Boys 10/14 Yrs 100m Freestyle - Heats

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Mide OLAJIDE11Thurrock 1:10.77  256 34.66
2.Max MCAULIFFE11Harlow Pen 1:12.03  242 34.49
3.Brandon BRYAN-WAUGH11BorRedbridge 1:13.00  233 34.99
4.Kaloyan YORDANOV11Bark & Dagen 1:20.87  171 36.89
5.Abdul-Hakeem SHAMIS11Bark & Dagen 1:26.65  139 38.49
 Naythan AUNG11Colchester DNC     
 Alessandro RIODA11Harlow Pen DQ ST     

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Lewis BINNING12Romford Town 1:03.95  347 31.48
2.Harry MCLAGAN12Chelmsford 1:06.36  310 31.76
3.Adam MATLOUB12Bark & Dagen 1:06.89  303 32.36
4.James SPEERS12Thurrock 1:07.02  301 31.83
5.Alfie STRIDE12Epping For't 1:08.66  280 33.14
6.Cole SHEPARD12Basildon Ph 1:08.71  279 33.27
7.Nathan COCKCROFT12Bo Southend 1:11.06  252 34.36
8.Henry FERRIES12Basildon Ph 1:11.50  248 34.40
9.Owen VAUGHAN12Chelmsford 1:11.75  245 34.21

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.James COOPER13Romford Town 1:01.24  395 29.62
2.Liam BRENNAN13Romford Town 1:03.45  355 30.55
3.Daniel AWOYUNGBO13Bark & Dagen 1:05.05  329 31.00
4.Keir REES13Harlow Pen 1:06.00  315 31.62
5.Alexander WILLIAMSON13Colchester 1:06.06  314 31.45
6.Aaron WILSON13Romford Town 1:06.33  311 31.58
7.Jude WARD13Romford Town 1:06.93  302 32.17
8.Pratham SHETTY13Runnymede 1:07.19  299 32.14
9.Tom WARD13Chelmsford 1:07.37  296 32.42
10.Joshua METSON13Rochford 1:07.44  295 32.42
11.Samuel DACK13DunmowAtlant 1:07.57  294 32.07
12.Joseph TRIM13Rochford 1:07.67  292 32.49
13.Ben PARADISE13Basildon Ph 1:07.80  291 33.16
14.Samuel PERKS13Chelmsford 1:07.99  288 31.80
15.Benjamin THIRLWELL13Bo Southend 1:09.06  275 33.46
16.Brian WONG13Thurrock 1:10.14  263 32.94
17.Drew CLARK13Bo Waltham F 1:11.21  251 33.95

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Charlie BODEN14Chelmsford 58.52  452 28.10
2.Daniel SIDA14Killerwhales 1:00.72  405 28.87
3.John BOYLE14DunmowAtlant 1:01.27  394 29.05
4.Samuel BRYAN14Basildon Ph 1:02.09  379 29.00
5.Billy LO14Bo Southend 1:02.53  371 30.06
6.Haashim HAMEED14Killerwhales 1:02.55  370 30.05
7.Lewis CUTTING14Thurrock 1:02.87  365 29.96
8.Billy HARRISON14Romford Town 1:03.01  362 30.13
9.Adam HAROUMA14Bo Newham 1:03.62  352 30.68
10.Jamie COLES14Colchester 1:04.44  339 30.95
11.Lewis BAYLEY14Southend 1:04.95  331 31.38
12.Michael SHARP14Epping For't 1:05.40  324 30.86
 Joshua SMITH14DunmowAtlant DQ ST     
 Charles RENNIE14Braintree DQ ST     

Disqualification Codes

UP