Boys Open 200m IM - Heats (Declared Winners)

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    50100150
1.Fraser SCOTT16BorRedbridge 2:14.02    29.081:04.241:42.92
2.Harry NICHOLLS14Basildon Ph 2:17.14    30.231:05.141:44.44
3.Thomas BEARDSELL16Romford Town 2:17.91    29.421:06.691:47.33
4.Louis SPONG15DunmowAtlant 2:20.40    30.621:07.181:48.20
5.Jordan SHIM15BorRedbridge 2:20.87    30.721:05.451:46.84
6.Spencer PRIOR15Colchester 2:21.85    30.141:06.681:49.17
7.Ryan KELLY15Chelmsford 2:23.37    31.841:08.141:50.59
8.Harvey JOLLY14Basildon Ph 2:23.96    29.251:07.021:50.82
9.Alexander THOMPSON15Chelmsford 2:23.99    32.951:10.201:53.06
10.Paulius JASIUKAITIS15Bark & Dagen 2:24.87    31.691:07.641:51.31
11.Almantas VARZEVICIUS14Bark & Dagen 2:24.88    31.461:08.221:51.14
12.Billy HARRISON13Romford Town 2:25.03    31.621:09.781:52.55
13.Byron WOOD16Runnymede 2:25.37    30.471:09.451:51.97
14.Oliver COLES16Romford Town 2:27.29    30.871:08.091:52.44
15.Michael CLARK16Bark & Dagen 2:27.60    31.041:10.031:53.55
16.Jonathan COX16Killerwhales 2:28.66    30.401:07.921:55.23
17.James BAYLEY14Runnymede 2:28.82    32.511:12.931:55.94
18.Samuel BRYAN13Basildon Ph 2:28.89    31.421:11.501:53.26
19.Luke CROFTS14Thurrock 2:29.05    32.221:10.221:55.41
20.James ROWELL14Romford Town 2:29.27    32.481:10.581:55.42
21.Alexander DRURY15Romford Town 2:29.46    33.291:11.351:55.92
22.Manuel NACHEV14BorRedbridge 2:31.17    31.061:11.141:56.36
23.Ryan MOGFORD14Chelmsford 2:31.26    32.011:09.841:55.54
24.Lewis CUTTING13Thurrock 2:31.48    32.921:11.671:54.92
25.Billy PARKER15BorRedbridge 2:31.83    33.041:12.881:57.78
26.Ryan HUTSON15BorRedbridge 2:32.42    29.291:08.281:56.78
27.Daniel WESTON14Romford Town 2:32.99    33.661:13.521:59.14
28.Louie RIDGWAY15Thurrock 2:33.25    33.481:12.371:59.13
29.Thomas GRIEVE14Colchester 2:33.97    34.201:13.101:59.79
30.Liam DOCHERTY-HILL14Bark & Dagen 2:34.67    32.431:12.952:00.42
31.Billy LO13Bo Southend 2:36.22    34.521:16.412:00.20
32.Daniel LAMBERT16BorRedbridge 2:36.26    32.081:10.281:58.94
33.Cameron BROWN16Witham Dolph 2:37.44    34.131:13.261:59.95
34.Lewis BINNING11Romford Town 2:37.62    34.371:16.822:02.14
35.Joseph GROVES13Romford Town 2:37.65    34.611:15.482:00.92
36.Max DAWSON14Basildon Ph 2:37.69    34.431:15.302:02.38
37.Jack WILLIAMS14Romford Town 2:39.22    33.301:13.982:01.84
38.Sean CURLEY13BorRedbridge 2:40.76    34.561:14.822:03.68
39.Samuel PERKS12Chelmsford 2:41.05    34.891:16.252:03.44
40.Harry CUA13Bo Newham 2:46.58    36.081:19.262:10.18
41.Daniel GENCAS11Bark & Dagen 2:51.92    38.201:21.402:14.42

17 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    50100150
1.Michael GUNNING20LAC Perf SC 2:06.03    26.3359.051:36.65
2.Augustus VEASEY18Chelmsford 2:08.66    28.591:01.1219:49.13
3.Thomas MCLAGAN18Chelmsford 2:09.79    28.201:02.021:40.13
4.Charlie DENTITH19LAC Perf SC 2:10.02    27.921:01.331:39.04
5.Charlie FOX17Basildon Ph 2:17.41    29.021:03.461:45.77
6.Bobbie MCCARTHY17Bark & Dagen 2:18.37    28.521:03.101:45.55
7.Mason ARNOLD17Harlow Pen 2:18.47    28.441:03.401:46.58
8.Nathan LEONG17BorRedbridge 2:19.37    27.971:04.491:46.06
9.Modestas MOCKEVICIUS17Bo Southend 2:20.95    29.051:06.951:48.65
10.Ian COLLYER18Bark & Dagen 2:30.93    30.991:09.121:53.67
11.Perry SWANN17Bark & Dagen 2:33.86    31.831:10.971:59.13
 Reece WORTH18LAC Perf SC DQ E       

Disqualification Codes

UP