Girls Open 400m IM - Heats (Declared Winners)

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Holly HILDREW15Romford Town 4:59.32    
 50m 30.95100m 1:07.72150m 1:45.95200m 2:23.85250m 3:08.64300m 3:53.36350m 4:27.48400m 4:59.32
2.Georgia MILTON14Romford Town 5:06.29    
 50m 33.04100m 1:09.70150m 15:20.09200m 2:25.93250m 3:11.58300m 3:57.43350m 4:32.50400m 5:06.29
3.Ellie GRANT13BorRedbridge 5:11.42    
 50m 32.75100m 1:10.09150m 1:49.81200m 2:29.39250m 3:13.71300m 4:00.45350m 4:36.56400m 5:11.42
4.Megan WITTON15Romford Town 5:12.78    
 50m 33.49100m 1:12.38150m 1:51.89200m 2:31.17250m 3:15.06300m 4:00.20350m 4:36.99400m 5:12.78
5.Eloise MONTANANA15BorRedbridge 5:15.14    
 50m 34.48100m 1:15.52150m 1:54.82200m 2:34.11250m 3:20.87300m 4:07.99350m 4:42.11400m 5:15.14
6.Lucy HARWOOD15BorRedbridge 5:20.17    
 50m 31.76100m 1:10.40150m 1:50.13200m 2:29.48250m 3:17.43300m 4:05.52350m 4:42.80400m 5:20.17
7.Rebecca CRIBB14Romford Town 5:24.68    
 50m 33.57100m 1:11.71150m 1:52.42200m 2:31.49250m 3:20.75300m 4:10.51350m 4:48.05400m 5:24.68
8.Justina JASIUKAITIS16Bark & Dagen 5:25.01    
 50m 35.62100m 1:17.73150m 1:58.26200m 2:37.73250m 3:24.92300m 4:12.65350m 4:49.84400m 5:25.01
9.Philippa DAVENALL16Colchester 5:25.04    
 50m 33.57100m 1:13.36150m 1:53.69200m 2:34.87250m 3:20.73300m 4:08.64350m 4:48.32400m 5:25.04
10.Jessica AYLING13Romford Town 5:25.79    
 50m 35.17100m 1:16.38150m 1:59.14200m 2:41.11250m 3:26.33300m 4:13.24350m 4:49.91400m 5:25.79
11.Annabelle KITCHING12Chelmsford 5:28.41    
 50m 37.12100m 1:17.52150m 1:58.31200m 2:39.14250m 3:26.67300m 4:16.45350m 4:53.53400m 5:28.41
12.Karis MCGUIRK13Killerwhales 5:28.78    
 50m 34.35100m 1:16.06150m 1:57.89200m 2:38.62250m 3:27.55300m 4:16.70350m 4:52.99400m 5:28.78
13.Sumayah CHABANI12Bark & Dagen 5:31.73    
 50m 33.77100m 1:15.30150m 1:58.69200m 2:41.35250m 3:27.35300m 4:14.92350m 4:53.53400m 5:31.73
14.Ellie HARRIS15Romford Town 5:32.30    
 50m 36.07100m 1:17.26150m 2:00.08200m 2:42.18250m 3:28.69300m 4:16.21350m 4:55.10400m 5:32.30
15.Emily MILTON12Romford Town 5:35.34    
 50m 36.04100m 1:19.05150m 2:00.37200m 2:42.31250m 3:32.12300m 4:22.17350m 5:00.25400m 5:35.34
16.Nikita ROBERTS14BorRedbridge 5:40.61    
 50m 36.32100m 1:17.69150m 2:00.61200m 2:42.46250m 3:33.43300m 4:26.15350m 5:03.72400m 5:40.61
17.Victoria BISHOP15Killerwhales 5:43.12    
 50m 36.21100m 1:19.17150m 2:02.25200m 2:44.65250m 3:33.66300m 4:23.72350m 5:03.98400m 5:43.12
18.Agne SLIPAITYTE12Romford Town 5:44.53    
 50m 35.00100m 1:17.17150m 2:00.10200m 2:43.01250m 3:33.79300m 4:25.88350m 5:05.95400m 5:44.53
19.Martine TRAN13Thurrock 5:48.13    
 50m 35.01100m 1:17.99150m 1:59.95200m 2:42.36250m 3:34.63300m 4:27.10350m 5:08.18400m 5:48.13
20.Amber HEAD12Rochford 5:51.81    
 50m 38.38100m 1:26.57150m 2:10.17200m 2:54.54250m 3:41.44300m 4:30.97350m 5:13.71400m 5:51.81
 Briony HAGGER15Bark & Dagen DQ T    

Disqualification Codes

17 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    
1.Aimee WILLMOTT21LAC Perf SC 4:35.17    
 50m 29.04100m 1:01.66150m 1:36.47200m 2:09.92250m 2:49.21300m 3:29.86350m 4:03.53400m 4:35.17
2.Holly WYLIE18LAC Perf SC 5:01.85    
 50m 30.74100m 1:06.79150m 1:46.14200m 2:24.67250m 3:07.09300m 3:49.72350m 4:26.21400m 5:01.85
3.Brock WHISTON18Bark & Dagen 5:04.36    
 50m 31.63100m 1:07.45150m 1:48.87200m 2:29.51250m 3:08.81300m 3:50.76350m 4:28.52400m 5:04.36

UP