Boys 10/14 Yrs 100m Breaststroke - Heats

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Brandon BRYAN-WAUGH11BorRedbridge 1:27.10  260 42.26
2.Alessandro RIODA11Harlow Pen 1:30.30  233 42.98
3.Louis LANE10Romford Town 1:31.45  224 43.64
4.Harrison JARVIS11Thurrock 1:31.65  223 43.84
5.Max MCAULIFFE11Harlow Pen 1:32.11  220 43.42
6.Abdul-Hakeem SHAMIS11Bark & Dagen 1:45.93  144 48.04

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Lewis BINNING12Romford Town 1:21.01  323 38.10
2.Nathan BANGA12Romford Town 1:28.63  247 42.21
3.Jack WOOD-MURPHY12Romford Town 1:28.98  244 42.06
4.William PESTELL12Colchester 1:29.02  243 42.24
5.Ben HARDY12Colchester 1:30.28  233 42.97
6.Owen VAUGHAN12Chelmsford 1:31.82  222 43.50
7.Adam MATLOUB12Bark & Dagen 1:32.74  215 44.02
8.Allister CUMMINS12Killerwhales 1:32.94  214 43.54
9.Nathan COCKCROFT12Bo Southend 1:33.54  210 44.06
10.Henry FERRIES12Basildon Ph 1:34.76  202 45.09
11.Harry MENDEL12BorRedbridge 1:40.18  171 46.69

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Liam BRENNAN13Romford Town 1:21.09  322 38.36
2.Callum WRIGHT13Harlow Pen 1:24.85  281 39.88
3.Daniel AWOYUNGBO13Bark & Dagen 1:25.38  276 39.65
4.Samuel PERKS13Chelmsford 1:25.43  275 40.76
5.Aaron WILSON13Romford Town 1:25.53  274 42.15
6.Bozhidar ZAPRYANOV13Bo Newham 1:25.57  274 39.88
7.Pratham SHETTY13Runnymede 1:26.09  269 40.30
8.Jonathan SCOTT13Chelmsford 1:26.55  265 41.78
9.Benjamin THIRLWELL13Bo Southend 1:26.82  262 40.59
10.James COOPER13Romford Town 1:26.87  262 41.19
11.Mason HUNNISETT13Basildon Ph 1:27.34  258 41.05
12.Jack WILLIAMS13Basildon Ph 1:27.50  256 41.67
13.Benjamin HARVEY13Basildon Ph 1:29.32  241 43.01
14.Samuel DACK13DunmowAtlant 1:30.11  235 42.63
15.Jack MANSFIELD13Harlow Pen 1:31.23  226 43.92
16.Jack MUNDEN13Bo Waltham F 1:33.34  211 42.97
17.Charlie HANDS13Witham Dolph 1:35.32  198 44.24

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Samuel BRYAN14Basildon Ph 1:16.09  390 35.24
2.Billy LO14Bo Southend 1:16.42  385 35.69
3.Jamie COLES14Colchester 1:18.59  354 36.93
4.Charles RENNIE14Braintree 1:18.75  352 36.81
5.Charlie BODEN14Chelmsford 1:19.37  343 36.76
6.Lewis CUTTING14Thurrock 1:20.44  330 38.28
7.Joshua DOWNES14Witham Dolph 1:23.79  292 37.73
8.Lewis BAYLEY14Southend 1:24.12  288 39.51
9.Ali CANGIR14Bark & Dagen 1:24.76  282 39.45
10.Kirin YEUNG14Colchester 1:25.78  272 40.58
11.Azar AITMARRI14Thurrock 1:27.27  258 41.56
 Joseph GROVES14Romford Town DNC     

UP