Boys 15 Yrs/Over 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

15 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Almantas VARZEVICIUS15Bark & Dagen 4:27.86  497 
 50m 28.87100m 1:01.75150m 1:36.10200m 2:10.99250m 2:45.88300m 3:20.70350m 3:55.26400m 4:27.86
2.James BAYLEY15Basildon Ph 4:28.42  494 
 50m 30.33100m 1:03.84150m 1:37.67200m 2:11.89250m 2:46.50300m 3:21.14350m 3:55.84400m 4:28.42
3.Ryan MOGFORD15Chelmsford 4:29.76  487 
 50m 30.95100m 1:05.24150m 1:40.29200m 2:15.09250m 2:49.61300m 3:24.07350m 3:57.89400m 4:29.76
4.Vincent MELO PEET15Basildon Ph 4:34.00  464 
 50m 30.58100m 1:04.27150m 1:38.97200m 2:13.79250m 2:48.49300m 3:23.92350m 4:00.01400m 4:34.00
5.Liam DOCHERTY-HILL15Bark & Dagen 4:34.65  461 
 50m 30.61100m 1:04.82150m 1:39.96200m 2:15.18250m 2:50.52300m 3:25.71350m 4:01.14400m 4:34.65
6.Finlay SERGENT15Epping For't 4:35.03  459 
 50m 30.86100m 1:05.13150m 1:40.75200m 2:16.25250m 2:52.16300m 3:27.72350m 4:02.38400m 4:35.03
7.James ROWELL15Romford Town 4:38.20  444 
 50m 30.92100m 1:05.38150m 1:40.89200m 2:16.55250m 2:51.86300m 3:27.41350m 4:03.20400m 4:38.20
8.Luke CROFTS15Thurrock 4:41.58  428 
 50m 31.21100m 1:05.72150m 1:40.99200m 2:16.72250m 2:52.71300m 3:29.36350m 4:05.77400m 4:41.58
9.Haydn GOOD15Southend 4:43.08  421 
 50m 31.18100m 1:05.42150m 1:40.75200m 2:17.03250m 2:53.56300m 3:30.51350m 4:07.30400m 4:43.08
10.Thomas GRIEVE15Colchester 4:43.82  418 
 50m 33.08100m 1:09.00150m 1:45.14200m 2:21.25250m 2:57.16300m 3:33.12350m 4:08.96400m 4:43.82
 Dermot O'DOHERTY15Basildon Ph DNC    

16 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Ole MILLS16Braintree 4:13.99  583 
 50m 29.23100m 1:00.94150m 1:32.94200m 2:05.18250m 2:37.43300m 3:09.97350m 3:42.10400m 4:13.99
2.Ryan KELLY16Chelmsford 4:18.71  552 
 50m 29.68100m 1:02.41150m 1:35.00200m 2:07.88250m 2:40.96300m 3:14.01350m 3:47.15400m 4:18.71
3.Joshua FOWLES16Witham Dolph 4:21.74  533 
 50m 29.50100m 1:02.17150m 1:35.79200m 2:08.73250m 2:42.12300m 3:15.42350m 3:49.07400m 4:21.74
4.Bradley VEITCH16Harlow Pen 4:23.57  522 
 50m 29.27100m 1:01.99150m 1:35.60200m 2:09.41250m 2:43.35300m 3:16.88350m 3:50.83400m 4:23.57
5.Paulius JASIUKAITIS16Bark & Dagen 4:27.44  499 
 50m 29.82100m 1:02.65150m 1:35.88200m 2:09.58250m 2:43.93300m 3:18.54350m 3:53.49400m 4:27.44
6.Alexander DRURY16Romford Town 4:28.22  495 
 50m 30.03100m 1:03.73150m 1:38.23200m 2:13.30250m 2:47.99300m 3:22.72350m 3:56.64400m 4:28.22
7.Oliver BATH16Romford Town 4:28.83  492 
 50m 30.69100m 1:04.23150m 1:38.73200m 2:13.54250m 2:48.54300m 3:23.23350m 3:57.68400m 4:28.83
8.Spencer PRIOR16Colchester 4:30.07  485 
 50m 30.27100m 1:04.00150m 1:38.46200m 2:13.25250m 2:47.94300m 3:22.70350m 3:57.33400m 4:30.07
9.Aaron CLARKE16Basildon Ph 4:31.08  480 
 50m 30.56100m 1:04.29150m 1:38.80200m 2:13.54250m 2:48.32300m 3:23.09350m 3:57.64400m 4:31.08
10.Cavan BECK16Bo Southend 4:31.33  478 
 50m 29.81100m 1:03.97150m 1:38.15200m 2:12.68250m 2:47.36300m 3:22.21350m 3:57.22400m 4:31.33
11.Harry FOX16Basildon Ph 4:35.71  456 
 50m 30.29100m 1:03.36150m 1:37.13200m 2:12.08250m 2:47.63300m 3:23.72350m 4:00.19400m 4:35.71
12.Kieran HOLDBROOK16BorRedbridge 4:35.94  455 
 50m 29.73100m 1:02.72150m 1:37.17200m 2:12.19250m 2:47.68300m 3:23.94350m 4:00.17400m 4:35.94

17 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.George EPSLY17Basildon Ph 4:06.31  639 
 50m 28.63100m 1:00.11150m 1:31.50200m 2:03.32250m 2:33.45300m 3:04.23350m 3:35.24400m 4:06.31
2.Thomas MCLAGAN19Chelmsford 4:08.32  624 
 50m 28.65100m 59.88150m 1:31.30200m 2:02.50250m 2:33.58300m 3:04.89350m 3:35.84400m 4:08.32
3.Augustus VEASEY19Chelmsford 4:13.93  583 
 50m 28.59100m 1:00.34150m 1:32.29200m 2:04.37250m 2:36.98300m 3:09.56350m 3:42.01400m 4:13.93
4.James DAVIS22Romford Town 4:14.57  579 
 50m 28.31100m 1:00.07150m 1:32.24200m 2:04.68250m 2:37.06300m 3:09.79350m 3:42.88400m 4:14.57
5.Thomas BEARDSELL17Romford Town 4:14.59  579 
 50m 27.84100m 59.64150m 1:31.77200m 2:03.90250m 2:36.60300m 3:10.14350m 3:43.09400m 4:14.59
6.Fraser SCOTT17BorRedbridge 4:19.10  549 
 50m 29.69100m 1:02.26150m 1:35.04200m 2:07.64250m 2:40.36300m 3:13.38350m 3:46.40400m 4:19.10
7.Russell BECK18Bo Southend 4:19.15  549 
 50m 28.83100m 1:00.74150m 1:32.90200m 2:06.03250m 2:38.38300m 3:12.82350m 3:46.56400m 4:19.15
8.Mason ARNOLD18Harlow Pen 4:19.77  545 
 50m 29.32100m 1:01.72150m 1:34.45200m 2:07.95250m 2:41.07300m 3:14.06350m 3:46.57400m 4:19.77
9.Kyle PANTON20Harlow Pen 4:23.01  525 
 50m 28.89100m 1:00.92150m 1:34.09200m 2:07.95250m 2:41.79300m 3:15.34350m 3:49.55400m 4:23.01
10.Charlie FINK17Bo Newham 4:29.87  486 
 50m 29.36100m 1:02.17150m 1:36.71200m 2:11.98250m 2:47.24300m 3:22.71350m 3:57.30400m 4:29.87
11.Jack OVERELL18Southend 4:33.53  467 
 50m 30.88100m 1:04.38150m 1:38.91200m 2:13.65250m 2:48.38300m 3:24.16350m 3:59.43400m 4:33.53
12.Daniel LAMBERT17BorRedbridge 4:35.05  459 
 50m 29.72100m 1:03.25150m 1:38.43200m 2:14.15250m 2:49.87300m 3:25.81350m 4:01.74400m 4:35.05
13.Nathan LEONG18BorRedbridge 4:35.13  459 
 50m 29.12100m 1:01.84150m 1:36.70200m 2:12.27250m 2:46.41300m 3:22.07350m 3:58.65400m 4:35.13
14.Alexander COLE17Colchester 4:37.89  445 
 50m 29.66100m 1:03.36150m 1:38.82200m 2:14.59250m 2:50.32300m 3:26.61350m 4:02.64400m 4:37.89
15.Bobbie MCCARTHY18Bark & Dagen 4:43.94  417 
 50m 29.53100m 1:01.90150m 1:35.75200m 2:12.08250m 2:49.93300m 3:28.06350m 4:05.88400m 4:43.94

UP