchester 2:50.54  348 39.011:23.082:07.85
13.Olivia ROBERTS12BorRedbridge 2:51.42  343 40.451:24.362:09.63
14.Olivia GOODE12Bark & Dagen 2:51.99  339 38.961:22.942:07.89
15.Tessa O'DOHERTY12Basildon Ph 2:52.58  336 40.561:23.752:09.01
16.Madison SMITH12FirstStrokes 2:54.05  327 40.881:25.072:09.61
17.Isabelle JOPSON12Romford Town 2:55.70  318 41.171:25.232:10.72
18.Nora FRANCILLON12Bark & Dagen 2:56.34  315 40.85-2:11.90
 Kiara MARAIS12Thurrock DQ T       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Olivia PROPHET13Runnymede 2:25.96  556 34.961:11.611:48.75
2.Olivia NORMAN13Colchester 2:29.08  521 34.431:12.951:51.47
3.Scarlett MORINE13Chelmsford 2:30.47  507 34.841:13.381:52.62
4.Tia GARDINER13Chelmsford 2:31.33  498 35.221:13.341:52.75
5.Annabelle KITCHING13Chelmsford 2:31.35  498 35.781:14.931:53.81
6.Abbie LOW13Chelmsford 2:31.50  497 36.221:15.191:54.70
7.Emily MILTON13Romford Town 2:34.59  468 36.281:15.461:55.86
7.Francesca COLLINS13Chelmsford 2:34.59  468 35.321:14.771:55.02
9.Sumayah CHABANI13Bark & Dagen 2:39.62  425 38.211:18.581:59.52
10.Rebecca STROUD13Brentwood 2:40.20  420 37.811:18.612:00.63
11.Amber HEAD13Rochford 2:40.27  420 38.201:18.642:00.43
12.Chloe MOLONEY13DunmowAtlant 2:41.46  410 36.741:17.761:59.41
13.Hannah MACLEOD13Bo Waltham F 2:41.76  408 38.341:19.022:00.58
14.Jade BRAYBROOKE13Killerwhales 2:42.17  405 36.411:17.582:01.05
15.Ellie WHEELER13Basildon Ph 2:43.77  393 39.311:21.172:03.52
16.Rebecca WEST13Thurrock 2:44.82  386 38.181:20.282:02.49
17.Morgan HARROD13Chelmsford 2:44.87  385 37.471:19.752:04.24
18.Ella-Louise KILSBY13Romford Town 2:45.17  383 38.911:20.412:03.10
19.Agne SLIPAITYTE13Romford Town 2:45.47  381 38.961:21.102:04.10
20.Georgia MARREN13Romford Town 2:46.08  377 39.091:21.002:04.13
21.Mia FURSEDONNE13Thurrock 2:46.12  377 39.131:21.422:04.28
22.Amber JORDAN13Colchester 2:47.01  371 38.881:21.762:05.31
23.Rebecca WATT13DunmowAtlant 2:47.07  370 38.111:20.792:05.08
24.Natalie CRIBB13Romford Town 2:48.81  359 39.871:22.592:06.67

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Ellie GRANT14BorRedbridge 2:25.42  562 34.061:10.331:48.57
2.Tia MAGRATH14Chelmsford 2:29.73  515 34.811:13.031:52.19
3.Megan SAMUELS14Chelmsford 2:30.84  503 34.421:11.991:51.86
4.Bryony UMFREVILLE14Basildon Ph 2:33.14  481 36.261:15.081:54.42
5.Karis MCGUIRK14Killerwhales 2:33.23  480 34.931:13.991:53.42
6.Ellie WINSTON14Bark & Dagen 2:34.21  471 36.051:14.751:54.79
7.Celeste ANDREW14Harlow Pen 2:34.94  464 35.461:14.531:55.10
8.Jasmine ILEY14Bo Waltham F 2:35.24  462 36.911:15.831:56.27
9.Rhianna-Lee PAGAN14Bo Waltham F 2:35.73  457 35.811:14.201:55.06
10.Martine TRAN14Thurrock 2:36.08  454 36.311:15.551:56.11
11.Rhianna JONES14BorRedbridge 2:36.14  454 36.021:15.621:56.06
12.Jessica AYLING14Romford Town 2:37.67  441 37.811:17.501:57.89
13.Isabelle MARSHALL14Basildon Ph 2:38.18  436 37.821:18.431:59.50
14.Rebecca KITCHING14Chelmsford 2:38.81  431 36.341:16.021:56.98
15.Charlotte MATTHEWS14Basildon Ph 2:41.05  413 37.701:18.402:00.53
16.Eloise DOCKERTY14Braintree 2:41.71  408 38.651:19.692:01.56
17.Caitlin WATSON-DOTCHIN14Basildon Ph 2:43.11  398 39.401:21.432:03.50
18.Mia MAYBURY14Chelmsford 2:43.19  397 37.551:19.232:02.18
19.Ciara TAPPENDEN14Basildon Ph 2:45.04  384 39.001:21.642:03.87
 Katie BULLEID14Chelmsford DQ T       

Disqualification Codes

UP