Boys 10/14 Yrs 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jimmy TAYLOR11Thurrock 5:15.27  305 
 50m -100m 36.02150m 1:15.84200m 1:56.03250m 2:35.58300m 3:15.96350m 3:56.23400m 5:15.27
2.Mide OLAJIDE11Thurrock 5:16.29  302 
 50m -100m 36.17150m 1:16.48200m 1:57.28250m 2:37.88300m 3:17.82350m 3:58.19400m 5:16.29
3.Max MCAULIFFE11Harlow Pen 5:16.56  301 
 50m -100m 36.21150m 1:16.59200m 1:57.02250m 2:37.63300m 3:19.15350m 3:59.22400m 5:16.56
4.Harrison JARVIS11Thurrock 5:23.52  282 
 50m -100m 36.42150m 1:17.55200m 1:58.07250m 2:39.06300m 3:19.30350m 4:00.29400m 5:23.52
5.Matthew PRINCE11Bo Southend 5:38.22  247 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:38.22
6.Noah JAMESON NEAL11Killerwhales 5:42.39  238 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:42.39
7.Thomas SAMUELS11Chelmsford 5:42.99  236 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:42.99
8.Angus ROBERTSON11Killerwhales 5:43.20  236 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:43.20
9.Samuel RENNIE11Braintree 5:47.02  228 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:47.02
10.Brandon BRYAN-WAUGH11BorRedbridge 5:59.90  205 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 5:59.90
11.Thomas DUDMAN11Killerwhales 6:01.20  202 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 6:01.20
12.Max TRAYNER11Bo Waltham F 6:02.73  200 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 6:02.73
13.Harry MARSHALL-CHILDS11Romford Town 6:12.55  184 
 50m -100m -150m -200m -250m -300m -350m -400m 6:12.55

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Lewis BINNING12Romford Town 4:49.12  395 
 50m 32.92100m 1:09.50150m 1:47.50200m 2:24.63250m 3:01.43300m 3:38.77350m 4:13.66400m 4:49.12
2.William PESTELL12Colchester 5:04.55  338 
 50m 34.96100m 1:13.87150m 1:53.66200m 2:32.26250m 3:12.09300m 3:50.86350m 4:29.46400m 5:04.55
3.Adam MATLOUB12Bark & Dagen 5:07.01  330 
 50m 34.12100m 1:11.83150m 1:50.90200m 2:30.03250m 3:09.82300m 3:49.49350m 4:29.71400m 5:07.01
4.Owen VAUGHAN12Chelmsford 5:10.23  320 
 50m -100m 35.48150m 1:15.43200m 1:56.50250m 2:36.51300m 3:16.13350m 3:55.61400m 5:10.23
5.Cole SHEPARD12Basildon Ph 5:11.17  317 
 50m -100m 33.98150m 1:12.79200m 1:52.08250m 2:31.79300m 3:12.24350m 3:52.21400m 5:11.17
6.James SPEERS12Thurrock 5:12.09  314 
 50m 32.78100m 1:11.58150m 1:51.84200m 2:31.13250m 3:10.77300m 3:49.43350m 4:30.32400m 5:12.09
7.Aaron LAMBIE12Thurrock 5:15.92  303 
 50m -100m 36.41150m 1:16.56200m 1:57.13250m 2:37.80300m 3:17.44350m 3:57.32400m 5:15.92
8.Henry FERRIES12Basildon Ph 5:16.36  301 
 50m 35.46100m 1:15.94150m 1:57.13200m 2:38.30250m 3:18.79300m 3:58.86350m 4:38.24400m 5:16.36
9.James EDGINGS12Thurrock 5:17.33  299 
 50m 35.81100m 1:16.27150m 1:56.87200m 2:37.44250m 3:17.54300m 3:58.13350m 4:38.52400m 5:17.33
10.Harry MENDEL12BorRedbridge 5:18.43  296 
 50m 35.37100m 1:14.65150m 1:56.22200m 2:36.38250m 3:17.78300m 3:58.82350m 4:40.01400m 5:18.43
11.Christopher STEPHENS12Killerwhales 5:27.04  273 
 50m 34.91100m 1:15.87150m 1:57.77200m 2:39.02250m 3:21.13300m 4:04.01350m 4:46.36400m 5:27.04
12.Cooper BAKER12Halstead 5:37.11  249 
 50m -100m 36.48150m 1:17.97200m 1:59.83250m 2:42.93300m 3:26.45350m 4:10.74400m 5:37.11

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.James COOPER13Romford Town 4:30.50  483 
 50m 31.60100m 1:05.67150m 1:40.02200m 2:14.63250m 2:49.37300m 3:23.98350m 3:59.35400m 4:30.50
2.Liam BRENNAN13Romford Town 4:43.46  419 
 50m 31.49100m 1:07.14150m 1:43.47200m 2:20.11250m 2:56.53300m 3:33.02350m 4:09.06400m 4:43.46
3.Benjamin DRURY13Romford Town 4:55.80  369 
 50m 33.21100m 1:10.42150m 1:48.06200m 2:26.06250m 3:03.93300m 3:42.02350m 4:19.51400m 4:55.80
4.Silvester HAVRILLAY13Harlow Pen 5:00.40  352 
 50m 33.19100m 1:11.10150m 1:50.26200m 2:29.14250m 3:07.76300m 3:46.31350m 4:24.26400m 5:00.40
5.Benjamin HARVEY13Basildon Ph 5:00.77  351 
 50m 34.48100m 1:12.55150m 1:51.49200m 2:30.22250m 3:08.99300m 3:47.59350m 4:25.20400m 5:00.77
6.Drew CLARK13Bo Waltham F 5:02.92  344 
 50m 33.96100m 1:12.48150m 1:50.84200m 2:29.30250m 3:07.77300m 3:46.26350m 4:24.92400m 5:02.92
7.Mason HUNNISETT13Basildon Ph 5:06.38  332 
 50m 33.36100m 1:12.27150m 1:51.69200m 2:30.67250m 3:09.38300m 3:48.43350m 4:27.89400m 5:06.38
8.Samuel DACK13DunmowAtlant 5:06.75  331 
 50m 33.42100m 1:11.56150m 1:50.94200m 2:30.59250m 3:09.97300m 3:49.38350m 4:29.24400m 5:06.75

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Charlie BODEN14Chelmsford 4:21.00  537 
 50m 29.40100m 1:02.55150m 1:35.34200m 2:08.00250m 2:41.87300m 3:15.62350m 3:49.34400m 4:21.00
2.Billy HARRISON14Romford Town 4:30.67  482 
 50m 31.00100m 1:04.80150m 1:39.35200m 2:13.91250m 2:48.28300m 3:23.30350m 3:58.38400m 4:30.67
3.Lewis CUTTING14Thurrock 4:41.11  430 
 50m 31.39100m 1:06.37150m 1:42.28200m 2:18.20250m 2:54.19300m 3:30.32350m 4:06.35400m 4:41.11
4.Daniel SIDA14Killerwhales 4:43.03  421 
 50m 31.51100m 1:06.82150m 1:42.45200m 2:18.49250m 2:54.66300m 3:30.97350m 4:07.21400m 4:43.03
5.Azar AITMARRI14Thurrock 4:47.67  401 
 50m 32.92100m 1:08.75150m 1:45.04200m 2:21.22250m 2:57.61300m 3:34.52350m 4:11.56400m 4:47.67
6.Billy LO14Bo Southend 4:51.77  384 
 50m 31.62100m 1:07.39150m 1:44.16200m 2:21.34250m 2:59.08300m 3:36.97350m 4:15.41400m 4:51.77
7.Joshua SMITH14DunmowAtlant 4:56.34  367 
 50m 30.27100m 1:05.21150m 1:42.28200m 2:20.07250m 2:58.94300m 3:38.74350m 4:18.69400m 4:56.34
8.Joseph GROVES14Romford Town 5:16.98  300 
 50m 32.15100m 1:09.87150m 1:49.17200m 2:29.85250m 3:12.33300m 3:53.96350m 4:35.51400m 5:16.98

UP