Boys Open 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

16 Yrs/Under Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    50100150
1.Ryan KELLY15Chelmsford 2:10.98    31.241:04.451:38.58
2.Harry FOX15Basildon Ph 2:11.77    30.771:04.071:38.09
3.Charlie BODEN13Chelmsford 2:13.44    31.461:05.351:39.65
4.Jordan SHIM15BorRedbridge 2:20.13    31.861:06.771:43.42
5.Louis SPONG15DunmowAtlant 2:20.58    32.901:08.821:45.43
6.James COOPER12Romford Town 2:20.73    32.931:08.631:45.29
7.Lewis COOPER16Basildon Ph 2:21.02    33.631:09.531:46.37
8.Daniel LAMBERT16BorRedbridge 2:21.24    32.991:09.361:46.49
9.Bryce O'DEA15Runnymede 2:21.47    32.381:08.271:45.10
10.Paulius JASIUKAITIS15Bark & Dagen 2:21.96    32.871:08.841:46.27
11.Tyler BERRY14Basildon Ph 2:22.40    33.351:08.861:45.50
12.Dermot O'DOHERTY14Basildon Ph 2:24.05    33.991:10.651:47.89
13.Joshua ARNONE15Havering Dol 2:24.68    33.431:09.671:47.80
14.James ROWELL14Romford Town 2:24.99    34.301:11.251:48.72
15.Joshua SMITH13DunmowAtlant 2:26.58    33.401:10.331:48.45
16.Almantas VARZEVICIUS14Bark & Dagen 2:27.36    35.051:11.581:50.14
17.James BAYLEY14Runnymede 2:27.80    35.581:12.811:50.64
18.Thomas WESTON15Romford Town 2:28.22    35.201:12.771:50.65
19.Liam DOCHERTY-HILL14Bark & Dagen 2:29.51    35.281:13.541:52.45
20.Dylan ALSTON15Bo Southend 2:30.97    35.451:13.911:53.01
21.Cavan BECK15Bo Southend 2:32.67    34.301:12.431:52.00
22.Joseph GROVES13Romford Town 2:34.55    36.611:16.121:55.66
23.Lewis BAYLEY13Southend 2:35.24    36.501:16.831:56.52
24.Ben COX15Braintree 2:35.73    35.771:14.281:55.29
25.Sean CURLEY13BorRedbridge 2:36.60    36.971:16.981:57.21
26.Niccolo AMOROSO15BorRedbridge 2:37.04    37.961:18.371:58.81
27.Jack BOWYER12Colchester 2:40.55    38.251:19.712:01.82
28.Nicholas MITCHELL15Colchester 2:41.08    37.851:19.152:01.07
29.Pratham SHETTY12Runnymede 2:42.86    38.631:19.572:01.87
30.Harry BASKETT13Southend 2:43.51    38.251:20.222:02.91
31.Remy TRAN15Thurrock 2:44.56    38.221:19.712:02.40
32.Billy FOX13Basildon Ph 2:45.14    38.611:20.132:02.97
33.Owen VAUGHAN11Chelmsford 2:45.66    40.361:23.772:05.91
34.Samuel SEYOUM13BorRedbridge 2:48.21    39.881:22.502:05.87
35.Samuel DACK12DunmowAtlant 2:48.66    39.231:22.322:05.81
36.John DAVIS13BorRedbridge 2:53.99    40.361:24.882:09.77

17 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time    50100150
1.Conor HARROLD21Basildon Ph 2:03.17    28.4558.321:29.97
2.Reece WORTH18LAC Perf SC 2:08.40    28.501:00.171:33.80
3.Augustus VEASEY18Chelmsford 2:08.69    29.971:02.291:35.74
4.Lewis ARCHER17Halstead 2:25.33    34.651:11.541:48.55

UP