Boys 10/14 Yrs 100m IM - Heats

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Alessandro RIODA11Harlow Pen 1:18.52  269 
2.Brandon BRYAN-WAUGH11BorRedbridge 1:18.63  268 
3.Naythan AUNG11Colchester 1:20.37  251 
4.Louis LANE10Romford Town 1:20.81  247 
5.Max MCAULIFFE11Harlow Pen 1:21.43  241 
6.Mide OLAJIDE11Thurrock 1:22.36  233 
7.Donatas DRAGASIUS11Bo Newham 1:23.23  226 
8.Jude HILLS10Bo Southend 1:23.85  221 
9.Noah JAMESON NEAL11Killerwhales 1:24.32  217 
10.Matthew PRINCE11Bo Southend 1:24.62  215 
11.Jack SKERRY11Chelmsford 1:25.05  211 
12.Thomas SAMUELS11Chelmsford 1:25.36  209 
13.Jimmy TAYLOR11Thurrock 1:26.17  203 
14.Jenson HURRELL10Thurrock 1:26.33  202 
15.Harrison JARVIS11Thurrock 1:26.34  202 
16.Harry MARSHALL-CHILDS11Romford Town 1:26.77  199 
17.Oliver ROGERS11Saffron Wald 1:27.05  197 
18.Oscar DEAN11Bo Waltham F 1:27.28  196 
19.Samuel RENNIE11Braintree 1:27.53  194 
20.Harrison RIDER11Killerwhales 1:28.16  190 
21.Jaheim KONTEH11Thurrock 1:28.54  187 
22.Jack CUSHWAY11Bo Waltham F 1:28.68  186 
23.Kaloyan YORDANOV11Bark & Dagen 1:28.79  186 
24.Joseph MUNDEN11Bo Waltham F 1:28.82  186 
25.Abdul-Hakeem SHAMIS11Bark & Dagen 1:29.05  184 
26.Harry BENEY11Braintree 1:29.17  183 
27.Samuel SCOTT11Chelmsford 1:29.43  182 
28.Matthew NOLAN-DAY11Killerwhales 1:29.64  181 
29.Elliot SKINGLEY11Saffron Wald 1:30.95  173 
30.Daniel LEGON11Basildon Ph 1:31.20  171 
31.Kaya AHMET11Bo Waltham F 1:31.66  169 
32.Max TRAYNER11Bo Waltham F 1:31.73  168 
33.Angus ROBERTSON11Killerwhales 1:31.81  168 
34.Harry RICHARDSON11Southend 1:32.02  167 
35.William HOWEL11Basildon Ph 1:33.20  161 
36.Joshua FRAMPTON11Killerwhales 1:33.22  160 
37.Charles ROYLE10Basildon Ph 1:33.27  160 
38.Lewis DIXON10Bark & Dagen 1:33.50  159 
39.Tom REID11Leyton 1:33.64  158 
40.Nathan GRAY11Southend 1:33.75  158 
41.Ross JORDAN11Colchester 1:33.82  157 
42.Kai CHENG11Colchester 1:34.00  156 
43.Luke JUGGINS11Romford Town 1:34.23  155 
44.Thomas PULLEN11Braintree 1:34.63  153 
45.Jamie HALL11Halstead 1:34.99  152 
46.Aidan HILL10Bark & Dagen 1:35.21  151 
47.William EASTEAL11FirstStrokes 1:35.24  150 
48.Alexander JESSOP11Brentwood 1:35.33  150 
49.Stanley WEBB10Bark & Dagen 1:36.00  147 
50.Jake HARE11BorRedbridge 1:36.30  146 
51.Samuel CARTER10Bo Southend 1:36.64  144 
52.Thomas DUDMAN11Killerwhales 1:36.71  144 
53.Matthew RIDDLE10Bo Southend 1:36.72  144 
54.Matteo CASTELLO11Thurrock 1:37.16  142 
55.Harry ROBINSON11Bark & Dagen 1:37.78  139 
56.Euan HIGGS11Braintree 1:38.14  137 
57.Ben STYMAN-HEIGHTON11Halstead 1:39.24  133 
58.Wilbur REEVE11Halstead 1:39.80  131 
59.Daniel AJETUMMOBI10Thurrock 1:40.59  128 
60.Lance METER11Chelmsford 1:43.63  117 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Lewis BINNING12Romford Town 1:12.91  336 
2.Owen VAUGHAN12Chelmsford 1:17.60  279 
3.Ethan SANTOS12Bo Newham 1:18.60  268 
4.Cole SHEPARD12Basildon Ph 1:18.72  267 
5.James SPEERS12Thurrock 1:19.06  263 
6.William PESTELL12Colchester 1:19.29  261 
7.Adam MATLOUB12Bark & Dagen 1:19.41  260 
8.Ben HARDY12Colchester 1:20.37  251 
9.Henry FERRIES12Basildon Ph 1:20.58  249 
10.Jack WOOD-MURPHY12Romford Town 1:20.78  247 
11.Nathan COCKCROFT12Bo Southend 1:20.83  246 
12.Jack CONROY12Thurrock 1:21.48  241 
13.Allister CUMMINS12Killerwhales 1:21.81  238 
14.Nathan BANGA12Romford Town 1:22.73  230 
15.Harry MENDEL12BorRedbridge 1:23.08  227 
16.Louis STEPHEN12Brentwood 1:23.74  222 
17.James WICKS12Braintree 1:24.21  218 
18.Jack TURRELL12Basildon Ph 1:24.22  218 
19.Pierre-Gauthier TATY-L12Bo Newham 1:24.86  213 
20.Samuel COSTIN12Basildon Ph 1:26.20  203 
20.Oliver WILSHER12Maldon Shark 1:26.20  203 
22.Aaron LAMBIE12Thurrock 1:27.90  192 
23.James EDGINGS12Thurrock 1:27.94  191 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.James COOPER13Romford Town 1:10.32  375 
2.Liam BRENNAN13Romford Town 1:10.59  370 
3.Samuel PERKS13Chelmsford 1:12.35  344 
4.Aaron WILSON13Romford Town 1:15.26  305 
5.Pratham SHETTY13Runnymede 1:15.62  301 
6.Mason HUNNISETT13Basildon Ph 1:15.72  300 
7.Samuel DACK13DunmowAtlant 1:15.86  298 
8.Bozhidar ZAPRYANOV13Bo Newham 1:16.70  288 
9.Daniel AWOYUNGBO13Bark & Dagen 1:17.53  279 
10.Benjamin HARVEY13Basildon Ph 1:17.90  275 
11.Joseph TRIM13Rochford 1:18.16  273 
12.Alexander WILLIAMSON13Colchester 1:18.43  270 
13.Samuel LITTLE13Killerwhales 1:18.71  267 
14.Benjamin DRURY13Romford Town 1:19.00  264 
15.Joshua METSON13Rochford 1:19.28  261 
16.Keir REES13Harlow Pen 1:19.53  259 
17.Benjamin THIRLWELL13Bo Southend 1:19.62  258 
18.Brian WONG13Thurrock 1:19.92  255 
19.Jack MUNDEN13Bo Waltham F 1:20.07  254 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Charlie BODEN14Chelmsford 1:04.04  496 
2.Samuel BRYAN14Basildon Ph 1:07.33  427 
3.Joshua SMITH14DunmowAtlant 1:09.56  387 
4.Lewis CUTTING14Thurrock 1:09.58  387 
5.Charles RENNIE14Braintree 1:10.55  371 
6.Billy LO14Bo Southend 1:10.78  367 
7.Daniel SIDA14Killerwhales 1:11.66  354 
8.Joseph GROVES14Romford Town 1:12.06  348 
9.Lewis BAYLEY14Southend 1:12.36  344 
10.Jamie COLES14Colchester 1:12.43  343 
11.Sean CURLEY14BorRedbridge 1:12.95  335 
12.Haashim HAMEED14Killerwhales 1:13.64  326 
13.John BOYLE14DunmowAtlant 1:14.13  320 
14.Kirin YEUNG14Colchester 1:14.26  318 
15.Azar AITMARRI14Thurrock 1:15.81  299 
16.Harry CUA14Bo Newham 1:16.07  296 
17.Ali CANGIR14Bark & Dagen 1:16.78  288 
18.Adam HAROUMA14Bo Newham 1:17.08  284 
19.Andrei GARE14Southend 1:17.67  278 

UP