Boys 10/14 Yrs 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10/11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Naythan AUNG11Colchester 2:40.91  286 37.661:18.401:59.80
2.Mide OLAJIDE11Thurrock 2:46.84  257 39.851:22.882:05.63
3.Jenson HURRELL10Thurrock 2:50.21  242 39.201:22.962:07.67
4.Thomas SAMUELS11Chelmsford 2:53.58  228 40.781:25.582:10.89
5.Max MCAULIFFE11Harlow Pen 2:54.06  226 41.651:25.90-
6.Jimmy TAYLOR11Thurrock 2:54.85  223 41.511:26.952:11.40
7.Jude HILLS10Bo Southend 2:55.50  221 40.411:26.162:12.02
8.Harry MARSHALL-CHILDS11Romford Town 2:57.27  214 42.461:28.932:14.91
9.Harrison JARVIS11Thurrock 2:57.35  214 43.731:29.902:14.66
10.Matthew NOLAN-DAY11Killerwhales 2:57.76  212 41.38-2:13.91
11.Max TRAYNER11Bo Waltham F 2:57.99  211 42.011:27.502:13.82
12.Harrison RIDER11Killerwhales 2:59.76  205 41.941:27.092:13.36
13.Matthew PRINCE11Bo Southend 3:01.27  200 42.711:28.742:15.27
14.Jaheim KONTEH11Thurrock 3:01.28  200 40.931:27.522:16.07
15.Noah JAMESON NEAL11Killerwhales 3:01.40  200 41.641:28.652:16.20
16.Samuel SCOTT11Chelmsford 3:02.02  198 42.551:28.442:16.19
17.Joshua FRAMPTON11Killerwhales 3:04.94  188 42.451:29.752:17.52
18.Harry BENEY11Braintree 3:05.60  186 43.201:30.422:18.91
19.Stanley WEBB10Bark & Dagen 3:05.65  186 41.841:28.372:15.90
20.Oscar DEAN11Bo Waltham F 3:06.50  184 44.031:31.932:19.52
21.William WHITEHAIR11Canvey Isl 3:06.99  182 43.561:31.572:19.78
22.Joseph MUNDEN11Bo Waltham F 3:07.43  181 43.471:32.122:20.97
23.Charles ROYLE10Basildon Ph 3:08.68  177 45.081:34.642:24.60
24.Harry ROBINSON11Bark & Dagen 3:08.76  177 45.191:33.352:22.21
25.Daniel LEGON11Basildon Ph 3:12.49  167 44.98--
26.Kaya AHMET11Bo Waltham F 3:17.47  155 46.731:37.762:29.23
27.Rufus JONES10Epping For't 3:17.62  154 45.241:37.772:30.27
28.Jamie HALL11Halstead 3:20.75  147 48.051:40.012:30.90

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Lewis BINNING12Romford Town 2:35.18  319 36.411:16.811:57.28
2.Ethan SANTOS12Bo Newham 2:35.36  318 37.121:16.991:57.76
3.William PESTELL12Colchester 2:38.49  300 38.071:18.451:59.32
4.Cole SHEPARD12Basildon Ph 2:38.65  299 37.501:18.591:59.50
5.Harry MENDEL12BorRedbridge 2:39.77  292 38.001:18.292:00.04
6.Harry MCLAGAN12Chelmsford 2:40.51  288 39.321:19.912:01.68
7.Jack CONROY12Thurrock 2:42.36  279 38.381:20.332:02.34
8.Owen VAUGHAN12Chelmsford 2:44.57  268 39.041:20.972:04.92
9.Nathan BANGA12Romford Town 2:47.52  254 41.131:23.482:06.72
10.Samuel COSTIN12Basildon Ph 2:48.86  248 39.571:21.792:05.15
11.Allister CUMMINS12Killerwhales 2:49.17  246 39.731:23.092:06.80
12.Aaron LAMBIE12Thurrock 2:50.57  240 41.001:24.712:08.57
13.Jack TURRELL12Basildon Ph 2:50.92  239 40.681:25.572:09.33
14.James SPEERS12Thurrock 2:51.51  236 38.931:23.752:09.63
15.Christopher STEPHENS12Killerwhales 2:55.27  221 41.981:26.452:11.50

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.James COOPER13Romford Town 2:19.57  439 32.931:07.991:44.36
2.Liam BRENNAN13Romford Town 2:27.74  370 34.201:11.941:50.59
3.Samuel PERKS13Chelmsford 2:27.99  368 33.771:11.611:50.29
4.Silvester HAVRILLAY13Harlow Pen 2:34.72  322 37.151:17.481:57.75
5.Aaron WILSON13Romford Town 2:35.02  320 37.381:16.971:57.24
6.Tom WARD13Chelmsford 2:35.05  320 36.761:16.171:56.37
7.Alexander WILLIAMSON13Colchester 2:40.59  288 38.591:20.342:02.26
8.Benjamin HARVEY13Basildon Ph 2:40.63  288 40.421:21.792:02.77
9.Benjamin DRURY13Romford Town 2:41.57  283 37.931:19.062:01.28
10.Ben PARADISE13Basildon Ph 2:43.08  275 37.531:19.312:02.55
11.Edward WHITEHAIR13Canvey Isl 2:43.51  273 38.401:19.572:03.21
12.Samuel DACK13DunmowAtlant 2:44.43  268 38.261:20.812:03.32
13.Tomas ZIROMSKAS13Romford Town 2:46.15  260 37.091:18.932:02.92
14.Pratham SHETTY13Runnymede 2:46.36  259 39.791:21.732:05.18
15.Isaac PAVEY13Colchester 2:46.69  257 -1:21.952:05.73
16.Lewis HAYHOW13Bo Waltham F 2:48.14  251 39.281:22.202:05.91
17.Matthew CARDOZO13Chelmsford 2:48.69  248 39.991:23.092:06.55

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Charlie BODEN14Chelmsford 2:11.90  520 30.661:04.101:38.25
2.Joshua SMITH14DunmowAtlant 2:22.72  410 32.571:08.681:45.69
3.Charles RENNIE14Braintree 2:26.67  378 33.881:11.101:49.17
4.Lewis CUTTING14Thurrock 2:29.08  360 33.951:11.141:50.27
5.John BOYLE14DunmowAtlant 2:31.43  344 34.121:12.621:52.12
6.Sean CURLEY14BorRedbridge 2:34.82  321 36.341:15.861:56.16
7.Lewis BAYLEY14Southend 2:35.35  318 36.011:14.761:55.71
8.Alexander TINNION14Colchester 2:38.46  300 -1:18.331:58.93
9.Azar AITMARRI14Thurrock 2:41.99  281 38.421:20.022:01.40

UP