Boys 10/14 Yrs 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Harrison JARVIS11Thurrock 3:07.87  264 43.311:32.122:21.04
2.Max MCAULIFFE11Harlow Pen 3:10.97  252 43.741:32.712:22.68
3.Louis LANE10Romford Town 3:14.33  239 46.151:36.162:25.73
4.Mide OLAJIDE11Thurrock 3:18.68  224 46.401:37.752:27.80
5.Donatas DRAGASIUS11Bo Newham 3:24.04  206 47.061:39.122:32.30
6.Harry MARSHALL-CHILDS11Romford Town 3:24.84  204 47.641:41.012:35.50
7.Samuel RENNIE11Braintree 3:25.19  203 46.301:38.952:33.91
8.Naythan AUNG11Colchester 3:26.60  199 47.601:39.692:32.74
9.Jude HILLS10Bo Southend 3:26.99  198 48.151:42.122:34.90
10.Vlad OLTEANU11Bark & Dagen 3:27.35  197 43.711:36.022:31.33
11.Matthew PRINCE11Bo Southend 3:27.71  196 48.761:44.002:36.63
12.Jack SKERRY11Chelmsford 3:30.10  189 49.851:43.592:37.63
13.Thomas PULLEN11Braintree 3:30.66  187 47.271:41.602:36.69
14.Luke JUGGINS11Romford Town 3:36.38  173 50.371:45.912:41.65
15.Tombs TYLER10Witham Dolph 3:37.22  171 48.861:45.162:42.97
16.Abdul-Hakeem SHAMIS11Bark & Dagen 3:38.21  169 -48.302:40.82
17.Jaheim KONTEH11Thurrock 3:39.99  165 47.541:44.172:44.57
18.Noah JAMESON NEAL11Killerwhales 3:40.24  164 52.591:47.972:45.74
19.Jimmy TAYLOR11Thurrock 3:40.44  164 52.171:47.622:44.60
20.Harry BENEY11Braintree 3:41.03  162 49.171:45.982:46.15
21.Joseph MUNDEN11Bo Waltham F 3:41.15  162 50.131:47.872:46.29
22.Kai HENSON11Harlow Pen 3:41.69  161 49.941:47.942:44.97
23.Joshua FRAMPTON11Killerwhales 3:42.53  159 49.881:48.672:45.59
24.Oscar DEAN11Bo Waltham F 3:42.72  159 -1:47.062:45.46
25.Harry RICHARDSON11Southend 3:43.16  158 50.441:48.622:46.82
26.Kaya AHMET11Bo Waltham F 3:43.54  157 49.951:48.612:47.68
27.Jenson HURRELL10Thurrock 3:43.69  156 -51.122:48.02
28.Ross JORDAN11Colchester 3:45.23  153 51.181:49.21-
29.Jake HARE11BorRedbridge 3:45.37  153 53.041:53.982:51.93
30.Nathan GRAY11Southend 3:47.01  150 51.751:50.142:49.26
31.Zak SWANN10Bark & Dagen 3:49.22  145 53.911:51.372:50.72
32.Daniel AJETUMMOBI10Thurrock 3:49.48  145 51.941:52.182:52.51
33.Angus ROBERTSON11Killerwhales 3:50.11  144 52.941:52.612:52.77
34.Kade WRIGHT10Harlow Pen 3:52.28  140 54.111:53.202:54.65
35.Aidan HILL10Bark & Dagen 3:54.74  135 54.921:54.192:55.69
36.Samuel SCOTT11Chelmsford 3:54.98  135 52.881:53.532:55.57
37.George GILES11Romford Town 3:57.64  130 54.951:54.462:55.68
38.Matthew RIDDLE10Bo Southend 3:57.87  130 53.721:54.472:58.51
39.Harry ROBINSON11Bark & Dagen 3:58.00  130 55.861:57.482:59.65
40.Thomas DUDMAN11Killerwhales 3:59.58  127 55.701:57.702:58.79
41.Jamie HALL11Halstead 3:59.63  127 57.141:57.662:59.83
42.Harry SALMON11Halstead 4:03.21  122 56.791:59.643:02.74
43.Lance METER11Chelmsford 4:03.61  121 55.691:57.443:03.12
44.Damon ELLIOT11DunmowAtlant 4:04.97  119 53.731:55.863:02.12
45.Samuel BENTLEY10Epping For't 4:06.29  117 56.881:59.923:03.75
 Tyler JACKSON11Harlow Pen DQ E       
 Thomas SAMUELS11Chelmsford DQ SL       
 Ben STRINGER10Harlow Pen DQ ST       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Lewis BINNING12Romford Town 2:49.07  363 37.641:20.652:06.06
2.Nathan BANGA12Romford Town 3:04.55  279 42.561:29.172:17.46
3.Jack WOOD-MURPHY12Romford Town 3:08.76  261 43.591:31.862:20.38
4.Adam MATLOUB12Bark & Dagen 3:10.27  255 43.861:33.042:22.83
5.William PESTELL12Colchester 3:10.34  254 43.751:32.792:23.07
6.Owen VAUGHAN12Chelmsford 3:13.69  241 44.571:35.032:25.47
7.Cole SHEPARD12Basildon Ph 3:16.46  231 46.401:36.502:28.12
8.James SPEERS12Thurrock 3:17.15  229 45.201:36.802:27.66
9.Nathan COCKCROFT12Bo Southend 3:17.78  227 44.691:35.612:27.73
10.Ben HARDY12Colchester 3:18.96  223 45.511:35.772:27.80
11.Allister CUMMINS12Killerwhales 3:19.25  222 46.181:36.432:28.91
12.Harry MENDEL12BorRedbridge 3:20.70  217 46.831:39.522:30.73
13.Cameron NEWTON12Colchester 3:22.99  210 46.881:40.392:32.46
14.James DILLON12Basildon Ph 3:23.54  208 47.411:39.202:32.05
15.Jack CONROY12Thurrock 3:27.84  195 47.631:40.142:35.17
16.Robert BUCKLEY12Thurrock 3:34.27  178 49.151:44.742:40.86

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Liam BRENNAN13Romford Town 2:50.65  353 38.031:22.442:06.39
2.Samuel DACK13DunmowAtlant 2:58.28  310 40.731:26.772:13.42
3.Silvester HAVRILLAY13Harlow Pen 2:59.08  305 42.211:28.202:14.32
4.Samuel PERKS13Chelmsford 2:59.72  302 41.921:27.862:14.56
5.Daniel AWOYUNGBO13Bark & Dagen 3:01.69  292 40.331:25.162:13.72
6.James COOPER13Romford Town 3:01.81  292 42.221:28.372:16.12
7.Bozhidar ZAPRYANOV13Bo Newham 3:03.11  286 41.781:28.372:14.35
8.Mason HUNNISETT13Basildon Ph 3:03.17  285 42.521:29.422:16.34
9.Pratham SHETTY13Runnymede 3:03.62  283 41.051:27.532:15.39
10.Benjamin THIRLWELL13Bo Southend 3:07.42  266 41.321:27.552:18.02
11.Benjamin HARVEY13Basildon Ph 3:08.57  262 43.491:31.492:20.28
12.Jonathan SCOTT13Chelmsford 3:10.32  254 42.541:30.612:21.69
13.Jack MUNDEN13Bo Waltham F 3:17.00  229 44.841:35.812:26.63
14.Leon WHEELER13Basildon Ph 3:21.08  216 45.981:37.912:29.82

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Billy LO14Bo Southend 2:42.93  406 35.881:16.931:59.85
2.Lewis CUTTING14Thurrock 2:43.00  405 37.861:19.582:01.70
3.Charlie BODEN14Chelmsford 2:43.75  400 36.301:19.152:00.90
4.Samuel BRYAN14Basildon Ph 2:45.52  387 37.511:19.622:02.43
5.Charles RENNIE14Braintree 2:50.23  356 38.811:22.622:07.05
6.Joseph GROVES14Romford Town 2:50.90  352 37.551:20.632:05.81
7.Jamie COLES14Colchester 2:53.91  334 38.421:22.752:08.37
8.Azar AITMARRI14Thurrock 2:55.13  327 40.331:25.122:10.53
9.Lewis BAYLEY14Southend 3:00.33  299 41.161:28.112:14.56
10.Kirin YEUNG14Colchester 3:02.65  288 40.881:28.482:16.20
11.Sean CURLEY14BorRedbridge 3:03.66  283 41.021:27.302:15.95

UP