Boys 10/14 Yrs 200m IM - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Louis LANE10Romford Town 2:49.48  270 38.901:21.662:12.57
2.Naythan AUNG11Colchester 2:51.91  259 39.681:20.502:13.44
3.Max MCAULIFFE11Harlow Pen 2:52.49  256 39.721:26.032:15.13
4.Brandon BRYAN-WAUGH11BorRedbridge 2:54.92  246 37.781:22.592:14.01
5.Matthew PRINCE11Bo Southend 2:58.74  230 41.421:25.392:20.41
6.Harrison JARVIS11Thurrock 2:59.18  229 44.821:32.172:20.50
7.Jimmy TAYLOR11Thurrock 2:59.67  227 40.831:26.052:20.55
8.Jenson HURRELL10Thurrock 3:00.24  225 41.561:24.092:21.04
9.Jude HILLS10Bo Southend 3:00.46  224 40.431:25.212:22.66
10.Noah JAMESON NEAL11Killerwhales 3:00.75  223 40.901:26.762:22.57
11.Harry MARSHALL-CHILDS11Romford Town 3:04.25  210 43.121:31.952:25.23
12.Oscar DEAN11Bo Waltham F 3:06.80  202 10.931:27.122:24.17
13.Jaheim KONTEH11Thurrock 3:08.05  198 43.251:28.742:24.95
14.Harry BENEY11Braintree 3:09.72  192 41.271:29.122:28.68
15.Kaloyan YORDANOV11Bark & Dagen 3:10.95  189 42.271:30.192:29.21
16.Samuel SCOTT11Chelmsford 3:12.75  183 45.451:32.592:31.38
17.Daniel LEGON11Basildon Ph 3:13.26  182 40.641:27.692:29.53
18.Angus ROBERTSON11Killerwhales 3:14.61  178 50.441:37.902:35.58
19.Matthew NOLAN-DAY11Killerwhales 3:17.16  171 44.70-2:36.10
20.Jamie HALL11Halstead 3:20.20  164 47.691:36.312:36.66
21.Kaya AHMET11Bo Waltham F 3:22.06  159 14.481:39.782:34.14
22.Thomas DUDMAN11Killerwhales 3:23.42  156 50.811:40.192:40.84
 Luke JUGGINS11Romford Town DNC       
 Charles ROYLE10Basildon Ph DQ SL       
 Mide OLAJIDE11Thurrock DQ T       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Lewis BINNING12Romford Town 2:33.80  362 34.141:15.041:57.94
2.William PESTELL12Colchester 2:44.25  297 37.021:19.072:06.88
3.Harry MCLAGAN12Chelmsford 2:46.23  286 36.441:19.182:10.85
4.Ben HARDY12Colchester 2:46.55  285 36.231:19.022:10.11
5.Adam MATLOUB12Bark & Dagen 2:46.70  284 36.781:22.522:10.71
6.Cole SHEPARD12Basildon Ph 2:46.86  283 36.781:18.552:10.47
7.Henry FERRIES12Basildon Ph 2:48.40  275 34.701:20.072:11.25
8.Nathan BANGA12Romford Town 2:48.57  275 40.621:25.102:11.99
9.Jack CONROY12Thurrock 2:48.69  274 37.631:19.102:12.79
10.Nathan COCKCROFT12Bo Southend 2:51.52  261 36.351:21.332:14.00
11.James SPEERS12Thurrock 2:52.93  254 38.311:24.732:16.59
12.Jack TURRELL12Basildon Ph 2:53.11  253 38.921:25.672:15.61
13.Harry MENDEL12BorRedbridge 2:53.74  251 41.571:23.102:16.73
14.Aaron LAMBIE12Thurrock 2:57.05  237 39.461:23.392:19.47
15.Allister CUMMINS12Killerwhales 2:57.23  236 38.871:25.022:16.83
16.James EDGINGS12Thurrock 3:00.85  222 38.561:26.982:23.56

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.James COOPER13Romford Town 2:27.85  407 32.171:08.741:54.79
2.Liam BRENNAN13Romford Town 2:30.65  385 33.311:12.981:56.74
3.Samuel PERKS13Chelmsford 2:36.12  346 34.111:12.872:00.50
4.Mason HUNNISETT13Basildon Ph 2:38.85  328 32.661:14.532:02.40
5.Aaron WILSON13Romford Town 2:39.55  324 37.291:19.612:05.68
6.Benjamin HARVEY13Basildon Ph 2:41.32  313 35.391:18.242:05.36
7.Bozhidar ZAPRYANOV13Bo Newham 2:43.21  303 36.061:17.592:04.92
8.Samuel DACK13DunmowAtlant 2:44.75  294 37.711:19.512:09.38
9.Pratham SHETTY13Runnymede 2:45.48  290 36.591:19.912:08.04
10.Tomas ZIROMSKAS13Romford Town 2:51.71  260 35.501:16.862:10.19
 Daniel AWOYUNGBO13Bark & Dagen DQ T       

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Charlie BODEN14Chelmsford 2:17.90  502 29.851:03.311:46.16
2.Billy HARRISON14Romford Town 2:23.95  441 31.411:09.851:51.45
3.Samuel BRYAN14Basildon Ph 2:26.57  418 30.801:09.861:51.74
4.Lewis CUTTING14Thurrock 2:28.53  402 33.341:11.491:53.73
5.Joshua SMITH14DunmowAtlant 2:29.32  395 32.901:10.141:56.32
6.Charles RENNIE14Braintree 2:33.37  365 34.151:13.161:56.85
7.Billy LO14Bo Southend 2:35.53  350 34.491:17.271:59.86
8.Jamie COLES14Colchester 2:36.21  345 34.441:15.322:01.42
9.Lewis BAYLEY14Southend 2:36.25  345 34.091:13.741:59.95
10.Sean CURLEY14BorRedbridge 2:36.30  345 33.471:14.342:00.93
11.Kirin YEUNG14Colchester 2:37.25  338 33.891:15.422:01.06
12.Azar AITMARRI14Thurrock 2:38.89  328 34.761:16.832:03.89

UP